Zeeland PZC 2I Bt Aanpak criminaliteit bedrijventerreinen A.S. ZONDAG BEVELANDEN-THOLEN MBiiÉlr f 22 en 23 26 en 27 BEVEILIGING Gemeente, politie en SBBG gaan problematiek gezamenlijk te lijf Spinningmarathon brengt ruim 15 mille op voor Jayden STEiNHAUS „J; j Binnenbrand in loods op- en overslagbedrijf Borsele betaalt rekeningen op tijd almanak Twitter Verhaal Gianni maakt emoties los in Wissenkerke Taal verbindt mensen met elkaar Zaterdag 4 juni 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes, politie en Stichting Beveiliging Bedrijven terreinen Goes (SBBG) willen ge zamenlijk de criminaliteit op Goe- se bedrijventerreinen aanpakken. Het idee is onder meer om een soort burgernet voor bedrijven op te zetten; een onderling alarme ringssysteem waardoor de pak kans wordt vergroot. „Ondanks ca merasystemen en rondrijdende be- veilgingsbedrijven gebeurt er nog steeds het nodige op bedrijventer reinen", zegt de Goese burgemees ter René Verhulst. Met enige regelmaat zijn onderne mers op de bedrijventerreinen doelwit van criminaliteit, en de laatste tijd neemt dat toe. Vaak gaat het om grote' en tijdrovende diefstallen, die desondanks niet worden opgemerkt omdat het niet lijkt op diefstal. De daders gebrui ken vaak heftrucks, shovels of an der zwaar materieel. Vorige week vrijdagnacht werden van een vrachtwagen die geparkeerd stond op een afgesloten bedrijventerrein aan de Scottweg vier achterwielen gestolen. De nacht daarvoor wer den zes wielen gestolen van een vrachtwagen die geparkeerd stond op een bedrijventerrein aan de Verrijn Stuartweg. Uit twee ande re vrachtwagens op hetzelfde ter rein werd een hoeveelheid diesel gestolen. Eind april werden uit een autobedrijf op industrieterrein De Poel II vijf auto's uit de showroom gestolen. „Er is een pa troon, vaak hebben de daders het op bepaalde goederen gemunt", zegt Verhulst. „Bijvoorbeeld eerst tankpassen, daarna autobanden en dan weer rijplaten." Een collectieve aanpak is volgens de burgemeester nodig om iets aan de problematiek te kunnen doen. „Op dit moment is de dek kingsgraad van Stichting Beveili ging Bedrijventerreinen Goes vrij laag, er zijn nog niet zo veel bedrij ven aangesloten. We willen het GOES - De spinningmarathon die gisteren plaats vond op de Grote Markt van Goes heeft ruim 15.000 euro opgebracht voor de Stichting Jay den. Deze stichting zet zich in voor de bestrijding van neuroblastoom kinderkanker. De 150 deelne mers die zich in het zweet fietsten, huurden de spinningfïets voor een bedrag van 30 euro. Daar naast lieten ze zich sponsoren door familie, vrien- mmmsamgmmmmsBm OPEN! 20% GOEDKOPER DAN ANDERE TOPMERKEN! L i' Keuken BÊÊÊÊ Kampioen 1 BWuit ie winst! MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl aantal leden via het Ondernemers Contact Goes omhoog proberen te krijgen. Ook is er een nieuwe web site (www.sbbgoes.nl) in de maak." De SBBG verspreidt op zijn beurt een enquête onder bedrijven. Er wordt onder meer gevraagd of en zo ja hoevaak er is ingebroken en/of vernielingen zijn gepleegd en wanneer dat is gebeurd. Ook wil de stichting weten of er aangif te is gedaan en zo nee, waarom niet. fwmmmBsmasmmgmmmmmsgaammsgm NIEUWDORP In een loods van het op- en over slagbedrijf Sealake Terminal aan de Estlandweg in Nieuwdorp heeft gistermiddag brand gewoed. Een shovel had vlam gevat. Twee tank autospuiten en een schuimblus- voertuig werden opgeroepen. Seala ke Terminal slaat diverse produc ten op, ondermeer pellets (korrels) biomassa die door Delta worden gebruikt om in het verbrandings proces toe te Voegen van de steen kolencentrale. De brand ging ge paard met veel rookontwikkeling. HEINKENSZAND De gemeente Borsele behoort tot de zes best betalende gemeenten van Nederland. Borsele betaalt bin nen 29 dagen de rekeningen aan het bedrijfsleven. Uit onderzoek op verzoek van MKB-Nederland blijkt dat bijna tachtig procent van de Ne derlandse gemeenten niet in staat is binnen dertig dagen de rekenin gen aan het bedrijfsleven te vol doen. De ondernemersorganisatie vindt het belangrijker dan ooit dat rekeningen tijdig worden voldaan. den, kennissen en bedrijven. Vorig jaar werd de spinningmarathon voor Jayden voor het eerst ge houden. Toen was de opbrengst 10.000 euro. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl De Souburgse veertiger begeeft zich fanatiek in de wereld die Twitter heet. Zo reageerde hij deze week op een bericht van een van zijn manne lijke volgers. Die meldde: „Ik ga voet bal kijken. Ik word nog een man!" De Souburger zei hem daarop dat hij ook naar de wedstrijd ging kij ken. Daarna viel er een persoonlijk be richtje in zijn twitterbak, van de man die zichzelf een man voelde wor den. „Ben jij ook homo", was de vraag. De Souburgsefietsfanaat leg de hem vervolgens met een knipoog uit dat hij de laatste tijd met regel maat vrouwen kust tijdens zijn fiets tochtjes. Dat deerde zijn twittervolger niet. „Oh, oké. Maar ik vind je toch leuk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49