281 sport Goes maakt zich geen zorgen Breskens bezorgt Ottens toch nog een Kees Duitemeijer verkast naar HW'24 De Noormannen dicht bij degradatie VCK mag nog hopen na nipte nederlaag Geen vierde zege Luctor'88 op BW'63 Wemeldinge grijpt naast de promotie NACOMPETITIE Het eerste duel tussen RCS en Goes eindigt in 1-0 door een treffer van Joey van der Zweep. De strijd om een Co6S speelt dit seizoen nog twee wed: plek in de eerste klasse ligt daardoor nog volledig open. juni voigt nog het bekerduel met bw. vrijdag 3 juni 2011 HULST Kees Duitemeijer speelt volgend seizoen voor HW'24. De aanvoer der van Terneuzense Boys speelde in het verleden drie jaar voor de derdeklasser uit Hulst. Duiteme ijer, die zes jaar voor de Terneuzen se zaterdagclub uitkwam, verlaat de club omdat hij zo goed als zeker opnieuw gaat studeren en 's zater dags niet kan voetballen. Tegen over de komst van de verdediger staat het vertrek van Christoph Praet. De aanvaller keert terug naar Hulsterloo. WESTKAPELLE De gretigheid in de woorden van De Noormannen-trainer Marco Schroevers ontbrak gisteren in de benen van zijn spelers. En omge keerd gold hetzelfde voor de woor den van Yerseke-trainer Jaimy van Bloppoel. Zo voorzichtig als hij over de promotiekansen van Yerse- ke sprak, zo vurig hadden zijn boys De Noormannen over de knie ge legd: 0-3. Normaal gesproken pro moveert Yerseke morgen in de re turn naar de tweede ldasse en is het avontuur van De Noormannen op dat niveau voorbij. Arjen de Koe- ijer, Koen Sinke en Rody Bakker maakten de treffers van Yerseke. LAGE ZWALUWE VCK is de finale van de nacompeti- tie om een plek in de tweede klas se niet goed begonnen. Op het veld van Zwaluwe ging de ploeg van trainer Nick Corré nipt met 2-1 on deruit. Daardoor zal de thuiswed strijd gewonnen moeten worden. Maurice Sprangers zette de thuisclub op voorsprong. Vijf minu ten voor de pauze kwam VCK langszij via Stefan Wielemaker. In de tweede helft miste VCK een penalty. Tien minuten voor tijd leidde knullig balverlies bij VCK de tweede treffer van Zwaluwe in. BERGEN OP ZOOM Tot driemaal toe was BW'63 dit seizoen al verslagen, maar bij het allesbeslissende duel voor een plek in de finale van de nacompetitie ging het gisteren mis voor zon dag-vierdeklasser Luctor'88. Na de 1-0-nederlaag (doelpunt van Zafer Asian), was Roy van Leeuwen de enige speler die tijdens de straf- schoppenserie miste. Luctor'88 kreeg voldoende mogelijkheden om te scoren, maar verzuimde om de wedstrijd te beslissen. WEMELDINGE Hoewel Wemeldinge met 3-2 won van ODS door treffers van Niels Ko- le (2x) en Pieter Bolle, promoveert de Bevelandse ploeg niet naar de derde klasse van het zaterdagvoet bal. Die eer is weggelegd voor Zie- rikzee. Na afloop was scheidsrech ter Peijnenburg de gebeten hond bij ODS. „Eén speler van ODS heeft me geslagen en twee hebben er ge spuugd. We weten wie het waren en gaan rapport opmaken", reageer de de verontwaardigde arbiter. t strijden. Zondag tegen RCS en op 13 Goes-aanvoerder Gert Jan van Leiden duelleert met RCS-verdediger Yanick Taniwel (rechts). Benjamin Verwest (links) en Reguillo Vandepitte (rechts op de achtergrond) houden oog voor de bal. foto Ruben Oreel door Peter van Kouteren PHILIPPINE - Breskens voorkwam in de allerlaatste wedstrijd van de na- competitie degradatie naar de vijf de ldasse. De formatie van Henk Ottens, wiens contract niet werd verlengd, bezorgde de hevig geë motioneerde trainer een mooi af scheid. In Philippine werd met 1-6 gewonnen. Zelden waren de contrasten zo groot als gisteren na het laatste fluitsignaal. Terwijl iedereen van Philippine moegestreden doelloos voor zich uit zat te staren, haast ten alle spelers ^van Breskens zich naar een grote schare meegereisde supporters om het lijfsbehoud te vieren. Ottens zag het met lede ogen aan vanuit de dug-out. De oe- fenmeester pinkte een traantje weg, werd niet veel later bedolven onder complimenten van spelers en supporters en keek met ge mengde gevoelens terug op de winst. „Dit Breskens heb ik dit sei zoen niet eerder gezien", stamelde hij. „Als ze dit eerder hadden laten zien, dan had ik mogen blijven. Voor de vereniging, voor de spe lers en supporters ben ik blij, maar zelf blijf ik met een kater zitten." Eric Vanhijfte, verliezend trainer van Philippine, had als excuus kun nen aanvoeren dat Breskens door twee gemakkelijk gegeven straf schoppen in het zadel was gehol pen, maar bleef een gentleman die zijn verlies nam. „We hadden er al lemaal meer van verwacht", zei hij. „We kwamen vooral fysiek veel tekort. Als je duels verliest, ben je niet in balbezit. Breskens was in de omschakeling heel ge vaarlijk. Ik had niet verwacht dat het verschil tussen de vierde en vijfde klasse zo groot zou "zijn. De zege van Breskens is heel terecht, maar ik moet mijn jongens een compliment geven. We hebben een heel goed seizoen gedraaid." Breskens, dat met angst in de be nen naar Philippine was afgereisd, begon sterk en kwam al vroeg op voorsprong door een treffer van uitblinker Johnny de Jaeger. De naar Terneuzense Boys vertrekken de aanjager scoorde vier keer ach ter elkaar. Drie keer voor rust, één keer erna. Henk Ottens: „Hij heeft een heel seizoen onder zijn niveau gespeeld, maar vandaag was John ny een meerwaarde." De thuisploeg, die zelfs met een doelpunt verschil mocht verliezen, was op het moment dat het erop aankwam geen schim van de zo trefzekere ploeg van de vijfde klas se. Liefst 102 keer werd daarin raak gemikt, maar tegen Breskens kon Philippine geen potten breken. De 1-1 van Maarten de Groene (kop bal) ontstond uit één van de Spaar zame kansen. Aan de andere kant voorkwam doelman Jelle Haers met een paar goede reddingen in het begin van het duel dat zijn ploeg in een vroeg stadium op een grotere achterstand werd gezet. N.a^l£] twee strafschoppen binnen vijfjg^|||g§ nuten was het voor rust bij stand voor beide teams erop of onder. De 1-4 van De Jaeger was de nekslag voor de thuisploeg. Mei vin Boone en Wim Vet zorgden er voor dat de eerste thuisnederlaag van Philippine dit seizoen de grootste zege van Breskens werd. Philippine-Breskens 1-6 (1-3). 9. John ny de Jaeger 0-1, 15. Maarten de Groe ne 1-1, 34. Johnny de Jaeger (straf schop) 1-2, 39. Johnny de Jaeger (straf schop) 1-3, 55. Johnny de Jaeger 1-4, 70. Meivin Boone 1-5, 90. Wim Vet 1-6. Scheidsrechter: J. de Jonge (Goes). Gele kaart: Timo de Bock, Timmy Goos- sens, Björn den Hamer (Philippine), Gi- no Vink (Breskens). Aantal toeschou- g wers: 450.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54