I Jl Duin en Zand mag niet groeien PZC t Zeeland Kale vlakte biedt koeien nog voldoende eten STEiNHAUS almanak Twitter extra prijzen 22 en 23 26 en 27 SCHOUWEN-DUIVELAND Het natuurgebied lijkt erg kaal, maar biedt nu nog voldoende voedsel voor de daar grazende koeien. foto Ronald den Dekker door Melita Lanting SEROOSKERKE - De kale vlakte in Tureluur lijkt onherbergzaam. Door de aanhoudende droogte is er na het zakken van het opper vlaktewater naar het zomerpeil nauwelijks gras gaan groeien. Waar normaal gesproken groene sprieten staan, zitten nu diepe scheuren in de grijze klei. Toch lopen de eerste koeien al weer een tijdje in het natuurge bied en voorbijgangers vragen zich af of de koeien wel genoeg eten hebben. „We hebben nu nog geen enkel probleem", zegt Marden de Boer, veehouder. „Er is nog vol doende te eten. Maar het zit er wel aan te komen als het zo droog blijft." Dat heeft er mee te maken dat vanaf 15 juni drie maal zoveel koeien in het natuurgebied komen lopen. In het voorjaar mag er maar een beperkt aantal koeien worden losgelaten in het gebied om de vo gels de kans te geven rustig te broe den. Momenteel lopen er zo'n vijf tig koeien op 200 hectare. Na 15 juni - als het broedseizoen voorbij XsTzondag] OPEN! 20% GOEDKOPER DAN ANDERE TOPMERKEN! Alleen verkrijgbaar bij: Keuken Kampioen Tel luit je winst! MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl is - worden dat er drie maal zo veel. Als de regen dan nog steeds uitblijft, kan er wel voedselschaar ste optreden. „En dan moeten we koeien naar huis halen", zegt De Boer. Bijvoeren in het natuurge bied zelf mag niet volgens de be heersovereenkomst die is gesloten met Staatsbosbeheer. Als de boeren de koeien naar huis halen lost dat niet alle problemen op. Want ook daar zal het verse gras niet ruim voorhanden zijn, omdat bij de boerderij voor zoveel koeien onvoldoende weidegrond is. Alleen mag de boer op zijn ei gen bedrijf de koeien wel gewoon bijvoeren. De droogte in Tureluur heeft volgens Dirk Fluijt, boswach ter bij Staatsbosbeheer, ook gevol gen voor de jonge vogeltjes die in het gebied geboren zijn. Door het ontbreken van voldoende slikran- den langs de waterkanten is het voor deze dieren heel erg moeilijk om genoeg voedsel te vinden. „Voor de jonge vogels is de situatie kritiek en dat zou voor veel vogels wel eens funest kunnen worden. Maar ja, dat is de natuur." Tip? redactie@pzc.nl De Souburgse veertiger begeeft zich fanatiek in de wereld die Twitter heet. Zo reageerde hij deze week op een bericht van een van zijn manne lijke volgers. Die meldde: „Ik ga voet bal kijken. Ik word nog een man!" De Souburger zei hem daarop dat hij ook naar de wedstrijd ging kij ken. Daarna viel er een persoonlijk be richtje in zijn twitterbak, van de man die zichzelf een man voelde wor den. „Ben jij ook homo", was de vraag. De Souburgsefietsfanaat leg de hem vervolgens met een knipoog uit dat hij de laatste tijd met regel maat vrouwen kust tijdens zijn fiets tochtjes. Dat deerde zijn twittervolger niet. „Oh, oké. Maar ik vind je toch leuk." Jubileumtrekking 10 juni door Joeri Wisse Kwart eeuw in touw voor behoud Roodkapje en de Boze Wolf Taal verbindt mensen met elkaar Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl SCHARENDIJKE - Het is een stuk grond van net geen hectare, die di rect grenst aan zijn campingToch mag Gerard Cobussen van Duin en Strand geen 'camper hotspot' realiseren op het perceel. De eige naar, de gemeente Schouwen-Dui- veland, wil bij monde van wethou der Ad Verseput de grond voorlo pig nog even in de 'achterzak' hou den. Cobussen weet precies wat hij met de grond zou willen doen. „De markt voor campers is booming, terwijl er nu nog weinig speciale plaatsen zijn voor die doelgroep. Op dat stuk grond zou ik een hot spot willen maken voor campers." De plek is volgens de recreatie-on dernemer ideaal. Cobussen: „Mensen kunnen ge bruik maken van de faciliteiten op de camping en het dorp is op loopafstand. Dat is belangrijk, want na een dag reizen hebben ze geen zin meer om met de camper weg te gaan om boodschappen te doen of uit eten te gaan." Al met al zouden er zestig camper plaatsen gemaakt kunnen worden, die een hoog 'zelfbedieningsgehal te' hebben. Net als de rest van de camping, zou het terrein acht we ken per jaar gereserveerd worden voor kamperende jongeren. Cobussen denkt dat hij er zo'n 75 tenten a vijf jongeren kwijt zou kunnen. „Dat is geen probleem. De cam ping is nu al vroeg in het jaar hele maal volgeboekt." Ook de gemeente profiteert van zijn plan, vindt Cobussen. „Jaar lijks komt er 20.000 euro extra toe ristenbelasting binnen. En deze mensen besteden geld in het dorp." Uitbreiding van Duin en Strand zou een investering vergen van grofweg 1 miljoen euro. Verseput denkt er echter niet over om de grond van de hand te doen. „In het kader van de plannen voor verbetering van het gebied rond de damaanzet, kan deze grond goed van pas komen. Er zijn aller lei plannen voor het gebied, rond de Napoleonschuur, uitbreiding van duikstekken. Die plannen moeten eerst goed in beeld ko men. Het zou niet verstandig zijn om die grond nu al te verkopen." ®zie ook Spectrum 'we zijn een proeftuin voor jongeren' Zaterdag 4 juni 2011 RECREATIE Kunstwandaling Ziieofcz/ee Zondag 5 juni 12.00-17.00 uur De deelnemers zijn herkenbaar sa, óe blauwe vlag met de K www. kunstwandeling .n( folders verkrijgbaar bij de VVV in de Dikke laren en bij de deelnemers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57