sport 129 na nederlaag bij RCS Tiooi afscheid Degradatie doet veel pijn in Spui Einde seizoen voor aanvaller Xhoxhaj Karakteristiek Bevelanders op platte wagen door Kamperland vrijdag 3 juni 2011 Naast Len Eversdijk (vakantie), Roy van der Kaap (geschorst), Steven Visser en Kjell Vanderhaeghen (beiden geblesseerd) miste RCS tegen Goes ook Bésar Xhoxhaj (foto). De centrumspits raakte dinsdag tijdens de training ge blesseerd in een duel met Carlos Pereira. Gistermiddag liep hij op krukken. „Ik heb waarschijnlijk mijn enkelband gescheurd", vertelde Xhaxhaj, die de laatste duels van het seizoen daardoor aan zich voorbij moet laten gaan. door Barry van der Hooft oost-souburg - Dat de spelers van RCS gistermiddag na het duel met Goes als winnaars het veld af liepen, mocht best verrassend ge noemd worden. Wie de twee ploe- Sfcen vooraf tegenover elkaar zette, jn al snel tot de conclusie komen ■Jat Goes over meer kwaliteit be- Vhikte en dus in theorie de beste \rieren had. De praktijk bleek an- V RCS gooide er op een gezon- tes ziiian*er beuk er^n' kwam na rikzee Jcwartier spelen op voor- kan dari en wist die marge tot het goed te k'vast te houden (i-o). -uitslag zorgde ervoor dat* de meningen over de return van aan staande zondag in Goes eenslui dend waren. Nee, er is halverwege nog niets beslist. RCS zal nog één keer alles moeten geven, Goes zal vooral beter én slimmer moeten spelen dan gisteren het geval was. Gérard de Nooijer maakte aan ie dereen die het maar wilde horen duidelijk dat zijn ploeg toch echt zes mogelijkheden om te scoren had laten liggen. De trainer van Goes zal echter ook hebben gezien dat zijn ploeg stro perig voetbalde en veel te vaak de verkeerde keuze maakte. De beslui teloosheid van de doorgebroken Yves Nyemb, achttien minuten na rust, stond eigenlijk symbool voor het voetbal van Goes op het harde veld in Oost-Souburg. Waar de spits voor zijn eigen kans had moeten gaan, besloot hij de bal voor te geven op Kyle Does burg. De bonkige aanvaller miste de bal en stond ook nog eens bui tenspel. Het was niet de enige keer dat Doesburg gefrustreerd naar zijn hoofd greep. Vlak voor rust had hij al dé kans op de gelijkma ker laten liggen. Hij liet de bal ech ter niet op zijn voet, maar op zijn arm vallen. Weg kans, weg gelijk maker voor Goes. RCS kon daardoor de voorsprong blijven koesteren, die het enigszins gelukkig had genomen. Remco Fe- lius wilde na een klein kwartier spelen op doel schieten, produceer de een afzwaaier, maar zag hoe Joey van der Zweep aan de tweede paal opdook en de bal binnenkop te. "Op basis van de openingsfase was die voorsprong niet eens onte recht. RCS ging vanaf de eerste mi nuut de strijd aan, gaf één kans weg (Robin de Pagter) en maakte het Goes na de openingstreffer heel lastig. De aanvallers kregen nauwelijks een poot aan de grond, de bepalen de spelers Gert Jan van Leiden en Reguillo Vandepitte werden steeds RCS-Goes 1-0 (1-0). 14. Joey van der Zweep 1-0. Scheidsrechter: J. van den Hurk (Tilburg). Gele kaart: Luke Eversdijk (RCS), Robin de Pag ter en Shannon Braafhart (beiden Goes). Aantal toeschouwers: 600. RCS: Arvid Pieterse; Yordi Nijland, Alfaro Pentury, Yanick Taniwel, Ma- rik Waterman (57. Luke Eversdijk); Remco Felius, André Siereveld, Ben jamin Verwest; Joey van der Zweep (89. Carlos Pereira), Robbie van Iwaarden (69. Nicky van Merrien- boer) en Lorenzo de Groot. Goes: Sven Wolkenhauer; Lionel Fitsch, Reguillo Vandepitte, Shan non Braafhart, Rodi Uranie; Gert Jan van Leiden, Robin de Pagter (67. Ray Kroon), Niels Paardekoo- per (flGert-Jan Tierie); Kyle Does burg, Yves Nyemb en Lunven Ver- De uitzinnige spelers van Breskens bedanken hun supporters na de 6-1- overwinning op Philippine. foto Peter Nicolai voor de voeten gelopen door res pectievelijk Benjamin Verwest en Robbie van Iwaarden, die kort na rust bijna de 2-0 binnenkopte. Middenvelder Verwest nam zijn ploeg op sleeptouw en groeide uit tot één van de betere spelers op het veld. „Goes heeft veel kwali teit", zei Verwest. „Daar moet je je dan tegen wapenen. We wilden niks cadeau geven en hebben laten zien dat wanneer iedereen zijn taak uitvoert, we wat kunnen be reiken. Aan het begin van dit sei zoen waren we geen team, nu staan we voor elkaar." Dat moet zondag weer het geval zijn, bena drukte Verwest. „Al wordt het wel moeilijk, want iedereen loopt op zijn tandvlees." Voor Michel Leonhart komt het daarom wel goed uit dat Roy van der Kaap, Rafael Vulin (beiden te rug van een schorsing) en hoogst waarschijnlijk ook Kjell Vanderhae ghen (spierblessure) weer beschik baar zijn. „We eindigden de wed strijd met drie eerstejaars A-junio ren. Dat is toch even wat anders dan wat er bij Goes in het veld staat en op de bank zit." Zijn collega De Nooijer, die vorig seizoen nog speler was onder Leonhart, hield het hoofd omhoog en maakte duidelijk dat er nog he lemaal niets beslist is. Toch zal Goes zondag anders voor de dag moeten komen dan in Oost-Sou burg het geval was. „Ik werd echt gek van dat getreuzel voor het doel", verbeet Lionel Fitsch zijn te leurstelling. „We voetbalden ook niet zoals we kunnen voetballen." Desondanks maakte de rechtsback zich geen zorgen over de return, zondag op eigen veld. Fitsch: „Ik zal wel te horen krijgen dat ik een grote mond heb, maar wij winnen zondag met 3-0. We pakken RCS, dat weet ik zeker. De ze wedstrijd en deze uitslag zeg gen nu helemaal niets meer." prinsenbeek - Jacques Blijlevens kon gisteren zijn geluk niet op. In zijn eerste seizoen als trainer be werkstelligde hij met Bevelanders promotie naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Het Kamperlandse elftal speelde gisteren in de nacompetitiepoule met 2-2 gelijk bij Beek Vooruit. Eer der was Halsteren met 2-0 versla gen. In het beslissende duel in Prinsenbeek kwam Bevelanders op 0-1 uit een strafschop van John Riemens. Bij rust keek de ploeg echter alweer tegen een 2-1-achter- stand aan. Riemens ging weer ach ter de bal staan, maar deze keer miste hij. Eeven later viel de 2-2 als nog. Leo Koole was verantwoorde lijk voor de gelijkmaker. 's Avonds werd de. ploeg getrak teerd op een tocht op de een plat te kar door Kamperland. Johan Meulbroek ligt verslagen op de grond na de degradatie van Spui. Mark van Minnen geeft arbiter Marin de Zwarte een hand. foto Willem Mieras door Roeland van Vliet 's-heer arendskerke - Na de 72e minuut, waarin Michiel Bouwman op prachtige wijze de 2-0 bin nenschoot tegen Spui, voetbalde 's-Heer Arendskerke opeens frank en vrij! De gespannen mannen van de Bevelandse dorpsclub wisten zich op dat moment pas echt verze kerd van promotie naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De Zeeuws-Vlamingen realiseerden zich dat degradatie niet meer af te wenden was. Arendskerke kwam sinds 2006 uit in de vierde klasse A. Steeds hikte de ploeg aan tegen een topklasse- ring, maar elke keer werd er naast de prijzen gegrepen. Dit seizoen haalden de blauw-witten wel weer eens de nacompetitie en meteen profiteerden ze van dat buitenkans je. In de driekamp versloegen ze Kruiningen op 21 mei (0-1) en giste ren waren ze op eigen veld te sterk voor Spui (2-0). Het elftal van trainer Paulus Poort vliet was van begin af aan beter dan Spui, dat bij winst behouden zou blijven in de derde klasse. De thuisploeg voetbalde meer, had de verdediging beter op orde en was aanvallend scherper. De Zeeuws- Vlaamse opponent deelde ook nog flink wat prikken uit, maar doel man Jeffy Geuze was talloze keren een goede sta-in-de-weg. Dat Arendskerke de bovenliggende partij was, werd in de 21e minuut in de stand zichtbaar. Verdediger Pieter Adema krulde een vrije trap over een viermansmuurtje van Spui heen. De met rechts gescho ten indraaiende bal leek nog getou cheerd te gaan worden door Stefan van Sabben, maar die kwam er met zijn hoofd niet meer aan. De bal verdween dus rechtstreeks in het doel. Spui-goalie Jeroen Bottin- ga, die drie minuten eerder nog een strafschop van Walter de Kok had gestopt, was op het verkeerde been gezet door Van Sabben: 1-0. Daarna drongen de Zeeuws-Vla ming, met vooral Veli Eryürük als gevaarlijke man, aan. In de 34e mi nuut leverde die aanvalsgolf een iet wat makkelijk gegeven strafschop op. Die werd door Ludwig Kalis vaart echter op de handen gescho ten van Geuze, die daarna ook nog bij de rebound kordaat optrad. „Zo'n kans op de gelijkmaker mag ik natuurlijk niet laten liggen", zei de aanvoerder schuldbewust. „Ik had graag al mijn eerdere doelpun ten ingeruild voor een rake penalty in deze wedstrijd." Na de misser leek er iets te knak ken bij de ploeg van trainer Mare de Kunder. Er volgden in de twee de helft nog twee aardige kansen (volley van Veli Eryürük en kopbal van Emiel Goudzwaard), maar Spui legde zich al haast neer bij de gradatie. „We hebben het hele sei zoen het spel niet kunnen maken en nu lukte dat weer niet", analy seerde Kalisvaart, één van de weini ge spelers uit Spui zelf. „Het doet pijn dat we nu na één jaar alweer degraderen." Hoewel het verzet van de oppo nent al lang gebroken was, durfde men bij Arendskerke pas echt te juichen na de 2-0. Michiel Bouw man, die al een dot van een kans gemist had, lobde de bal prachtig over de uitkomende Bottinga heen. Via de onderkant van de lat plofte de bal achter de doellijn. 's-Heer Arendskerke-Spui 2-0 (1-0). 21. Pieter Adema 1-0, 77. Michiel Bouwman 2-0. Scheidsrechter: M. de Zwarte (Vlissingen). Gele kaart: Wouter de Kort ('s-Heer Arendskerke), Ludwig Kalisvaart (Spui).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55