De motivatie is helemaal terug bij Van 321 sporty ^Ondernemer Marjet van der GraafF (28) heeft na een moeilijk 2010 het goede gevoel weer terug. De Thoolse golfster is gisteren in Vlaardingen begonnen aan de Deloitte Ladies Open. Wat kunt u in de komende Ondernemer verwachten zaterdag 4 juni 2011 GOLF In 2010 moest Marjet van der Graaff op de European Ladies Tour genoegen nemen met de 84e plaats. door Barry van der Hooft In 2008 wordt ze gekozen tot Golfster van het Jaar. Een jaar later pakt ze samen met Christel Boeljon de Europe se titel. Maar dit verhaal be gint eigenlijk pas in 2010, want Marjet van der Graaffhoopt aan het begin van dat kalenderjaar de stijgende lijn door te trekken. Maanden later kijkt ze meer dan eens vertwijfeld voor zich uit. „Als het weer eens niet lukte, vroeg ik me af waarom ik in godsnaam op de baan stond", vertelt de Thoolse. Hoe kan ze het het beste omschrij ven? Als een bewogen jaar? „Nee", zegt Marjet van der Graaff, „het was gewoon een slecht seizoen." Ze legt uit waarom 2010 een jaar is geweest om snel te vergeten. „Golf is vooral een mentaal spel. Bij mij ging het in mijn hoofd zitten. In 2009 had ik al een beetje proble men met chippen. Een jips noe men ze dat. Het is een zekere angst, waardoor je niet door durft te chippen. De angst om een bal te slaan heb je niet in de hand. Het gebeurt gewoon. Later ging het wel beter, maar kreeg ik proble men bij het afslaan. Ik sloeg soms zomaar twee ballen weg en liep dan achter de feiten aan. Het spel letje werd ineens een stuk minder leuk." Als amateur heeft ze nooit menta- Ie problemen gehad. „Ik weet ook niet waar het vandaan kwam. Wist ik het maar, dan had ik er mee aan de slag kunnen gaan. Nu heb ik het weer onder controle, ik speel veel relaxter. Maar op dat mo ment was ik het plezier in het golf helemaal kwijt. Ik heb ook twee keer een flinke break genomen, in de hoop dat het vanzelf weg zou gaan. Als ik aan het oefenen was, ging het allemaal goed. Maar zodra ik aan een wedstrijd begon, kwam het weer terug. Er zat toch een beetje druk erop, omdat ik een prestatie neer wilde zetten. Ik kwam in een negatieve spiraal te recht en het lukte niet om die te doorbreken. Ik heb het tijdens de wintermaanden rustig aan gedaan en hoop dat ik er nu vanaf ben." Ze kiest er eind 2010 voor om een golfloze periode in te bouwen en haar zinnen te verzetten met een kantoorbaan. Twee dagen per week zit Van der GraafF aan een bureau, bij een bedrijf van familie leden. „Het was een (jeetje compu- terwerk. Ik kwam in een wat an der milieu terecht, leerde andere mensen kennen en was niet gefo cust op het golfen. Het was goed om dat eens te doen, maar ik reali seerde me ook meteen dat dat het toch ook niet was voor mij. En dat ik het geluk heb dat ik lekker op de golfbaan rond kan lopen. Daar door is mijn motivatie weer terug gekomen." Over de hulp van een mental coach doet ze niet geheimzinnig. „Ik ben naar Rogier Hoorn in Hil versum gegaan. Hij begeleidt me nog steeds als ik in Nederland ben. Zo af en toe is het fijn met hem te praten, ik kan altijd bij hem terecht. Rogier heeft me ge holpen wat trucjes aan te leren om er overheen te komen. Op dit mo ment kan ik zeggen dat het goed voor me is geweest. Ik heb weer plezier in het golf en sta lekker te spelen. Dan is het ook niet erg om veel te trainen, want je krijgt er af en toe weer wat voor terug." Sinds 1 januari maakt Van der Graaf geen deel meer uit van Golf Team Holland. Aan het einde van de driejarige overeenkomst heb ben beide partijen afscheid van el kaar genomen. „Omdat ik geen vol le tourkaart meer had, en dus niet alle toernooien meer mocht spe len, moest ik eruit. Een volle tour- kaart was. één van de criteria om deel uit te mogen maken van het team. Toch zat ik er zelf ook al een tijdje aan te denken om op eigen benen te gaan staan. Ie wilt spelen voor je eigen prijzengeld. Bij Golf Team Holland ging dat op een ge geven moment niet meer. Ik moest mijn prijzengeld afstaan, want je moest hen terugbetalen. Kijk, bij het team had je de zeker- lligljiipil "Y* "A v,- y - '-V 1 Golfster Marjet van der Graaff hoopt de komende dagen hoge ogen te gooien op de Deloitte Ladies Open. heid dat je alles kon spelen, omdat zij ervoor zorgden dat alles betaald werd. Dat was voor mij ideaal als opstart. Maar het werd tijd om mijn eigen beslissingen te gaan ne men." Dat is nu een halfjaar het geval, maar daar komt wel ineens meer bij kijken. Van der GraafF: „Ik moet veel meer zelf doen. Geluk kig krijg ik op administratief ge bied veel hulp van mijn vader. Maar ik ben wel ernstig op zoek naar sponsoren. Gant is nog steeds mijn kledingsponsor, maar aan sponsorgeld komt er niets binnen. Ik betaal nu alles van mijn eigen spaarcenten en hoop dat een beet je terug te verdienen. Maar als er een aantal mensen is dat mij wil sponsoren, zou het makkelijker zijn. Al weet ik ook dat dat in deze tijd lastig is. Veel mensen zijn met golf bezig en je moet net de juiste mensen tegenkomen die jou het gunnen en vertrouwen in je heb ben." Stel: ze presteert ineens fantastisch tijdens de Deloitte Ladies Open? Dan staan de sponsors misschien wel in de rij? „Tja, dat weet je niet", zegt Van der Graaff „Men sen beloven vaak meer dan dat ze waarmaken." Dieper gaat ze niet in op die laatste woorden. „Ik moet presteren, dan kom je in het nieuws. Maar ik wil het vooral rus tig opbouwen." Ze vertelt haar verhaal op het bal kon van het clubhuis in Vlaardin gen. Binnen geeft Christel Boeljon, de huidige nummer één van Ne derland, op hetzelfde moment een persconferentie. „Christel speelt op dit moment erg goed. Ik steek er net zo veel tijd in als zij. Maar bij haar komt het er uit, bij mij nog niet. Als dat wel het geval is, hoef ik niet onder te doen voor Christel. Ik weet dat ik het kan, dat ik het in me heb om toer nooien te winnen. Alle puzzelstuk jes moeten in elkaar vallen. Ik weet dat het een keer kan en móet Datum Thema 18 juni BOG/Bouw 16 juli 17 september Gemeentespecial Gemeentespecial Meer informatie? deOndernemer West-Brabant T 076-53122 55 Eteamwestbrabant@bndestem-pzc.nl deOndernemer Zeeland T 0118-434 070 E teamzeeland@bndestem-pzc.nl t fit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32