241 zeeland 'Een veger wind' door ■r JSi Mary de Lima beloond voor vrijwilligerswerk Raemon Sluiter geeft clinic in Souburg GroenLinks hekelt beloning top ADRZ BOEKPRESENTATIE Andries Koppejan en Dennis Helmich presen teren hun boek Een veger wind. Die titel is een oude term voor zeewind van 5 a 6 Beaufort. Boek over vier klippers dient meerdere doelen The Slaves /eervolle keukens Een trotse en blije Mary de Lima. foto Izaak Verkeste OOST-SOUBURG - Voor haar activi teiten als vrijwilliger binnen de Molukse gemeenschap is Mary de Lima-Latuheru uit Middelburg be noemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ze kreeg de onder scheiding gisteravond uit handen van burgemeester Koos Schouwe- naar in het stichtingsgebouw Mae Uku in Oost-Souburg. Al meer dan een halve eeuw is Ma ry de Lima-Latuheru werkzaam als vrijwilliger. Ze heeft in die pe riode een indrukwekkende staat van dienst opgebouwd: binnen de kerk, organisator van tal van activi teiten binnen Mae Uku en ook als verzorger van lessen in Molukse taal en cultuur. Ook was ze van i960 tot 1970 jeugdtrainer van de korfbalverenigingen VWDO en Animo. Sinds 2001 zet zij zich ook in voor de Stichting Samenwer king Vlissingen-Ambon (SSVA) als vrijwilliger van de werkgroep On derwijs. Op het gebied van mi lieueducatie werkt ze aan het in voeren van een programma voor milieueducatie voor alle basisscho len op Ambon. zaterdag 4 juni 2011 door Ali Pankow Kantje boord was het met klipper 'de Avontuur' Als Ali van der Vlag in 1983 niet had gereageerd op een oproep via de radio was het over en uit geweest met dat fraaie brokje maritiem cultureel erfgoed. Het staat allemaal beschre ven in het boek Een veger wind. De geschiedenis van vier Zeeuwse klip pers, dat gistermiddag werd gepre senteerd in haven Den Osse bij Brouwershaven. De auteurs Andries Koppejan uit Middelburg en Dennis Helmich uit 's Heer-Arendskerke hebben ruim vier jaar aan dit boek ge werkt. Zij hebben beiden een warm kloppend hart voor de mari tieme historie. Koppejan is tweede stuurman op de Pride of Rotter dam van P8tO Ferries op de lijn naar Huil. Hij heeft al twee eerde re boeken op zijn naam staan: Stu ren en Turen (2002) over dertig van de zeventig families die in Zeeland in de beurtschipperij werkten en als vervolg daarop Blikken Motor (2008). Dennis Helmich is loods op de Westerschelde, maar ook schipper op 'de Avontuur', een van de vier beschreven Zeeuwse klippers in het gisteren aan boord van rond- Titel: Een veger wind. Subtitel: De geschiedenis van vier Zeeuwse klippers. j® Auteurs/uitgevers: Andries Koppe jan en Dennis Helmich. De auteurs willen het publiek door middel van dit boek graag kennis laten maken met de oude beroeps zeilvaart. Nevendoel: Inkomsten vergaren ten behoeve van het onderhoud en verdere restauratie van klipper vaartboot 'Grevelingen' gepresen teerde boek. Twee zoontjes vah Helmich, de driejarige tweeling Sander en Lukas overhandigden het eerste exemplaar van het boek aan Ali van der Vlag. „Haar vader was in 1983 eigenaar van 'de Avon tuur'. Hij was van plan het schip te laten slopen. Kort voordat dat ging gebeuren hoorde mevrouw 'De Avontuur', het schip dat niet meer weg te denken is uit Zeeland, Verkoop: bij diverse Zeeuwse boek handels en bij de twee auteurs; e-mailadressen: koppejanar@zeelandnet.nl en helmichd@zeelandnet.nl ISBN: 978-90-817256-1-3. Lay out druk: ADZ Vlissingen. Formaat: 21 x 28 cm, hardback, 248 pagina's. Verkoopprijs: €26,50. Zeeuwse klipper 'de Avontuur' hier bij de brug bij Wilhelminadorp. Vaste ligplaats voor dit varend stukje cultureel erfgoed is de Houthaven in Goes. foto Willem Mieras VLISSINGEN - De Zeeuws-Brabant se rockband The Slaves treedt mor gen vanaf 17.00 uur op in strand tent Panta Rhei in Vlissingen. The Slaves bestaat uit Hans van Andel (zang, gitaar), Dion Laros (bas, zang), Frank Beerens (drums, zang) en Peter Urbanus (gitaar). GOES - De Goese fraaie van Groen Links heeft wederom vragen ge steld aan het college van burge meester en wethouders van Goes over de beloning van ziekenhuisbe stuurders van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). Over 2010 ligt de beloning van de ADRZ-top boven de norm. Groen Links is daarover verbolgen. Ook vorig jaar stelde de fractie vragen over de hoogte van de bezoldiging van de ADRZ-bestuurders. Het Goese college van burgemees ter en wethouders sprak destijds van een 'excessieve salariëring' van de leden van de Raad van Bestuur van het ziekenhuis. Wordt het een prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? OOST-SOUBURG - Oud-proftennis- ser Raemon Sluiter gaf gisteren een clinic bij de tennisclub Sou burg. De Walcherse vereniging hield een open dag met als doel jeugd kennis te laten maken met tennis. Sluiter speelde ook een de monstratiepartij tegen getalenteer de jeugdspelers. Onder het motto 'Zonder jou is er geen bal aan' wor den in heel het land Open Tennis- dagen gehouden. De deelnemende clubs stellen hun banen open om niet-tennissers kennis te laten ma ken met de tennissport. Raemon Sluiter is één van de initiatiefne mers van de Open Tennisdagen. Hij riep gisteren iedereen op om te gaan tennissen. „En kom vooral samen, want het is lastig om al leen te spelen." foto Ruben Oreel Laat u inspireren in onze showroom en raafo ontvang advies op maat karcher Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarchjér.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24