i6| meningen brieven Cor de Jonge www.triatlonzeeland.nl zaterdag 4 juni 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Gastvrijheid De Viissingse burgemeester René Roep krijgt de gastvrijheidprijs van BNN. Vlissingen is zo gastvrij. Voor wie? Waarschijnlijk alleen voor de vele huisjesmelkers en hun huurders. Die bewoners hebben problemen door overlast van drugs, drank en herrie. Voor veel van de eigen inwoners geldt de gastvrijheid dus niet. Zij worden uit de stad gejaagd. Zie de grote leegstand. Peter Loof Bouwen Ewoutstraat 35, Vlissingen Impuls? Zelf geen Wildriaan, vind ik de kri-. riek van de PW op Impuls, de zo genaamde aanjager van de econo mie, gerechtvaardigd. Onder de acht nieuwe bedrijven zijn er geen die zelf de broek op houden. Ze mogen gesubsidieerd experimente ren in de 'groene' sector. De krampachtigheid waarmee de provincie werkgelegenheid in de groene marge initieert met belas tinggeld zet geen zoden aan de dijk. Werkverschaffing door staats steun lijkt in crisistijd te werken, maar verhoogt uiteindelijk de staatsschuld. Daarnaast is de gefor ceerde Zeeuwse vlucht voorwaarts in de groene blub een pijnlijk be wijs van het onvermogen om wer kelijk zelfstandig producerende in dustrieën aan te trekken. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Griffierecht i In de PZC van 31 mei wordt te recht bezwaar gemaakt tegen de hoge griffierechten die een drem pel opwerpen voor de rechtsgang. Ook de Orde van Advocaten keert zich tegen de verhogingen, maar zij hebben weinig recht van spre ken. In veel gevallen kun je als bur- Gvifficvccht 2 ger niet om hen heen terwijl zij al jaren buitengewoon hoge tarieven berekenen plus vijf tot acht pro cent kantoorkosten. Hun kosten zijn nauwelijks contro leerbaar. Beter ware het dat de bur ger ook zonder advocaat toegang zou krijgen tot dè rechtsgang. Dan zou de rechtspraak daadwerke lijk toegankelijker worden en hope lijk ook minder het speelterrein van de (te dure) advocatuur. Gerrit Dieleman Populierenstraat 19, Goes Het plan van minister Opstelten om de kosten van rechtszaken fors te verhogen, is verontrustend en verzwakt of verstoort het recht en de mogelijkheid op gerechtigheid van de 'kleine luyden'. Immers, als het kabinet besluit dat de burger zelf moet opdraaien voor de procedurekosten, zit deze mogelijk in een uitzichtloze situa tie als hij dit financieel niet op kan brengen. Voor de grote jongens als banken, industrieën, verzekeringsmaat schappijen of milieugroeperingen betekenen de proceskosten ëen fractie van hun budget of hun win sten; voor de kleine man zijn hele hebben en houden. Rechtsongelijk heid dus. Dat is onaanvaardbaar. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Zunig Het Zeeuws imago staat op de tocht (PZC 31 mei). We maken on- ser zorgen over. Zeeuws meisje weer uit de kast? De Limburgers nadoen? Wat we ook doen, de dia Hj-r loog over hoe wij in Zeeland met kernenergie moeten omgaan, moe ten we in ieder geval kunnen voe ren. Het is nodig en actueel, want het gaat over ons lot. Ik lees dat we dat beter wat meer binnensmonds moeten doen om niet een paar euro's mis te lopen van deze of gene Duitse kuilengra- ver die we er mee zouden confron teren. De eerste Duitser moet ik overigens nog tegenkomen die de koeltorens van Doel niet durfde voorbij te rijden. Als we het gesprek over kernener gie niet meer mogen voeren omdat we daardoor misschien een paar centen zou kunnen mislopen door een afgeschrikte toerist, dan zijn we met recht de zunige Zeeuwen die we niet willen zijn. Echt waar. Ben Seelt Kaaijdijk 26, Kortgene Thermphos VRIJDAG 1 juli 12:00 Scholen Triatlon Zeeland 15:00 Bedrijven Triatlon Zeeland (inschrijven tot 7 juni) 19:30 2e Trimloop Zwakke Schakel (3,5 en 8 km- inschrijven tot 20 juni) I ZATERDAG 2 juli 09:30 Triatlon Zeeland (1/16-1/8 -1/4- inschrijven tot 10 juni) 15:00 Delta Dikke Banden Race I Na-inschrijven niet mogelijk Als ik jarenlang dioxine door het eten van mijn vrouw gemengd had, en dit zou bekend worden, dan kreeg ik gevangenisstraf met dwangverpleging. Als Thermphos jarenlang nog veel meer dan alleen te veel dioxine aan de Zeeuwse bevolking toedient, dan is dat minder erg. Thermphos krijgt toestemming om hier nog twee maanden mee door te gaan. Het overgaan van de portefeuille 'handhaving' van de ene ambtsdra ger, lid van Gedeputeerde Staten, naar de andere helpt geen zier. De nieuw verkozen Statenleden zijn muisstil. Zijn ze nu al aan het netwerken om mee te mogen doen in het Zeeuwse business circuit? J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 16