daar 'Slopen is mijn passie, mtiQilidedlU siïèSf RvS: nader onderzoek huizenbouw 241 zeeland MODERNE PERZISCHE TAPIJTEN *70%J Wijnfestival in het Vlissingse centrum 'Made in' is een rubriek waarin bijzondere bedrijven uit de Bevelanden en Tholen worden belicht. Van daag: Sloopbedrijf Zeeland/Schroot Recycling Goes. Sfeervolle keukens zaterdag 4 juni 2011 B THOLEN - De Raad van State steekt voorlopig een stokje voor de bouw van woningen naast het autobe drijf van Adrie van Burgh in Tho len. Volgens de hoogste bestuursrech ter moet de gemeente Tholen be ter onderzoek laten verrichten naar mogelijke geluidhinder. Daar naast zal onderzoek moeten uitwij zen of het autobedrijf niet te veel geuroverlast oplevert voor de buurt. Van Burgh zit met zijn gelijknami ge garagebedrijf op het voor een groot deel verouderde bedrijventer rein Noord. De gemeente wil dat de komende jaren omvormen tot een gebied met woningen en win kels. Om dat te bereiken, zijn al veel bedrijven uitgekocht. Autobedrijf Adrie van Burgh valt echter buiten de eerste fase en kan daardoor nog een aantal jaren blij ven zitten. De geplande woningen verrijzen echter op twintig meter afstand van zijn bedrijf. Het gaat om appartementen boven en naast de twee nieuwe supermark ten op de grond van de voormali ge Timpa-fabriek. Burgh vreest klachten van toekomstige bewo ners. Hij wenst dat de woningen op grotere afstand van zijn bedrijf wordt gebouwd. VLISSINGEN - Het Oude Marktje in Vlissingen wordt het eerste week end van juli omgetoverd tot idyl lisch mediterraan terras. Het is het toneel van een wijnfestival. Het festival is een initiatief van het Sint Jacobscafé, dat zich na koffie en thee sinds twee jaar ook is gaan specialiseren in bijzondere wijnen van over de hele wereld, en wijn winkel Vitanova, gevestigd in de WalstraaL Het Sint Jacobscafé zit aan de Oude Markt. De wijnken ners hebben een 'buitengewone kwaliteitsselectie' gemaakt, die ze van vrijdag 1 juli tot en met zon dag 3 juli willen laten proeven. SLOOP EN SCHROOT Peter Klapwijk, eigenaar van Schroot Recycling Goes en Sloopbedrijf Zee land. een werk te hebben gezien. Ik moet het bekijken. Daarna maak ik in een uurtje een calculatie. Hoe veel ijzer, hoeveel beton, hoe lang zijn wè bezig, wat is er logistiek no dig. Dat doe ik bijna uit mijn hoofd. Een kwestie van jarenlange ervaring." In de sloopwereld is de concurren tie 'moordend', zegt hij. Om die re den houdt hij omzet en andere cij fers geheim. „Want de concurrent leest mee..." Slopen is zijn passie, daar is hij goed in., zegt hij. Hij gaat dan ook geen dag met de pest in zijn lijf naar zijn werk. „Ik ben alleen chagrijnig als ik te weinig verdien, hahaha." www.schrootrecyclinggoes.nl door Frank Balkenende Peter Klapwijk (52) is gebo ren tussen het schroot. Opa zat in het oud ijzer, vader Ko ook. Dat was in Rotterdam. Slopen ging Peter al tijd goed af Als jochie ging hij al vroeg mee op pad met pa. Nu drijft hij, samen met familieleden, Sloopbedrijf Zeeland in Goes en Schroot Recycling Goes in... 's-Gra- venpolder. Het ene ruim tien, het andere dertien, veertien jaar. „Ik ben spreekwoordelijk geboren met de snijbrander in de wieg." Het recyclingbedrijf zat ooit op het terrein van de Apparaten- en Ketel Fabriek (AKF) in Goes. De immense hal en de gebouwen rondom moesten wijken voor het woningbouwproject Goese Schans. Dus trok Klapwijk naar 's-Gravenpolder. Zijn sloopbedrijf huist op de Poel, maar kantoor houdt de eigenaar in 's-Gravenpol der. Daar was hij begonnen in een schuurtje, nadat hij ooit de stap naar Zeeland had gemaakt als kraanmachinist. Ook was hij be trokken bij de sloop van Hydro Ag- ri in Sluiskil. Allengs groeide het bedrijf en nu heeft hij twee vesti gingen. „Er komt in 's-Gravenpol der uitbreiding, want we beginnen hier aan de Spoorstraat een bouw markt in tweedehands materialen. Denk aan balkhout, radiatoren, toi letten, lichtbakken en stekkers. Daar is veel vraag naar. Zeker van agrariërs. Die kopen niet graag nieuw." Sloop en recycling, je moet het allebei kunnen bieden, anders vis je naast orders, weet selfma de-man Klapwijk. „Daarom wer ken mijn twee bedrijven nauw sa men. Klanten willen een totaalop lossing. Als je het oud ijzer uit een pand haalt, moet je ook het beton slopen en opruimen." Hoewel de schrootprijzen 'best goed' zijn op dit moment - 'we hebben alles geruimd' - wordt doorgaans het meeste geld ver diend in de sloop. Van de oude vlasfabriek in Koewacht tot wonin gen, van kadekranen tot vliegtui gen van Defensie. Zestig procent van zijn karweien voert Klapwijk buiten Zeeland uit. „We zitten in Nederland, België, Luxemburg en Duitsland. Momenteel zijn we be zig in Luxemburg. Daar slopen we een voormalige autofabriek. In Veendam wacht een oude limona- defabriek. Dat is een mooie klus." Logistiek is het geen probleem, zegt Klapwijk. Hij heeft vier men sen vast in dienst en schakelt zzp' ers in als het nodig is. „We beschik ken over voldoende materieel: vijf kranen, twee containerswagens, vier bedrijfsauto's, shovels en noem maar op. In deze branche doe je bijna niets meer met de hand, alles gebeurt machinaal. Ik ben zelfs, samen met iemand, be zig met de ontwikkeling van een slooprobot. De techniek bestaat al, maar ik acht aanpassingen noodza kelijk. Het voordeel van zo'n robot is dat je die 24 uur per dag kunt la ten doorgaan. En hij eet geen brood." Dat hij ondanks de crisis de kop boven water houdt, dankt Klapwijk aan instinct en marktkennis. „We leveren kwali teit voor een goede prijs. Ruimen altijd alles netjes op. En we heb ben veel ervaring. Klanten weten dat. Ik doe nooit offerte zonder BERGEN OP ZOOM, Bosstraat 24 (t) (0164) 24 22 16 www.vangilsdewit.nl Laden-Lossen voor de zaak P] Achter de grote markt Wordt het een prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? f g. 'W Wr 1 - fes* Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2, 4338 PJ Middelburg Tel: 0118-62505! YV.r.v.raaijkürciior.iil 'Sh.raab 'bkarcher

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52