eilandjes Peru heeft steun nodig om z n 241 zeeland Knokkewil r 1# voor kust KOOPZONDAG 2* PINKSTERDAG GEOPEND 10.00 TOT 17.00 UUR 69.95 475.- U Wi0 fiinchnnninfl voor caravan, camper, lodewijkstraat4 ON LI NE WINKEL 13«UUU mx =unsn@ppsncj kampeerder-buitensporter- eindhoven (nl) WWW.kampeermarkt.com 70.000 artikelen bergsporter en wandelaar zaterdag 4 juni 2011 ONDERWIJSPROJECTEN IJzendijkenaar Bas Lievens zet vanuit Cusco een inzamelingsactie KNOKKE-HEIST - Het gemeentebe stuur van Knokke-Heist wil drie ei landen vlak voor de kust aanleg gen. Die moeten verzanding tegengaan en de recreatie in de mondaine badplaats een oppepper geven. Het plan is een 'bescheiden' reac tie op het veel ambiteuzere project 'Vlaamse Baaien'. Dat initiatief van onder meer baggerbedrijven voorziet onder meer in de aanleg van een complete baai voor de Knokse kust, van de haven bij Zee- brugge tot de monding van Het Zwin. Twee van de eilanden die het ge meentebestuur wil aanleggen, moeten zandbanken worden die bij hoog water overstromen. Ter hoogte van het casino komt vol gens het plan een 'permanent' ei land, te bereiken met een brug. Daar moeten onder meer een jachthaven, golfterrein, horeca en watersportvoorzieningen verrij zen. Bij Heist moet een nieuwe pier ko men. Die moet verzanding juist be spoedigen, waardoor in de oksel van het Zeebrugse havengebied een schorrengebied ontstaat. Volgens burgemeester Leopold Lip pens moeten de eilanden er bin nen tien jaar kunnen liggen. Bas Lievens uit IJzendijke loopt ze ven maanden stage op een talen school in het Peruaanse Cusco. Daar werd hij gegrepen door de armoede. Met vier jongerenprojecten probeert hij daar iets aan te doen. Vanuit Cus co legt hij uit hoe. door Bas Üevens v eel jongeren in de Peru aanse stad Cusco krijgen niet de kans een onaf hankelijk, zelfstandig en menswaardig bestaan op te bou wen. Ik kwam in contact met vier onderwijsgerelateerde projecten die proberen de kansen van jonge ren op een onafhankelijk en per spectiefvol bestaan te vergroten. Vele bezoeken overtuigden mij van het nut en de ideeën achter de projecten. Daarom heb ik onder de naam Base Cusco een geldinza melingsactie in Nederland opgezet om deze projecten financieel te on dersteunen. In Cusco en omgeving gaat armoe de gepaard met grote problemen zoals alcoholisme, (kindermishan deling, kindermisbruik, incest en ondervoeding. Volgens officiële cij fers leeft meer dan dertig procent van de Peruaanse bevolking in ar moede, in de regio Cusco maar liefst 75,3 procent van de mensen. Een belangrijke oorzaak van de ar moedeproblemen is dat veel men sen geen opleiding kunnen vol gen. Daardoor is het moeilijk om een onafhankelijk bestaan op bou wen. Jongeren krijgen nog steeds niet de kans om onderwijs te vol gen. Denk aan kinderen die moe ten werken om hun familie van eten te voorzien, weeskinderen, kinderen uit achterbuurten en kin deren die in een tehuis wonen. Als er niets aan de situatie verandert, blijven de armoedeproblemen in Cusco en omgeving de komende decennia bestaan. Met onderwijs kan de vicieuze cir kel doorbroken worden. Door de jongeren opleidingskansen te bie den, krijgen zij de kans om een fi nancieel gezond en onafhankelijk bestaan op te bouwen. Vier sociale projecten helpen die kinderen en jongeren direct en in direct aan onderwijskansen. In- menszo geeft studiebeurzen en studiebegeleiding aan kansarme jongeren. Inca Educa is een vakschool voor kansarme jonge ren. Rico Ritmo is een salsa- school waar kansarme jongeren een gratis opleiding tot dansleraar krijgen. En Pasa la Voz leert kinde ren die opgroeien in moeilijke om standigheden voor zichzelf op te komen en onderdeel uit te maken van de maatschappij door middel van multimedia-workshops. Een financiële bijdrage aan deze projecten is geen druppel op een gloeiende plaat. Peru en de regio Cusco hebben veel potentie om fi nancieel en sociaal gezond te wor den, maar hebben alle steun nodig om die potentie te benutten. Ik heb direct contact met de project verantwoordelijken en kan dus ga randeren dat het geld daar terecht komt. Mijn vrienden en familie hebben belangeloos de schouders onder de inzamelingsactie gezet. Er wor den verschillende activiteiten geor ganiseerd om geld op te halen. Zo wordt tijdens de jaarlijkse kermis in IJzendijke op zaterdag 11 juni een benefietwedstrijd gespeeld tus sen 'IJzendijke All Stars' en een in ternationaal gezelschap dierenart sen. Na afloop wordt er 'Peruaans Roulette' gespeeld. Het voetbal veld wordt ingedeeld in door be drijven en particulieren gesponsor de vakken a vijftig euro. Twee Pe ruaanse Alpaca's worden op het veld losgelaten, de prijswinnende vakken zijn die waar de Alpaca's op een vooraf bepaald tijdstip staan. Als u mijn actie wilt steunen, kunt u geld doneren op rekeningnum mer 1052.54.290 ten name van Ba se Cusco. Kijk voor meer informatie op de site: basecusco.blogspot.com. Bas Lievens: „Als er niets verandert, (él adelaide 3 l van 289.95 basecamp panorama lichtgewicht voortent qf op van 69.95 active leisure brixen 4 hw zwaar katoen van 799.00 nu 499.- calgary serie van active leisure va499.- V.AA' 2.80 ruime keuze voortenten tegen de laagste prijs iijdel1jke actie cadac skottel braai carri chef de lux ruime keuze in caravan - bus en canperluifels van diverse merken secamptopan iii van 189.00 nu 99." i basecamp relaxstoel van 69.95 fietsrek voor op dissel van de caravan DE KAMPEERMARKT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44