Tweedehands auto's populair in buitenland economie 113 Alles over wonen ^Grahams EXPORT Occasions zijn zeer gewild in Oost-Europa Top 5 afzetlanden I- - Ruim 100.000 banen weg bij Britse banken Meer dan vier miljoen internetbellers Ryanair bedankt vakbond concurrent 44! Extra Eczeem is eer [ssia zaterdag 4 juni 2011 Nederland kan een nieuw product toevoegen aan zijn exporthits: tweedehands auto's. En in het bijzonder jonge occasions waar je nog heel veel voor terugkrijgt. door Chris van Alem Vorig jaar exporteerde Ne derland 195.000 tweede hands auto's; 7 procent meer dan in 2009. „De groei komt vooral dankzij de ex port van auto's waar nog rest-BPM (aankoopbelasting voor auto's, red.) op zit", zegt Oscar Hollink, voorzitter van de ANWB/Bovag Koerslijst en directeur van Grens land Auto's in Boxmeer. Dat is ook dit jaar te merken. „De afgelopen vier maanden hebben we al bijna net zoveel van dit soort auto's verkocht als heel vorig jaar", stelt Tony Vrij sen, directeur van BCA Autoveiling in Barneveld. Achter de export zitten grote be drijven als Broekhuis, Pon en Mul- tilease, de aandeelhouders van Grensland. Deze groep vertegen woordigt alleen al meer dan hon derd dealerbedrijven en tien lease maatschappijen. „Maar ook ban ken, verzekeraars en overheidsin stellingen doen eraan mee", aldus Vrij sen. Het is een jonge markt. Alleen au to's die na 16 oktober 2006 zijn ge registreerd - toen een wetswijzi ging teruggave van rest-BPM moge lijk maakte - komen ervoor in aan merking. Op auto's van één jaar oud wordt bij export nog 70 pro cent BPM terugbetaald, bij twee •jaar nog altijd 57 procent. VWE, het bureau voor voertuigdo- cumentatie en -informatie in Heer- hugowaard zegt dat vorig jaar 25.000 van deze auto's, hoofdzake lijk diesels, de grens over gingen. Grensland denkt dit jaar 6000 au to's te exporteren. Ze gaan naar Duitsland, maar ook kopers uit Roemenië, Frankrijk, Denemar ken, Slovenië, Tsjechië en Portugal melden zich voor online veilingen. Export is lucratief voor de verko pers. Tony Vrijsen geeft een voor beeld: „Wij veilden vorige week een Audi A8 van drie jaar oud. De Nederlandse handel bood 47.500 euro voor die wagen, waar nog 17.500 euro BPM op zat. Er kwam een buitenlands bod van 37.500 eu ro. Inclusief de teruggave van de BPM heeft die auto dus 55.000 eu ro opgeleverd, 7500 euro meer dan 1. Polen 2. Wit-Rusland 3. Duitsland 4. Oekraïne 5. België Export top 5 merken en type: 1. Opel Astra 2. VW Colf 3. VW Passat 4. Opel Vectra 5 Toyota Corolla Top 3 exportlanden bedrijfsauto's 1. Oekraïne 2. Polen 3. Moldavië OPEN HUIS ZATERDAG 4 JUN110.30-13.30 UUR KREEK&DUIN fPMRT£M£NTEN Luxe recreatieappartementen j Direct achter de Zeeuwse duinen Volledig vrij uitzicht op het zuiden Compleet ingericht modelappartement Grindweg 2, Westkapelle www.kreekenduin.nl LONDEN De vijf grootste banken van Groot- Brittannië hebben sinds de finan ciële crisis in 2008 uitbrak meer dan 103.000 banen geschrapt. Dat meldde financieel persbureau Bloomberg gisteren op basis van ei gen onderzoek. De banken, waaron der Royal Bank of Scotland, Bar clays en Lloyds, verminderen daar mee hun gezamenlijke wereldwij de personeelsbestand met 11 pro cent Volgens een brancheorganisa tie zijn Britse financiële bedrijven dit jaar van plan nog ruim 16.000 arbeidsplaatsen te schrappen. HOUTEN Het aantal digitale telefoonaanslui tingen in Nederland is in het afgelo pen kwartaal met 2,7 procent ge groeid naar meer dan vier miljoen. Dat meldde onderzoeksbureau Te- lecompaper gisteren. Voor heel 2011 rekent Telecompaper op een groei van het aantal digitale tele foonaansluitingen met 9 procent. Op de Nederlandse markt voor in ternetbellen via vaste telefonie is KPN nog steeds marktleider met 32,3 procent. Ziggo is tweede met 29,6 procent en UPC is nummer drie met 18,6 procent. in Nederland." Het zijn niet alleen de dure voormalige leasebakken die grif verhandeld worden. Vrij sen: „Op een VW Golf diesel kun je toch 400 tot 1200 euro méér krij gen bij export. Als zo'n auto 180.000 kilometer op de teller heeft staan, wil niemand in Neder land die hebben. In het buitenland malen ze daar niet om." Jonge tweedehandsjes uit Neder land zijn geliefd in het buitenland. Hollink weet wel waarom. „Om dat ze goed zijn onderhouden, bij elke auto zit het Nationale Auto Paspoort met gegarandeerde kilo meterstand, omdat hier geen ga ten en kuilen in de wegen zitten en omdat we er langzaam mee rij den. We staan hier ténslotte meer in de file dan dat we rijden." Deugen Duitse occasions dan niet? „Natuurlijk wel", zegt Tony Vrij sen. „Maar daar kennen ze geen au topaspoort, dus weet je^nooit of de kilometerstand klopt." Vrijsen verwacht dat de Nederlandse ex porteurs nog jaren vooruit kun nen met de handel. „In veel Europese landen neemt de welvaart toe. Waar men vroe ger een Dada of een Trabantje reed, wil men nu een westerse au to. Kopers uit die landen zijn be reid daar geld voor uit te trekken." in üw regio! DUBLIN - Ryanair, de Ierse prijs vechter, heeft een bos rozen naar de vakbond van concurrent TAP Air Portugal gestuurd als bedankje voor de aankondiging van een sta king tijdens het drukke komende vakantieseizoen. Dat liet de lucht vaartmaatschappij gisteren weten. „Ryanair begint te houden van de National Union of Civil Aviation Flight Attendants, die doorgaat met het zaaien van onzekerheid voor passagiers van TAP tijdens het hoogseizoen", aldus de Ierse maatschappij. De vakbond kondigde eerder deze week een grootscheepse staking aan. De medewerkers van de Por tugese staatsmaatschappij leggen het werk voor tien dagen neer, er gens tussen 18 juni en 29 juli. Het personeel staakt uit protest tegen maatregelen om cabinepersoneel op vluchten te verminderen.. WAALRE - Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoon tje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, twaalf jaar later, is zijn productlijn daar uitgegroeid tot het best verkochte huidver zorgingsproduct op natuurlijke basis en is 'Grahams' bij heel veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Nieuw in Europa Sinds kort zijn deze producten ook in Neder land verkrijgbaar. Jeroen Dorresteijn haalde de crème naar Europa en introduceert het om te beginnen in Nederland. Dorresteijn vertelt: "Vrienden van mij hebben kinderen die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buiten landse internetfora steeds goede ervaringen van de Australische producten "Grahams" tegen. Ik besloot een doos crèmes hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met een droge, rode en/of gevoelige huid. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; ze waren af van dat ellendige krabben en hun huid werd heel rustig. Toen we de kans kregen om importeur te worden voor Europa hebben daar geen gras over laten groeien. De productlijn Mensen met eczeem en psoriasis doen er goed aan om onze Calendulis Plus Crème samen met de badolie te proberen. Jeuk komt ook bij veel mensen zónder eczeem of pso riasis voor, bijvoorbeeld door een heel droge huid. Deze mensen hebben vaak al voldoende aan onze badolie/douche-olie samen met de Sooth-it Balm. En voor mensen met last van hun hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos) hebben we een geweldige shampoo. Allemaal producten op natuurlijke basis die de huid juist versterken in plaats van dunner maken. Van mond tot mond Inmiddels ligt de Grahams productlijn in de winkels. Het aantal verkooppunten neemt wekelijks toe. Doordat deze winkels heel enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer steeds meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee ze erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een pro duct goed aanslaat. We krijgen dagelijks heel emotionele reacties", vertelt Dorresteijn tot Jeroen Dorresteijn met de Grahams productlijn slot. "Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is." Kijk voor informatie en verkoopadressen op www.grahams.nl of neem contact op met Grahams Skincare: 040-222 09 46 skincare Veilingmeesters van BCA Autoveiling houden de stand in de zaal en op in ternet bij. foto Freek van den Bergh/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13