Zeeland Verbreding Tractaatweg na Sloeweg ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 X £J\J 21 26 en 27 PLANNING Provincie verwacht in loop van 2012 met grondaankopen te beginnen in Zeeuws-Vlaanderen Mammoet bouwt in het supergroot aan Autrichehaven Ruziënde vrouwen Axel A™and niet naar Cadzand Deze maand 10.00 Zaterdag4 juni 2011 Peru heeft steun nodig om potentie te benutten Taal verbindt mensen met elkaar Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De verbreding van de hoofdwegen die naar de Wester- scheldetunnel leiden, de Tractaat weg van Terneuzen naar België en de Sloeweg op Zuid-Beveland, laat nog enkele jaren op zich wachten. De provincie verwacht dat vol gend jaar de grondaankopen voor de verdubbeling van de Sloeweg ver gevorderd zijn en dat vervol gens de verwerving van gronden voor een te verbreden Tractaatweg kan beginnen. De grondverwerving op Zuid-Be veland verliep tot voor kort moei zaam. Landbouwers willen 't liefst ruilgrond en dat is niet eenvoudig te krijgen. „We komen stapje voor stapje vooruit en tellen onze zege ningen, maar we blijven afhanke lijk van derden", vertelt provincie ambtenaar Jan Bakx. De voorbereidingen voor verdub beling van de Sloeweg zijn al veel verder dan die voor de Tractaat weg. De noodzaak tot verbreding van de Sloeweg is ook groter. In de ochtenduren en aan het einde van de middag zijn er op gewone werk dagen geregeld kilometerslange op stoppingen. Babc heeft goede hoop dat al in de loop van 2012 het bestek voor de verbreding van de Sloeweg op de markt kan worden gebracht. Inge nieursbureau Oranjewoud heeft al opdracht gekregen elf kunstwer ken zoals viaducten te ontwerpen. Bakx houdt rekening met een bouwtijd van twee jaar. Voor de Tractaatweg moeten zelfs nog veel procedurele hobbels wor den genomen. De provincie gaat ervanuit dat de procedure in het kader van de milieu-effectrappor tage (mer) dit jaar wordt afgerond. Voor- en tegenstanders kunnen zich nog laten horen, waarna be gin 2012 de gemeenteraad van Ter- neuzen aan zet is om het bestem mingsplan te wijzigen. De Tractaat weg krijgt een aansluiting op de Sluiskiltunnel die medio 2015 ge reed moet zijn. Bakx: „Het is wen selijk dat dan ook de Tractaatweg is verdubbeld, maar wat betreft de planning valt daar nog erg weinig van te zeggen." mÊÊumsmam WESTDORPE - De al behoorlijk grote windmo lens in de Koegorspolder bij Terneuzen vallen erbij in het niet, bij de kranen die het Schie- damse zwaartransportbedrijf Mammoet aan het optrekken is aan de Autrichehaven bij Westdorpe. Op de bouwlocatie worden de on geveer 120 meter hoge kranen getest. Ze zijn de eerste van een nieuwe generatie die Mam moet op de markt brengt voor werkzaamhe den in onder meer de offshore. De kranen worden als een bouwpakket in elkaar gezet en kunnen ook zo weer uit elkaar worden ge haald. De onderdelen kunnen in containers worden verscheept, waarna de kraan overal ter wereld in elkaar kan worden gezet voor een superzware hijsklus. foto Peter Nicolai -* gag y. 'S's,.' - - AXEL - Drie vrouwen hebben zich in de nacht van donderdag op vrij dag misdragen in het centrum van Axel. Tijdens het Oldtimerfestival kre gen ze het door een nog onbeken de aanleiding met elkaar aan de stok. Duw- en trekwerk in de Zee straat en op de Kaaiwal was voor de politie reden om in te grijpen. Een agent werd daarbij geschopt, maar liep geen blijvend letsel op. Tijdens en na de aanhouding van de 18-jarige vrouw uit Spijkenisse en 18-jarige en 34-jarige vrouwen uit de gemeente Terneuzen was het onrustig, laat de wijkagent via zijn Twitter-account weten. De drie werden aangehouden voor verstoring van de openbare orde, belediging van een agent en verzet bij de aanhouding. CADZAND - Het optreden van de le gendarische protestzanger Ar- mand (van onder meer de hit Ben ik te minvanavond in de sporthal in Cadzand gaat niet door. Ar- mand is ziek. De organisatie hoopt de zanger in een later stadium op nieuw te strikken. Er wordt geen vervangende band of zanger ge boekt. Jubileumtrekking 10 juni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41