zegereeks Djokovic sport 131 Oefenen Wie is er ingeloot voor kaartjes voor de Spelen? Kaartverkoop voor de wedstrijd Zeeuws elftal-FC Twente van start Tsjechische vrouwen pakken dubbeltitel €9450, zaterdag 4 juni 2011 door Edward Swier PARIJS - Niets of niemand leek hem te kunnen stuiten. Novak Djokovic was deze winter en dit voorjaar de absolute nummer één van het tennis. Liefst 43 partijen op rij was de Serviër de beste. Tot hij gisteravond op Roger Federer stuitte. De Zwitser toonde op Ro land Garros dat hij zich nog niet wil neerleggen bij een machtsover name door Djokovic: 7-6 (5), 6-3, 3-6,7-6 (5). De Zwitser staat in Parijs zodoen de voor de vijfde keer in de finale. Het slechte nieuws voor Federer is dat zijn opponent net als in 2006, 2007 en 2008 Rafael Nadal heet. Die partijen werden destijds alle maal door de Spanjaard gewon nen. Federer zit dit jaar echter heel anders in zijn vel. Verklaart aan ie dereen die het maar wil horen dat de druk nu eens niet bij hem ligt. Hij hoeft niet per se te winnen, want won in 2009 al eens de Cou pe de Mousquetaires op het Pa- rijse gravel. Bovendien heeft de Zwitser als huidige nummer drie van de wereld zijn positie op de wereldranglijst niet te verdedigen. Voor Djokovic stond er in de halve finale wel veel op het spel. Alle ogen waren op hem gericht, de druk was immens. Het was hem amper af te zien, net als Federer speelde 'Djoko' tennis van het al lerhoogste niveau. Met name de vierde set was adembenemend. Niet alleen was Djokovic op weg om een recordaantal opeenvolgen de overwinningen neer te zetten, bovendien wachtte hem met het bereiken van de eindstrijd een zeer zoete beloning: de eerste plaats op de wereldranglijst. Dat kan nog steeds, want Nadal heeft als regerend kampioen in de eind strijd een heleboel punten te verde digen. Verliest de Spanjaard mor gen van Federer dan is hij alsnog zijn koppositie kwijt. De verschil len tussen de toppers zijn, zo bleek gisteren op het Court Philip pe Chattier, minimaal. Het draait om slechts een paar punten. Dan weer zit de een beter in de wedstrijd, dan de ander. Maar per saldo is het kwartet Na- dal-Djokovic-Federer-Murray tech nisch gezien enorm aan elkaar ge waagd. Nadal-Murray was van hoog niveau, de partij Federer-Djo- kovic tilde het graveltennis naar een andere dimensie. Slechts op het mentale vlak zijn er kleine verschillen tussen de top pers. Rafael Nadal bleek gistermid dag standvastig op de momenten dat Andy Murray een kans dacht te hebben. De Spanjaard kreeg liefst achttien breekpunten tegen, maar mocht zich gelukkig prijzen dat zijn Schotse opponent juist dan niet durfde. De Schot benutte er echter slechts drie van de acht tien. Wie zoveel mogelijkheden laat liggen als Murray heeft geen recht van spreken. Het is onbegrijpelijk wat er met Murray gebeurt als het er écht om gaat. Hij durft dan niet meer door te halen, kiest ervoor op de baseli ne te blijven. Dat is trouwens toch al een verkeerde keuze. Van Nadal, juist wel koelbloedig op de moeilij ke momenten, win je niet op gra vel als je altijd maar op de achter lijn blijft staan. Daar is Nadal te so lide voor. Hij haalt alles terug, pa reert alle aanvallen op zijn stellin gen. Federer weet dat, hij zal mor gen heel wat aanvallender spelen. „Het gaat om de 'big points', om de punten op de belangrijke mo menten", keek Nadal op de pers conferentie na zijn partij terug. Hij had juist in zijn kleedkamer nog even de eerste set van Federer-Djo- kovic bekeken. Ook in dat duel wa ren de verschillen minimaal. Djo kovic maakte in de belangrijke eer ste tie-break twee cruciale fouten met zijn forehand, waardoor de Serviër een psychologische knauw kreeg. Federer wist dat in de twee de set direct uit te buiten. In de derde set pareerde Djokovic door Federer direct te breken. Samen maakten de meesters van de vier de set een historische kraker, die beslist werd op het derde match point voor Federer. door Maurice Steketee Tot een paar jaar geleden trokken de meeste Neder landse internationals aan het eind van een lood zwaar voetbalseizoen naar tropi sche oorden als Juan les Pins en la ter Aruba om mee te doen aan het beachvoetvolleytoernooi van Vero nica. Het was de ideale afsluiting van de competitie. Cocktailtje in de hand, balletje trappen op het zand en legio lokale schonen op het strand. Enig minpuntje was de aanwezigheid van de immer irri tante presentator Harry Vermee- gen; maar dat mocht de pret niet drukken. Onze jongens vermaak ten zich prima in een decor van wuivende palmbomen, parelwitte stranden en een azuurblauwe zee. Een prachtige omgeving om op adem te komen en de batterij weer op te laden voor een nieuw seizoen. Maar tijden veranderen. Onze jon gens zijn weliswaar deze week we derom in een tropisch oord, de mooie vrouwen ontbreken even min en uiteraard staan ook in Rio de Janeiro de netten strak gespan nen om beach voetvolley te kun nen spelen. Toch is de sfeer totaal anders. Lekker relaxen met een breezer ananas op het strand van de Copacabana is er niet bij. En ook een potje voetvolleyen is uit Wie in de afgelopen maanden bij de organi satie van de Olympi sche Spelen van 2012 kaartjes aan vroeg, weet sinds woensdag of hij of zij is ingeloot. Op die dag wer den door 'Londen' voor het laatst bedragen afgeschreven van de bankrekeningen. De sportredactie van deze krant is op zoek naar Zeeuwen die tickets hebben toegewezen gekregen. den boze. Nee, onze internationals moeten vol aan de bak. Hoewel al le spelers snakken naar een welver diende vakantie regelde de KNVB als toetje nog een fraai tripje voor de mannen van Bert. Niet om bij te komen, maar om te oefenen. Vandaag tegen Brazilië, een paar dagen later wacht Uruguay. Dat niet iedereen staat te juichen blijkt uit het grote aantal afmeldin gen waarmee de bondscoach te maken kreeg. Oké, er zullen vast spelers zijn die inderdaad te gebles seerd zijn om te voetballen. Maar wat als er een WK was geweest? Zouden ze zich dan ook massaal hebben afgemeld? Het antwoord laat zich raden. Toch kun je de Van Bommels, Sneijders en Van der Vaarts geen ongelijk geven. Wat valt er aan de andere kant van de wereld aan het einde van een loodzwaar seizoen immers voor eer te behalen? De competitie zit er op, de prijzen zijn verdeeld, tijd voor vakantie dus. Helaas denkt Bert - maar vooral de KNVB - daar anders over. Als we volgend jaar geen Eu ropees kampioen worden weten we waar het aan ligt. Want nu rust pakken, zou zich volgend jaar vast en zeker uitbetalen. Gelukkig zijn de spelbepalende spelers van Oranje wel slim ge noeg om dat in te zien. Welk pakket hebben ze aange vraagd en voor welk bedrag heb ben ze nu kaartjes? Waar verheu gen ze zich op? Mogelijk zijn er ook Zeeuwen die naast plaatsbewijzen hebben gegre pen. Enkele honderdduizenden aanvragers is dat namelijk overko men. Laat uw reacties achter op www.pzc.nl/opwegnaarlonden of olympisch@hotmail.com De Tsjechische tennissters Andrea Hlavackova en Lucie Hradecka hebben de. ti tel bij het vrouwendubbel gewonnen op Roland Carros. Het duo was in de fina le te sterk voor de Indische Sania Mirza en Elena Vesnina uit Rusland: 6-4 6-3. Binnen anderhalf uur was de zege binnen voor Hlavackova en Hradecka. Mirza en Vesnina waren als zevende geplaatst in Parijs. ■9 Rafael Nadal viert zijn zege op Andy Murray. foto Kerim Okten door Jan Dagevos MIDDELBURG - De voorbereidingen voor de topwedstrijd tussen het Zeeuws elftal en FC Twente op za terdag 9 juli zijn begonnen. De ge meente Middelburg is druk doen de om de accommodatie, sport park Veersepoort, op orde te brengen en de organisatie, stich ting Zeeuws elftal, is begonnen met de kaartverkoop. Afgelopen week was er een delega tie van Twente te gast in Middel burg en werden de velden geïn specteerd. Want FC Twente speelt niet alleen een wedstrijd op de Veersepoort, er wordt ook ge traind. De eredivisieclub verblijft van 4 tot en met 9 juli in Golden Tulip strandhotel Westduin en zal dagelijks trainen op de velden van voetbalvereniging Zeelandia Mid delburg. Hoogtepunt voor de stich ting Zeeuws elftal is de oefenwed strijd tegen FC Twente. Het vormt op zaterdag 9 juli (aanvang 14.30 uur) de afsluiting van het trainings kamp. Om zoveel mogelijk men sen gelegenheid te geven vooraf toegangsbewijzen te kopen, zijn kaarten (tien tot en met vijftien eu ro) te verkrijgen bij voorverkoop adressen in Zeeland. De mensen kunnen terecht in Vlissingen, Zie- rikzee, Middelburg, Arnemuiden, Goes, Oost-Souburg en Sint Maar tensdijk. De adressen zijn: Vlissingen, Primera, Lange Zelke 2, Vlis singen, Albert Slinger Ledewaren, Walstraat 85, Middelburg, Primera Anthony Burger, Kort Delft 7, Middel burg, Primera van 't Westeinde, winkel centrum Dauwendaele Middelburg, Erik Intersport, Nieuwe Burg 22-28, Oost-Souburg, Primera, Kanaalstraat 4, Oost-Souburg, Ava Electro, Kanaal straat 44, Arnemuiden, Primera Langst raat 45 Goes, reisburo VakantieXperts- Rosa, Klokstraat 1-3, Terneuzen, café 't Bierwinkeltje, Markt 15 Zierikzee, Sport 2000, Grevelingenstraat 6 Sint Maartensdijk, Spar Van Ommen, Markt 33-34. RIJKLAA]

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31