41 binnenland Elke week bellen en TÖ©S Twee doden bij steekpartij Hoensbroek Commotie om defecte crematoriumoven Willem Duys dinsdag begraven in Blaricum Linkse partijen voeren actie bij VNC-congres Ook diplomafraude op ROC Landstede Zwolle Gemeenten zijn laks met betalen Man reist met 25 zangvogels in tas Tweeling (92) sterft zelfde dag Pyjamajongetje herenigd met ouders zaterdag 4 juni 2011 HOENSBROEK - Politie en justitie in Hoensbroek (Limburg) hebben gis teravond de achtergronden ge schetst van een geweldsincident eerder op de dag waarbij twee mensen zijn omgekomen. Twee mensen raakten zwaargewond. Volgens de Maastrichtse hoofdoffi cier van justitie Annemarie Penn-te Strake begonnen de pro blemen rond half drie gistermid dag toen een 41-jarige verwarde man probeerde coniferen in zijn straat in brand te steken. Drie buurtbewoners probeerden dit te verhinderen. Daarop sloeg en hak te de man met een zwaard en een bijl op de drie in. Eén van hen, een 52-jarige buurtgenoot, kwam daarbij om. De twee anderen (48 en 50 jaar) raakten zwaargewond. De gealarmeerde politie was bin- UDEN Een slecht sluitende deur van een verbrandingsoven heeft gistermid dag in het crematorium van Uden voor commotie gezorgd. Nadat de kist met het stoffelijk overschot in de oven was geplaatst, bleek de deur niet naar behoren te sluiten. De kist bleef halverwege steken, maar vatte wel vlam. Door de flin ke rookontwikkeling moest het cre matorium worden ontruimd. HILVERSUM De uitvaart van de donderdag over leden Willem Duys zal komende dinsdag om half elf plaatsvinden in Blaricum. De tv-presentator wordt in besloten kring begraven in zijn woonplaats. Dinsdagavond wordt de programmering van Nederland 1 opnieuw onderbroken. DEN HAAG De linkse oppositiepartijen in de Tweede Kamer voeren woensdag actie bij het jaarcongres van de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten. Onder gemeenten is er veel verzet tegen de afspraken die de overdracht van taken naar lagere overheden regelen. OUt>EftENOR©AMSATIES: PERSONEEL OVX>EREN STEELT door Carine ten Cate nen vier minuten ter plaatse. De verwarde man belaagde de agen ten met zwaard en bijl, en weiger de daarmee te stoppen. Daarop vuurden de agenten twee schoten af op de man, die dodelijk werd ge troffen. Volgens Penn staat de man be kend als zorgmijder met psychi sche problemen. Dat betekent dat de man weigert zich te laten hel pen. De politie had de man aange meld bij Mondriaan Zorggroep, die mensen met psychische proble men begeleidt. Hij had geen straf blad. Penn sprak van een 'explosie van geweld'. Burgemeester Paul Depla van Heerlen noemde deze vrijdag 'een inktzwarte dag'. De buurtbe woners worden volgens de politie opgevangen. ZWOLLE Niet alleen in het hbo is gefrau deerd met diploma's, ook in het mbo is dat gebeurd. ROC Landste de in Zwolle verstrekte aan twintig iet-leerlingen vorig jaar op ondeug delijke gronden diploma's. Volgens de Onderwijsinspectie gaat het om 'niet rechtsgeldige diploma's'. De meeste leerlingen die het diplo ma hebben gekregen, zijn doorge stroomd naar het hbo. DEN HAAG Gemeenten laten rekeningen vaak te lang liggen. Uit onderzoek in op dracht van MKB Nederland blijkt dat 80 procent van de gemeenten de rekeningen aan ondernemers te laat betaalt. Volgens Europese af spraken moeten overheden binnen dertig dagen voldoen. AMSTERDAM De douane op Schiphol heeft vori ge maand een man aangehouden die in zijn weekendtas 25 zangvo gels uit Suriname wilde smokke len. De dieren zijn op een retour vlucht gezet. Dat heeft het ministe rie van Economische Zaken giste ren gemeld. PAUL KUSTERS DDDAM - Alle registers los voor de oudste tweeling van het land. Wil ly en Leny Nowee vierden gisteren hun honderdste verjaardag in Naaldwijk, morgen doen ze het nog eens dunnetjes over in Di- dam. De afstand tussen de tweelingzus sen is hemelsbreed 132 kilometer. „Je doet er dik anderhalf uur over met de auto", zegt Willy Bais-No- wee, die vanaf de pensionering van haar man Simon in Didam woont. Haar zus Leny is altijd in hun geboorteplaats Naaldwijk blij ven wonen. „Je wilt elkaar veel zien, daar ben je een eeneiige tweeling voor. We deden vroeger alles samen. Zaten bij elkaar in de klas, deelden een kamer en gingen exact hetzelfde gekleed. Tegenwoordig doen ze dat niet meer met eeneiige tweelin gen. „Onze ouders konden ons eerst niet uit elkaar houden. Als baby hadden we allebei een andere kleur lintje om de pols. Nü is de ui terlijke gelijkenis minder groot, maar qua karakter zijn er ook nu nog veel overeenkomsten tussen ons." De Didamse Willy woont nog op zichzelf, samen met haar man Si mon en met ondersteuning van de thuiszorg. Als alles goed gaat, viert het paar in 2013 nog een opzienba rend jubileum: dan zijn ze 75 jaar getrouwd. Zus Leny is al jaren weduwe. Ook zij woont nog op zichzelf, al ver blijft ze nu vanwege een operatie aan haar knie tijdelijk in een ver pleeghuis. Willy en Leny waren in 1911 de nummers zes en zeven van het protestantse gezin Nowee uit Naaldwijk. Een gegoede familie met een groot aannemersbedrijf De tweeling was meer dan wel kom. „Toen mijn moeder aan één van mijn broers, toen een jaar of zeven, vertelde dat hij er een broer tje of zusje bij zou krijgen, was hij niet blij. Daar had hij er al genoeg van. 'Dan ga ik wel naar Amerika', zei hij. Maar toen Leny en ik er wa ren, vond hij ons geweldig. Net nadat we waren geboren, kwam de vrouw van de burge meester langs, die zelf geen kinde ren had. Ze wilde er wel eentje meenemen, zei ze toen ze ons zag. Nou, daar kwam niets van in." De meisjes zijn altijd op handen gedragen. „We zijn beschermd op gevoed en deden veel aan sport. Geen topniveau, we deden van al les wat." 'Als baby hadden we allebei een andere kleur lintje om de pols' Hun vader vernoemde zelfs twee huizen naar de tweeling. Naast het ouderlijk huis had hij drie andere woningen laten bouwen. Die vier op een rij waren bedoeld voor zijn zoons. Zoon Paul Bais weet maar al te goed hoe zeer zijn moeder en zijn tante Leny op elkaar zijn gesteld. „Ze bellen elkaar elke week. Ook die enkele keer dat ze ruzie heb ben, blijft dat doorgaan." OLEAN - Julian en Adrian Riester werden 92 jaar geleden vlak na el kaar geboren. Deze week stierven ze vlak na elkaar in de Amerikaan se staat Florida. De tweelingbroers waren 65 jaar minderbroeders in de rooms-katho- lieke kloosterorde en voerden op GRONINGEN - Het jongetje dat gis terochtend in zijn pyjama en op blote voeten werd aangetroffen bij de Groningse Reitdiephaven, is herenigd met zijn ouders. Dat maakte de politie Groningen giste ren bekend. Het 9-jarige jochie kon niet zeggen waar hij vandaan kwam. De poli tie stond daarmee voor een raad sel en verspreidde twee foto's via Twitter. Ook werd een burgernet- actie uitgezet. Volgens de politie hebben die twee middelen ertoe geleid dat zijn ouders zijn gevon den. Het pyjamajongetje was uit eigen beweging de wijde wereld inge trokken en was zich van geen kwaad bewust. Omdat het jongetje een autistische stoornis heeft, konden de politie agenten niet met hem communice ren. de St Bonaventure Universiteit sa men tientallen jaren werkzaamhe den uit zoals timmeren en tuinie ren. Woensdag overleden ze in het St. Anthony-ziekenhuis. De oudste nog levende tweeling voor zover bekend zijn Marina en Olga Melnikova, nu ruim 106 jaar. Boek nu de leukste attractieparken arrangementen I 2 dagen Plopsaland arrangement Plopsaland De Panne aan de Belgische Kust is een magische ervaring voor zowel grote als kleine mensen. Incl. 1 dag entree. Reiscode: BE38230 I 2 dagen Movie Park Germany Beleef een dagje film! Ga mee naar Movie Park Germany. Incl. 1 dag entree. Reiscode: BE38276 I 2 dagen Wunderland Kalkar Kernie's Familienpark in Kalkar is een fantastisch pretpark op basis van All-lndusive. Reiscode: BE37430 De 100-jarige tweelingzussen Leny (I) De meest complete reis voor een eerlijke prijs! peterlanghout.nl of 0900-0991 (o.ispm)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4