der Graaff sport 133 Vliegende start Halve van Renesse Ronde van Hulst hoopt op recordaantal renners Siereveld op dreef met merrie Barona S Vier trainers om betere speelster te worden Deloitte Ladies Open Clausing in drie sets langs Alliet Halve marathon van Pr voor Neal Bouterse op 3000 meter Bergse derby op veld van Hansweert Om zo dicht mogelijk bij de top van het vrouwengolf te komen, heeft Marjet van der Graaffvier trainers/coaches. Voor het lange spel, haar swing, maakt ze gebruik van de diensten van Tom O'Mahoney. Voor haar korte spel kan ze te recht bij Eric der Kinderen, de bondscoach van de Nederlandse golffederatie. Bas van der Steur uit Aalsmeer is haar fysieke coach. De vierde en laatste coach is sportpsycholoog Rogier Hoorn uit Hilversum. zaterdag 4 juni 2011 W nBBHHHBB ftl foto Marco de Swart gebeuren, want anders was ik "al ge stopt. Dan heeft het geen zin om de hele wereld over te reizen." Australië, Zuid-Korea, Turkije, Du bai, Ierland, Slowakije, Duitsland, India, Wales, China; ze is er alle maal geweest en heeft er op prach tige groene courses gestaan. „Toch is het schema bijna ieder jaar het zelfde. Ik denk dat ik zo'n dertig weken per jaar van huis ben. Vier weken geleden zat ik in Turkije, daama ben ik naar Portugal ge gaan en via Duitsland en Slowa kije terug naar huis. Dan ben ik ook echt blij dat ik weer in Neder land ben. Als ik het naar mijn zin heb, heb ik geen last van heimwee. Holly Aitchison is koploper na de eerste dag van het Deloitte Ladies Open. De Engelse zette op Broek polder in de straffe wind een knap pe score van 67 slagen neer. Diana Luna uit Italië staat met een ronde 69 op de tweede plaats. Christel Boeljon is na een bewo gen ronde de beste Nederlandse op de gedeelde twintigste plaats. Marjet van der Graaff staat na de eerste dag op +4. Daarmee staat de Zeeuwse op plaats 57 in het tussenklassement. Het toernooi gaat vandaag verder. Maar vorig jaar vroeg ik me wel vaak af waarom ik nou eigenlijk ie dere keer weg ging, om wéér slecht te spelen...." Ze kan heel snel zien of de vereiste vorm aanwezig is. „Als ik de bal len rechtdoor kan slaan zonder al te veel na te denken, dan is dat voor mij een teken dat het goed gaat. Het goede gevoel, zeg maar op de automatische piloot spelen, dat is het, dan loopt het lekker." Hoewel ze nu een gedeelde toer kaart heeft, omdat ze in 2010 net buiten de mondiale top tachtig is gevallen, heeft Van der Graaff tot nu toe alle toernooien op de La- dies European Tour kunnen spe len. „Ook voor de echt grote toer nooien sta ik er nog steeds op. Dat ziet er dus goed uit." In Vlaardingen staat ze dit week end op haar thuisbaan, tijdens de Deloitte Ladies Open. Wat wil ze bereiken? Waar wil ze eindigen? „Daar denk ik niet zo veel over na", vertelt ze. „De beste zestig golfsters gaan door naar de zon dag. Ik kan wel gaan nadenken over wat ik allemaal wil, maar dan maak ik het mezelf alleen maar moeilijker. Ik wil lekker slaan, de bal in het spel houden en af en toe een putje maken voor een birdie. Ja, van hole tot hole leven, lekker spelen en vooral genieten. En wie weet waar ik dan kan eindigen." door Wim de Vos HULST - Zou het gaan lukken de kaap van honderd deelnemers te ronden tijdens de jaarlijkse wieler koers van Hulst? Organisator Eric Vereecken hoopt er in zijn binnen ste een beetje op dat het aantal ver trekkers van de vorige editie over troffen gaat worden. Toen waren er niet minder dan 98 deelnemers. Worden dit er komende maandag meer? Sinds het wielercomité van Hulst sinds 2005 de samenwerking is aangegaan met de Belgische bond Waod leeft de jaarlijkse kermis- koers weer volop. „Hulst is in trek bij de coureurs omdat er veel te verdienen is en omdat het rondje zeer aantrekkelijk is met amper drie serieuze bochten", weet Ver eecken. Renners als Jimmy de Bruijn, Jordy Leenknecht, Ismaen Seghers, Maarten Burm en de Belg Kurt Caboor zullen zich ongetwij feld van hun beste zijde willen la ten zien. Verder verwacht de orga nisatie deelname van bijvoorbeeld Richard Slabbekoorn (vorige week nog winnaar in 's-Heer Abtskerke) en de Belgen Dries Echelpoels, Franky van Oyen en Kevin Vleu- rinck. De kermiswedstrijd gaat maandag om 19.00 uur van start aan het Cornelis de Vosplein. KAPELLE - Frank Clausing is met moeite doorgedrongen tot de fina le van de 2-categorie bij het Accon AVM Kapelle Open. De Wemel- dingse favoriet had alle moeite om Jeroen Alliet te verslaan. Het werd 4-6 7-5 6-1 voor Clausing, die mor gen tijdens de finaledag Wouter Adriaansen treft. Adriaansen klop te Bart van de Sande uit Breskens met 7-6 7-5. Silvana Bauer had be duidend minder moeite met Man- dy Wolfert: 6-2 6-0. Bauer speelt morgen tegen de winnares van Margot Wijnen en Frederique van de Velde. In de 3-categorie bij de vrouwen schaarde Laurelle van Tilburg zich bij de laatste vier door met 6-1 6-3 van Anne Flohil te winnen. VROUWENPOLDER - Dressuuramazo- ne Linda Siereveld was in de wed strijd van de RV Sé-Ros in Mi met Barona S weer maar eens niet te stuiten. De Colijnsplaatse stuurde de schimmelmerrie in de warm loopronde met 63 procent naar de zege. Marcelle de Kam uit Dom burg eiste met de Lancet nakome ling Question Merk met 62,66 pro cent de tweede plaats op. In de herkansing reed Linda Siereveld de Krack C-dochter met 66,33 pro cent naar het oranje erelint. Bijna twee procent meer dan Vivian Wiemans met uit Oost-Souburg met de Ferro-dochter Rozenburgs Zsa Zsa. Sandra van Cadsand was met de Jack in Li oppermachtig. De ama zone uit Goes reed in de eerste proef de vosruin 66,33 procent naar een overtuigende overwin ning. De combinatie bleef Tony van der Hiele uit Kamperland met de Don Ruto nakomeling Zanne- vanck SP ruim twee procent voor. In de tweede manche stuurden Sandra van Cadsand de San Re- mo-zoon met 68,66 procent naar de zege. De Weelruitercombinatie eiste hiermee ook het overallklasse ment op. Stephanie Maas van het Vlissingse Scheldestad eindigde met de ruin Jonas met 67 procent op een tweede plaats. door Koen de Vries MIDDELBURG - De halve van Renes se heeft een vliegende start. Voor de eerste editie van de wandel tocht en de hardloopwedstrijden op de kop van Schouwen hebben zich liefst 1250 deelnemers aange meld. „Voor een eerste editie zijn dit hoge aantallen", vindt organisa tor Cor Muller. „We hebben er van het eerste uur op ingespeeld." Zaterdag gaat om 10.30 uur de tien kilometer van start, om 12.00 uur vertrekken de deelnemers aan de halve marathon en om 12.05 slui ten de wandelaars de rij. Het par koers gaat met name door bos, over de duinen en het strand. De start is op de Zoom in Renesse, keerpunt van de halve marathon is de vuurtoren in Nieuw-Haam- stede. De organisatie heeft er alles aan ge daan zoveel mogelijk deelnemers te trekken. Cor Muller: „We héb ben het inschrijfgeld laag gehou den, mensen in binnen- en buiten land gevraagd zoveel mogelijk re clame te maken, een mooi par koers uitgezet, veel en mooie prij zen beschikbaar gesteld en er zijn bands langs het parkoers. En elke deelnemer krijgt een t-shirt." Al die inspanningen leverden 400 wandelaars, 660 halvemarathonlo- pers en 250 tienkilometerlopers op. De organisatie wil na afloop van de eerste editie niet achterover leu nen. Het evenement moet verder groeien. Zo is het de bedoeling om de drie onderdelen te verdelen over drie dagen in één weekeinde. En, als de behoefte bij de deelne mers bestaat, wil men ook een he le marathon organiseren. Op de halve marathon behoren de Zeeuwen Remy Vasseur, Alwin Vermeulen, Huub van Noorden en Arjan Beije tot de favorieten. Neals Strik uit Baarn, die een mara thon van 2.18 in de benen heeft, lijkt een gevaarlijke concurrent. Bij de vrouwen lijkt Vanessa Hartman uit Brielle favoriet. Ze krijgt con currentie van Anjolie Engels-Wis se, Petra Rasenberg, Martine Lust en de voormalige Belgische kam pioene Annick Beckers. WIELRENNEN Tour de Himmelfart. Derde etappe. Nieuwelingen jongens: 11e Davy Gunst, 16e Bart-Jan de Vink. Junioren vrouwen: 11e Marqueriete de Neve, 19e Jamy de Jong. Meisjes onder 16: 8e Lindy van An- rooy, 9e Denise Gunst. Vierde etappe. Nieuwelingen jongens: 5e Frank Vermue, 15e Bart-Jan de Vink. Ju nioren vrouwen: 6e Jamy de Jong. Meis jes onder 16: 2e Denise Gunst, 9e Lindy van Anrooy. Emmen. Juniorendriedaagse. Categorie 1: 11e Lisanne de Munnik. Cat. 2: 10e Jurgen Mesu. Cat. 5: 13e timo de Jong. Cat. 6: 14e Nick Janssen. VUGHT A-junior Neal Bouterse van AV'56 heeft op de 3000 meter in Vught tij dens de Harry Schulting games een persoonlijk record gelopen van 8.59-71, net onder de magische grens van negen minuten. Bouterse werd hiermee zesde bij de A-junioren op een halve minuut achter de winnaar Tom Koetsen- ruijter van atletiekvereniging THOR. Felix Blnieewicz bron Halve van Renesse MIDDELBURG Het beslissingsduel voor promotie naar de derde klasse van het zon dagvoetbal tussen BW '63 en FC Bergen wordt morgen gespeeld om het voetbalveld van Hansweertse Boys. De Bergse stadsderby begint om 14.30 uur op Sportpark 't eerste Sluusje in Hansweert. BW'63 schakelde donderdag Luc- tor '88 uit. Haamstede De eerste editie van de Halve van Renesse gaat zaterdag 4 juni van start. De Halve van Renesse bestaat uit twee hardloopwedstrijden over 21.1 km (halve marathon) en 10 km en een wandel tocht over 21.1 km.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33