Kwart eeuw in touw voor behoud 221 zeeland Cécilia over stap van viool naar cello en over het gevoel van erkenning Dorpsraad Oosterland JUBILEUMVOORSTELLINCEN Rijn en Trijn vieren vijfentwintig jarig bestaan in het eigen huistheater Familievoorstellingen AUTOSERVICE BESUYEN Krabbend anker brengt zwemmer in de problemen zaterdag 4 juni 2011 1 S door Ali Pankow De mooiste herinnering van de afgelopen vijfen twintig jaar? Reint Laan (69) en Cecilia Meinders (63) kijken elkaar even diep nadenkend aan, maar komen dan al snel tot een eensluidend oordeel: „Een kind dat na een voorstelling tegen je zegt 'Ik wou dat jullie bij ons in de straat woon den'. Daar doen we het voor. Niet voor massaal applaus." Reint Laan en Cecilia Meinders zijn als duo Rijn en Trijn de stu wende creatieve krachten achter de Stichting tot behoud van Rood kapje en de Boze Wolf. Op 25 maart bestond deze stichting ofïï cieel vijfentwintig jaar. Dit zilve ren jubileum wordt gevierd met een serie familievoorstellingen in het zojuist gecreëerde huistheater aan de Bredeweg 1A bij Sirjans- land. „Een mini-mini theater, want er is maar plaats voor 20 a 25 toeschouwers per keer", zegt Ceci lia. Deze jubileumreeks begint mor genmiddag met de voorstelling Dromen, die uitkomen, een vliegver- haal voor iedereen vanaf 5 jaar tot 100gespeeld door Reint. Het is een verhaal gebaseerd op zijn ei gen fascinatie voor en ervaring met vliegen. „Het viel me op dat kinderen nauwelijks meer dromen dat ze later piloot worden. Ik weet niet hoe dat komt, maar ik wil die dromen weer terugzien", zegt Reint, die een zogeheten Pipercub in de voorstelling presenteert. Na afloop krijgen de kinderen een vouwblad mee, waarop ze-aan de ene kant hun dromen kunnen te kenen. Aan de andere zijde vin den ze een bouwtekening om een eigen vliegtuigje te bouwen. Tot en met oktober spelen Reint en Cecilia elke eerste zondag van de maand een voorstelling in hun huistheater dat ze spontaan de naam 'Theater Roodkapje' hebben gegeven. Is er veel veranderd in de afgelopen kwart eeuw? Heeft de tijd invloed gehad op hun voorstel lingen? „Zelfben ik nog precies de- Zon. 5 juni: 'Dromen, die uitko men, een vliegverhaal', door Reint Laan (vanaf 5 jaar tot 100+). Zon. 3 juli: 'Rijn Trijn spelen Jip Janneke' (van 3-8 jaar en (groot)ouders). Zon. 7 aug. 'Roodkapje de Boze Wolf (3 jaar tot 100+), Rijn Trijn Zon. 4 sept. 'Repelsteeltje' (vanaf 5 jaar tot 100+), Rijn Trijn. Zon. 2 okt.: 'Mevrouw Meijer leert vliegen', Cécilia Meinders (3 - 8 jaar en (groot) ouders). Bredeweg 1A, Sirjansland. Aanvang 15 uur, €10,-limonade na afloop. www.roodkapje.nl/reserveringen. zelfde als vroeger en het theater heeft overleefd", constateert Reint. Cecilia vult aan: „We ma ken onze voorstellingen natuurlijk ook samen met het publiek. Het gebeurt altijd hier en nu. De toe schouwers hebben wezenlijk in vloed op het verloop van de voor stelling. Wat mezelf betreft: ik ben in de loop der jaren wel veran derd. Ik voel me tegenwoordig juist jonger en vrijer dan vroeger." Het duo heeft het publiek zien meegroeien. De toeschouwers van toen zijn nu ouders en sommigen zelfs al grootouders. „Zij komen nu met hun eigen kinderen naar onze voorstellingen", zegt Reint. Hij koos als Rotterdammer des tijds voor vestiging in Zeeland, omdat de grote stad hem benauw de. Hij speelde hier de eerste voor stellingen samen met Eric Ver ouden als duo Rik en Rijn. Vrij snel daarna nam Cecilia als Trijn de plek van Eric over. „Eric zit nog wel steeds in het bestuur van onze stichting en speelt solotoneel on der de naam 'De Theaterman'. Naast hun voorstellingen als Rijn en Trijn, zijn Reint en Cecilia ook lange tijd actief geweest als clini- clowns. De fragmentarisch speel wijze die dat vergde, komt hen van pas in de Jip Janneke-voor- stelling die ze op 3 juli in de jubi leumreeks brengen. Verder staan Roodkapje de Boze Wolf, Repel steeltje en Mevrouw Meijer leert vlie gen op het programma. lessen achter de rug, maar het leert snel en ik heb er aanleg voor. Ik ga het straks ook gebruiken in de voorstellingen." Volgens haar heeft de keus voor vioolles alles met haar opvoeding te maken. Ze demonstreert dat hoe mooi een viool ook kan klin ken, dit instrument je als bespeler wel behoorlijk 'op slot' zet in ver gelijking met een cello. In de jubileumreeks speelt Cécilia op zondag 2 oktober de solovoor stelling Mevrouw Meijer leert vlie gen. Het is een verhaal over het overwinnen van angst en durven genieten van het leven. Terugkijkend op 25 jaar Rijn en Trijn denkt Cécilia met plezier te rug aan de tijd dat de gemeente een loyale handreiking bood bij het realiseren van een eigen studio in het MFC in Zierikzee. „Dat gaf een prettig gevoel van erkenning." Overigens behoort die situatie al weer enige tijd tot het verleden. Reint In zijn voorstelling over de droom van vliegen, foto Dirk-Jan Gjeltema Cecilia Meinders in een vreugdesprong: „Hier ben ik Mevrouw Meijer." De sprong in de lucht vanaf de trampoline symboli seert het enthousiasme waarmee Cécilia Meinders het le ven omarmt. Ervaringen met ziek zijn, operatie en beter worden heb ben er toe bijgedragen dat zij zich in vergelijking met voorheen jon ger en vrijer voelt. Haar besluit de viool nu af en toe ook eens in te wisselen voor de cel lo lijkt daar moöi in te passen. „Ik heb net mijn eerste echte cello- Reint en Cecilia zongen vorig jaar een protestlied tegen de btw-verhoging. oosterland - De openbare dorps raadvergadering van Oosterland is verplaatst naar 30 juni. De vergade ring stond gepland voor 9 juni, maar op die dag houdt Zeeuwland ook al een bijeenkomst in het dorp. Daarom wijkt de dorpsraad vergadering uit naar een later tijd stip. Op de agenda staat onder meer de bestuursverkiezing. Vier bestuursleden zijn het afgelopen jaar om uiteenlopende redenen ge stopt. Een invulling voor de vacatu res is er nog niet. Het bestuur zoekt nog nieuwe mensen. Na de pauze zal Johan Bal iets ver tellen over het bestrijden van mus kusratten en komen de leefbaar heidsbudgetten 2011 en 2012 aan de orde. Aanvang 20.00 uur. Vlissingen Hermesweg 15 v.h. ANWB keuringsstation Tel. 0118-41 70 82 Goes Livingstoneweg 3a v.h. APK Station De Poel Tel. 0113-21 41 07 neeltje jans - De Koopmansdank van reddingstation Neeltje lans is donderdagmiddag uitgerukt voor een zwemmer in nood. Het ging om de eigenaar van een speedboot die zijn boot even voor anker had gelegd bij de Punt en op het strand was gaan liggen. Het an ker begon echter te krabben en de boot dreef richting Oosterschelde- kering. De man dook het water in, maar slaagde er niet in zijn boot te bereiken. Vanaf het strand werd alarm geslagen. De strandreddings- brigade van Westenschouwen haal de de man uit het water. De be manning van de Koopmansdank heeft de speedboot opgehaald die inmiddels in de veiligheidslijn voor de Kering lag. De boot is daar na op -het strand afgeleverd bij de eigenaar. Deco Home Bal Weststraat 20 - 4311 EH Bruinisse - Tel. 0111-481388 www.bal-bruinisse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58