Van Troost snelt naar overwinning IMU 301 spon €7.247, IN2Q13 De Frel zet concurrentie in schaduw ATLETIEK Oud-inwoner van Sluiskil schrijft Stadsloop van Biervliet op zijn naam eluk komt vanzelf, je moet het alleen wel pakken Verwacht meer. Rij de nieuwe Hyundai Ï30 voor 50 DE HELFT EN DE HELFT 2 Jaar 0% rente. 20% vrijdag 3 juni 2011 door Wim de Vos BIERVLIET - Het ging om niks, maar toch kreeg de Stadsloop van Bier vliet gistermiddag een sterke bezet ting. Daarmee was het bovendien geen verrassing dat een atleet van naam naar de overwinning wist te lopen in de tien kilometer lange wedstrijd. Pascal van Troost uit Den Haag behaalde op indrukwek kende wijze de eerste plaats. Van Troost is niet zo maar een at leet op de 10.000 meter. De oor spronkelijk uit Sluiskil afkomstige, maar door zijn studie in Zuid-Hol land terechtgekomen Van Troost kruipt ieder seizoen wat dichter bij de nationale subtop op deze af stand. Ook dit jaar doet hij het ver dienstelijk. Begin januari schreef Van Troost in Lisse de Ter Speckeloop al op zijn naam. Toen had hij 32 minu ten en 46 seconden nodig. Giste ren in Biervliet, op een behoorlijk lastige omloop met daarin opgeno men de klim naar de Stadsmolen, deed hij er ruim een minuut snel ler over. Zij tijd bedroeg 31 minu ten en 44 seconden. „Als er een sterk deelnemersveld aanwezig zou zijn geweest, had ik wellicht onder de eenendertig mi nuten kunnen lopen. Maar nu hoefde ik niet voluit te gaan om te winnen. De omstandigheden wa ren ideaal. Jammer, maar tevreden ben ik natuurlijk wel", vertelde de nummer één van de wedstrijd. In de stad van Willem Beukels- zoon, waar het volop feest was vanwege de Geuzenfeesten, maak te Van Troost er een opmerkelijke solotocht van. Nadat een kwart van de wedstrijd achter de rug was, had hij al een ruime voor sprong op de uit Biervliet afkomsti ge maar tegenwoordig in Middel burg woonachtige Michel Buyck. De oud-Zeeuws-Vlaming staat vooral ook bekend als vechtjas. Achter Buyck vochten atleten zo als Edwin de la Ruelle, Sepp Ver meulen (beiden Koewacht) en Wilko de Vos (Kattendijke) een verbeten strijd uit om het erepo dium vol te maken. De la Ruelle haalde dat uiteindelijk door De Vos vijftien seconden voor te blij ven. Vermeulen had blijkbaar te veel gegeven in de aanloop naar de finale en moest deze mannen la ten gaan. Hij finishte op de zesde plaats. De Zeeuws-Vlaamse vrouwen haal den een ruime voldoende in deze Stadsloop. Op de tien kilometer won de plaatselijke favoriete Marie ke Mullaert. Ook waren er zeges voor Talitha Boerebach uit Hoek (7500 meter, Dewi Kareis uit Bres- kens (5000 meter) en Gonny Mul laert uit Biervliet (2500 meter). ze Pascal van Troost gaat aan kop in de Stadsloop van Biervliet. Hije ge_ een deelneemster aan de korte afstand. foto Petei HYurmni hew THinKinG. nEw POSSIBILITIES. en betaal de rest rentevrij over 2 jaar. Er over praten is één. Doen is twee. Laten we beginnen met twee. Betaal vandaag 50% van je nieuwe Hyundai i30. Vaak is de inruil van je huidige auto al voldoende. De andere 50% volgt over twee jaar; rentevrij. De garantie loopt maar liefst vijf jaar door. Hoeveel kilometers je ook rijdt. Genoeg gepraat. Waarom nog langer aarzelen. Maak jezelf blij. www.hyundai.n Aankoopprijs Aanbetaling/ inruil (50%) Kredietlimiet Termijnbedfag per maand Effeclieve rente op |aa7bosis Looptijd in maanden Krediet- vergoeding Totale pri|s van het krediet Hyundai I30CW e 15.215,00 7 622,50 €7.522.50 €0,00 0,0% 21 €0,00 €7.522,50 Na 2 Jaar kunt u gabruik maken van hol doorlopend krediet met een van 5,9% (op basis van de huidigo rentestand). Voor do voorwaarden verwijzen wij'u naar e brochure Genoemde van Hyundai financial Services. Hyundai Financ in financiering van Genoemde prijzen zijn incl. 8TW en BPM en excl, kosten rijklaar maken, laktoeslag en verwijderingsbijdrage. Algebeelde modellen kunnen afwijken vari standaarduitvoerïng. Afgebeelde Hyundai Ï30 CW beeft een meerprijs. Energielabel en wegenbelastingvrijstelling Is afhankelijk van de verkrijgbare uitvoering. Actie is alleen geldig op de Hyundai i10, Hyundai i20. Hyundai i30 en Hyundai i30 CW en geldt op da consumentenprijs excl. opties, accessoires en overige kosten Betaling 2e belli uiterlijk 2 jaar na registraliedalum. Geldt met op actiemodellen. Voor de voorwaarden verwijzen wg naar da brochure. Druk- en zetfouten voorbehouden. Actie geldig met datum koopovereenkomst, vanaf 15 april 2011 met een uiterste registratiedatum van 30 juni 2011. Vraag uw dealer naar de voorwaarden. Gecombineerd brandstofverbruik: 4,4 - 6,9 (1/100 km) 22,7 -14,5 (km/I); CO2 - emissie: 115 - 162 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. TERNEUZEN: GARAGE VERBRUGGE B.V., INDUSTRIEWEG 37, TEL. 0115-681200. AXEL - Met sport van hoog niveau onderstreepten de dressuurruiters gisteren op het concours hippique van de RSV Axel dat het met de rij kunst in de regio Zeeland wel goed zit. Het grote aantal winst punten was hiervan het bewijs. Met twee overwinningen was Step hanie de Frel in de klasse Mi spek- koper. In de klasse Z2 bleek tegen Dinja van Liere en de op dit ni veau debuterende Hexagon's Ado- nie geen kruid gewassen. Stephanie de Frel, sportvrouw van het jaar 2010 in de gemeente Ter- neuzen, is met de merrie Bromelia aan een indrukwekkende serie be zig. Waar de - combinatie uit Koe wacht aan de start verschijnt, rest voor de overige deelnemers slechts het gevecht om de kruimels. In de schaduw van de Axelse wa tertoren reed de voormalig jeugd- international de mooi in balans en met veel lengtebuiging door de ring lopende Gribaldi-dochter met 67,66 procent naar een nipte over winning. De combinatie uit het vlassersdorp bleef Jessica Nijpjes met de merrie Zanta Zinzy slechts drietiende voor. In de herkansing stuurde De Frel de ontketende merrie met 66,66 procent naar een overtuigende overwinning. In de klasse Zi toonde Chan Nijpjes zich met de hengst R< nanzook in de eerste proef overtik? gend de beste. Met de overwin ning in de herkansing trok Natasja van Drongelen met Vivaldi de pro gressieve lijn door. De dierenartsas sistente uit IJzendijke eiste met Ru- biquil-zoon met 64,41 procent de zege op. Nadine Doosjen schreef met Azzu- ro op overtuigende wijze de klasse M op haar naam. De amazone uit Vogelwaarde hield met de Poly- dox-nakomeling als enige het straf blad blank. Met de overwinning in de klasse B kon de Terneuzense Yenca Sips met Bonika op een goed debuut bij de paarden terug kijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56