land Wijkvereniging Waterwijken is 22 'Herkomst asbest is niet te achterhalen' Binnenbrand in Nieuwdorp JUBILEUM De Vlissingse wijken Rosenburg en Lammerenburg worden al twintig jaar vertegenwoordigd door de vereniging die de laatste tien jaar Wijk- vereniging Waterwijken heet. Het jubileum wordt uitgebreid gevierd. Jubileumdag Vlissinger rijdt in auto met 5,5 maal te veel alcohol op AUTOSERVICE BESUYEN Spinningmarathon brengt ruim 15 mille op voor Stichting Jayden MvBSutS jjPPI ïO©% krasvrij? zaterdag 4 juni 2011 W door Theo Giele middelburg - Wie verantwoorde lijk is voor de aanwezigheid van as besthoudend materiaal op speel hof Hoogerzael wordt waarschijn lijk nooit duidelijk. In antwoord op een vraag van GroenLinks schrijft het college van B en W dat op het terrein vroeger een kwekerij was gevestigd. Twin tig jaar geleden kocht de gemeente de grond. Het terrein was onder meer in gebruik als parkeerterrein, maar werd niet intensief gebruikt. Op een deel van de kavel werden woningen gebouwd. In al die jaren zijn volgens B en W nooit onregel matigheden ontdekt. „Met de in richting van nu is geen 'dader' meer te achterhalen. Hooguit kun nen wij trachten te achterhalen of dergelijk materiaal in het verleden is gebruikt'op deze locatie", aldus Ben W. Speelhof Hoogerzael is een combi natie van een ravotbos met educa tieve tuintjes in de wijk Griffioen en werd 1 april in gebruik geno men. Twee weken geleden sloot de gemeente de speelhof voor een groot deel af na de vondst van ver dachten brokjes materiaal. Bij na der onderzoek is 17 kilo asbesthou dend materiaal gevonden. Dit ma teriaal lag geconcentreerd in een klein gebied van de speelhof, tus sen de tuintjes van de scholen en het ravotbos. Woensdag was er een inloopmid dag waar omwonenden informatie konden krijgen van gemeente, GGD en de stichting Speelhof Hoo gerzael. Slechts enkele mensen maakten hiervan gebruik. Omwo nenden zijn door de gemeente ook per brief op de hoogte gesteld van de stand van zaken. De gemeente wacht nog op definitieve resulta-" ten van het laboratoriumonder zoek naar de aanwezigheid, van as bestvezels in de grond. Dat kan een week of vier duren. Al die tijd blijft de speelhof afgesloten. nieuwdorp - In een loods van het op- en overslagbedrijf Sealake Ter minal aande Estlandweg in Nieuwdorp heeft gistermiddag brand gewoed. Een shovel had vlam gevat. Twee tankautospuiten en een schuimblusvoertuig wer den opgeroepen. Sealake Terminal slaat diverse producten op, onder meer pellets (korrels) biomassa die door Delta worden gebruikt om in het verbrandingsproces toe te voe gen van de steenkolencentrale. De brand ging gepaard met veel rookontwikkeling. door Miriam van den Broek Twintig archiefdozen van evenzoveel jaargan gen staan uitgestald op de tafel in de woonka mer van secretaris Pie- ter-Paul Eppings. Op de rug van de eerste tien dozen staat: Wijkver eniging Rosenburg. Daarna, toen Lammerenburg in aanbouw was, werd de vereniging omgedoopt tot Waterwijken. Een dubbel jubi leum dus van twintig jaar wijkver eniging en tien jaar Waterwijken. Dat wordt binnenkort groots ge vierd. De wijkvereniging werd in 1991 op gericht om de vinger aan de pols te houden tijdens de bouw van de toen splinternieuwe wijk Rosen burg in Vlissingen. „Het overleg met de gemeente ging alle jaren in golfbewegingen. Op het moment gaat het erg goed. Maar het is wel eens anders geweest", zegt Ep pings. De wijkvereniging en de ge meente stonden zelfs een paar keer lijnrecht tegenover elkaar waarbij de wijkvereniging zich ge noodzaakt zag te dreigen met ge rechtelijke stappen. De secretaris laat het zien aan de hand van oude knipsels uit de archiefdozen. „De gemeente had destijds beslo ten achter de woningen aan de An nie Romeinlaan de nieuwe wijk Lammerenburg te bouwen. Maar de bewoners was verteld dat er "achter hun huizen de komende vijftien jaar niet gebouwd zou wor den. Die belofte kon niet worden nagekomen en de Romeinlaan ver anderde in een tijdelijke weg voor bouwverkeer. Uiteindelijk hebben we ons daarbij moeten neerleg gen." Het meest trots is het bestuur van de wijkvereniging op het fietspad tussen de Gerbrandystraat en de wijk Rosenburg. „Daar hebben we hard voor geknokt. In het oor spronkelijke plan was nooit een ontsluiting aan de noordkant van de wijk voorzien. Dat geldt tevens voor de fietspaden en oversteek plaatsen op het kruispunt Sloe- weg-Gerbrandystraat. Ook daar heeft de vereniging voor gezorgd." Toen in 2001 Lammerenburg in aanbouw was, is besloten dat de vereniging zich ook voor die wijk zou gaan inzetten. „Dat was voor het bestuur en de meeste leden een logisch besluit. De structuur lag er en we hadden inmiddels veel ervaring in het begeleiden van een wijk-in-wording. Boven dien betekende het een schaalver groting en daar kan een kleine ver eniging alleen maar sterker van worden", aldus Eppings. Om beide wijken echt goed te kun nen bedienen, let het bestuur erop dat het aantal bestuursleden uit de twee wijken eerlijk verdeeld is. Dat geldt ook voor het wijknieuws in de maandelijkse flyer van de ver eniging en voor de activiteiten die ze organiseert. Want wat dat laat ste betreft, is de vereniging heel ac tief „We hebben zo'n vijftien gro tere en kleinere activiteiten per jaar", zegt bestuurslid Mariëlle Noordam namens de activiteiten commissie. „Die variëren van wok ken, bloemschikken en cupcakes maken tot paaseieren zoeken, Sin terklaas en een jaarlijkse barbecue. De activiteiten zijn momenteel wel de belangrijkste pijler van de vereniging, hoewel we natuurlijk nog altijd de gemeentelijke beslui ten op de voet volgen." Inmiddels zijn de eerste kinderen die in Rosenburg opgroeiden, aan het uitvliegen. „Na twintig jaar is de wijk in rustiger vaarwater geko men. Maar we blijven bezig. Zo is ons gevraagd of we nu ook dingen willen organiseren voor de oudere jeugd. Want langzaamaan ont groeien ook de jongere kinderen de speelveldjes." Het 20-jarig bestaan van de wijkver eniging wordt zaterdag 18 juni ge vierd met een speciale kinderdag in Speeltuin Lammerenburg; Het feest is tegelijk met de Open Speeltuindag; Kinderen die zich voor 10 juni in schrijven voor de feestdag kunnen meedoen aan een ballonnenwed strijd; Ook ontvangen zij een bonnen boekje met bonnen voor limona de, een snoepzakje, chips en een ijsje; Bij slecht weer wordt er binnen bij de speeltuin geknutseld; Aanmelden kan tot en met vrijdag 10 juni via de website: www.waterwijken.nl Het fietspad dat noord-Rosenburg ontsluit met de Gerbrandystraat is er gekomen dankzij de wijkvereniging. vlissingen - Een 21-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van don derdag op vrijdag tegen 04.00 uur aangehouden wegens rijden onder invloed. De man bleek 5,5 keer te veel alcohol te hebben gedronken. De politie had een melding gekre gen daf er een personenauto stil stond op de kruising Oude Veerhavenweg/Veerhavenweg in Vlissingen. Toen de politie ging kij ken, vonden ze de bestuurder nog in de auto. Tegen de man is proces-verbaal op gemaakt en zijn rijbewijs is inge vorderd. Vlissingen Hermesweg 15 v.h. ANWB keuringsstation Tel. 0118-41 70 82 Goes Livingstoneweg 3a v.h. APK Station De Poel Tel. 0113-21 41 07 goes - De spinningmarathon die gisteren plaatsvond op de Grote Markt van Goes heeft ruim 15.000 euro opgebracht voor de Stichting Jayden. Deze stichting zet zich in voor de bestrijding van neuroblast- oom kinderkanker. De 150 deelnemers die zich in het zweet fietsten, huurden de spin- ningfiets voor een bedrag van 30 euro. Daarnaast lieten ze zich spon soren door familie, vrienden, ken nissen en bedrijven. Vorig jaar werd de spinningmara thon voor de Stichting Jayden voor het eerst gehouden. Toen was de opbrengst 10.000 ëuro. Stichting Jayden is genoemd naar het jongetje Jayden uit Goes. Hij stierf in oktober 2009 aan kanker. Jayden was toen twee jaar en elf maanden oud. Speel mee tijdens do ■'ABS 'Autoherstel Krasdagen en win één van de fantastische prijzen. I €150;- I voor verwijderen De kraskaart valt binnenkort op uw deurmat. Online meespelen kan ook! Lever uw kraskaart voor 18 juni 2011 in bij één van de 97 ABS Autoherstelbedrijven. Dan maakt u bovendien kans op de hoofdprijs: uw auto krasvrij maken t.w.v. maximaal 1.000,-! Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op: www.abs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22