Zeeland 'Vlissingen is camperparadijs' PZC A.S. ZONDAG Sloeweg in 2014 verbreed WALCHEREN 22 en 23 TOERISME Drie ondernemers staan te springen om toeristisch gat te dichten extra prijzen 26 en 27 almanak Twitter Zaterdag 4 juni 2011 Wijkvereniging Waterwijken is in rustiger vaarwater gekomen ■aBaaaaffijBMBaEWjsaags^^ door Wendy van den Hurk VLissiNGEN - Met wat waterleidin gen, stroomkabels, een rioolput, een slagboom en een beetje wel willendheid kan Vlissingen zo maar een camperparadijs zijn. Dat beweren drie ondernemers én fervent camperaars uit Vlissingen: Hans Wartena, Koen Tesselaar en Anne-Bouk van der Hoeven. Twee ënhalf jaar geleden hebben zij een camperplan ingediend bij de ge meente Vlissingen. Die wilde toen echter niet aan de zogenaamde ge meentelijke overnachtingsplekken. Daar zijn bedrijven voor, luidde het argument. Maar in de nieuwe toeristische nota is dat inzicht ver anderd. Wie wil, mag camperplaat sen aanleggen in Vlissingen. Dat wil het drietal wel. „Al mag ie mand anders ook", zegt Tesselaar. „Dat is ook best. Het is gewoon goed voor Vlissingen. Je haalt hier een heel nieuwe doelgroep mee binnen. Mensen die de stad willen ontdekken en, los van de ovemach- tingskosten, gemiddeld 45 euro per dag besteden. Hoe meer men sen hier komen, hoe beter." Er valt bovendien een wereld mee te winnen, beweert Wartena. „Zee land heeft een slechte naam bij de camperaars. Daar hoefje niet naar toe, wordt al jaren geschreven op internetforums. Veel camperplaat sen zijn er niet en als ze er zijn, dan zijn ze niet aantrekkelijk. Zo als in Middelburg waar je staat tus sen drukke wegen, het spoor en het kanaal." Dat kan in Vlissingen beter. „Een goede locatie zou het Scheldeter- rein zijn. Dat ligt toch braak. Het is dichtbij de stad, het is er lekker rustig, mooi aan het water. Perfect. Of de Commandoweg, waar ker misexploitanten ook altijd staan. Daar zijn de faciliteiten al. Of de Spuikom, onderaan de boulevard: Het kan in feite overal." In principe hebben camperaars al les bij zich. „Veel luxe hebben ze niet nodig, dus de faciliteiten zijn in twee dagen aangelegd. Zo span nend is dat allemaal niet. Een prijs van vijf a tien euro per nacht is ver volgens heel redelijk", zegt Tesse- Campers op het Scheldeterrein: het zou zomaar eens een bekend beeld kunnen worden. Drie ondernemers, onder wie Hans Wartena heft wel in handen nemen. Jubileumtrekking 10 juni lOPEN: 20% GOEDKOPER DAN ANDERE TOPMERKEN! éW STEiNHAUS ■BëEHEEZÏ cl It. mSl"it ré winst! MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl Taal verbindt mensen met elkaar 21 Tip? walcheren@pzc.nl laar. Hij denkt aan honderd plaat sen. „Mensen lachen erom, maar het is écht niet te veel. In de Eiffel sta je soms in de middle of nowhere tussen honderden campers. De ei genaren reizen het hele jaar door, niet alleen in het zomerseizoen, dus Vlissingen kan er zo de toeris tenbelasting uit halen." Dat het goed is voor de stad, dat ziet wethouder Rob van Dooren zelf ook wel. „Het brengt reuring. Dat is altijd goed. Er zijn geen grq- te campings in de buurt, dus dit zou een mooie aanvulling kunnen zijn. Zodra de toeristische nota is vastgesteld door de raad, kunnen deze ondernemers terugkomen op het stadhuis. Als het past, kunnen ze wat mij betreft aan de slag." door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De verbreding van de hoofdwegen die naar de Wester- scheldetunnel leiden, de Tractaat- weg van Terneuzen naar België en de Sloeweg op Zuid-Beveland, laat nog enkele jaren op zich wachten. De provincie verwacht dat vol gend jaar de grondaankopen voor de verdubbeling van de Sloeweg ver gevorderd zijn en dat vervol gens de verwerving van gronden voor een te verbreden Tractaatweg kan beginnen. De grondverwerving op Zuid-Be veland verliep tot voor kort moei zaam. Landbouwers willen het liefst ruilgrond en dat is nier een voudig te krijgen. „We komen stap je voor stapje vooruit en tellen on ze zegeningen, maar we blijven af hankelijk van derden", vertelt pro vincieambtenaar Jan Bakx. De voorbereidingen voor verdub beling van de Sloeweg zijn al veel verder dan die voor de Tractaat weg. De noodzaak tot verbreding van de Sloeweg is ook groter. In de ochtenduren en aan het einde van de middag zijn er op gewone werk dagen geregeld kilometerslange op stoppingen. Bakx heeft goede hoop dat al in de loop van 2012 het bestek voor. de verbreding van de Sloeweg op de markt kan worden gebracht. Inge nieursbureau Oranjewoud heeft al opdracht gekregen elf kunstwer ken zoals viaducten te ontwerpen. Bakx houdt rekening met een bouwtijd van twee jaar. *Voor de Tractaatweg moeten zelfs nog veel procedurele hobbels wor den genomen. De Tractaatweg krijgt een aansluiting op de Sluis kiltunnel die medio 2015 gereed moet zijn. Tip? redactie@pzc.nl (foto), willen het foto Ruben Oreel De Oost-Souburgse veertiger begeeft zich fanatiek in de wereld die Twit ter heet. Zo reageerde hij deze week op een bericht van één van zijn man nelijke volgers. Die meldde: „Ik ga voetbal kijken. Ik word nog een man!" De Souburger meldde hem daarop dat hij ook naar de wedstrijd ging kijken. Daarnawiel er een persoonlijk be richtje in zijn twitterbak, van de man die zichzelf een man voelde wor den. „Ben jij ook homo?", was de vraag in het bericht. De Souburgse fietsfanaat legde hem vervolgens met een knipoog uit dat hij de laatste tijd met regelmaat vrou wen kust tijdens zijn fietstochtjes door Zeeland. Dat deerde zijn twittervolger in het geheel niet. „Oh, oké. Maar ik vind je toch leuk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21