l; Zeeland Toekomst Vlaanderenhal Sas onzeker PZCI En ze valt er niet in ZEEUWS-VLAANDEREN EVENEMENTENCENTRUM Eigenaar zegt huurcontract op na ontdekking hennepkwekerij 18 en 19 22 Elektrische fietsen op te laden op fast ferries Rechtbank: geen onvoorwaardelijke breskens Verdachte (14) steekpartij langer vast, rijontzegging voor dodelijk ongeval tefcdenopfastferries sc'100' schakelde hulp in voor leerling ff i i Vrijdag 3 juni 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Graauwrock heeft naam waargemaakt met topacts Salaris directie ADRZ-ziekenhuis boven zorgnorm 17 door Harmen van der Werf SAS VAN CENT - De Vlaanderenhal in Sas van Gent heeft haar beste tijd al jaren achter de rug. Nu dreigt definitief het doek te vallen voor het ooit zo populaire evene mentencentrum. De ontdekking van een grote hennepkwekerij half mei in een voormalige sportschool in het complex lijkt de doodsteek te worden. Bij de ontmanteling van de kweke- BIERVLIET - Babette Zeegers heeft het niet meer, als ze donderdag middag de eerste karren over de brandvijver van Biervliet ziet rij den over twee smalle draden. Hon derden mensen staan aan de kant, natuurlijk in de hoop dat er één het water invalt. „Ik ga niet", zegt Babette tegen vriendinnen. „Straks kieper ik er als eerste in." Ze hoeft daar niet bang voor te zijn. Plaatsgenoot Car los de Meijer gaat haar voor, in een haringkar. „Ik denk niet dat ik de overkant haal", had hij vooraf al gezegd. Carlos heeft de primeur van een nieuw, spectaculair onder deel van de Biervlietse Geuzenfees- ten: 'Ter land, in de lucht of in de Brandput'. Alle buurten van Bier vliet doen mee, om als snelste of origineelste deelnemer of als groot ste pechvogel uit de bus te komen. Babette is aan de beurt. Ze haalt het en zelfs snel. De jury maakt tegen de avond de uitslag bekend. De snelste blijkt Mika Haak (7 seconden), de orgini- neelste David Mullaert en de groot ste pechvogel - jawel - Carlos de Meijer. Vandaag is de tweede en laatste dag van de Geuzenfeesten met een boeren-, hobby- en rom melmarkt vanaf 8.00 uur, een spel- kamp om 14.00 uur, clown Baff om 14.30 uur, optreden van The Good, The Bad 8c Bart om 16.30 uur en tot besluit Q_-Music the Par ty vanaf 21.00 uur. MIDDELBURG - Een werkstraf van 120 uur en een voorwaardelijke rij ontzegging van één jaar. Die straf legde de Middelburgse rechtbank op aan een Temeuzenaar (41) die oktober vorig jaar op de kruising Rooseveltlaan/Kamerlingh Onnes- straat een dodelijk ongeluk veroor zaakte. Hij reed die dag in Terneu- zen op een zebrapad een voetgan ger aan. De aangereden man over leed enkele dagen later aan zijn verwondingen. De officier van jus rij (18.000 stekjes en 900 hennep planten) is ook de exploitant van het evenemencentrum opgepakt, met veertien andere verdachten. Voor eigenaar Robert de Vries van de Vlaanderenhal is de maat vol. Hij heeft de huurovereenkomst met de uit Eindhoven afkomstige exploitant opgezegd en is niet van plan de hal opnieuw te verhuren. „Tenzij zich een kanjer meldt die goed bekend staat, dan wil ik er over nadenken. Maar in principe heb ik het wel gehad." titie eiste twee weken geleden een werkstraf van 90 uur en een deels onvoorwaardelijke rijontzegging. De rechtbank legt die onvoorwaar delijke rijontzegging niet op, om dat de man zijn auto nodig heeft voor zijn werk. Na het ongeval durfde hij enkele maanden niet te rijden, waardoor hij fors in de schulden is beland. Ook beseft de rechtbank dat hij zijn hele leven de last moet meedragen dat hij een dodelijk ongeval veroorzaakte. De Vries is sinds 1995 eigenaar van het commerciële gedeelte van de Vlaanderenhal. Hij exploiteert er de automatenhal. Hij wil die on derbrengen in het lege stadskan toor van de in 2003 opgeheven ge meente Sas van Gent. Dit kantoor staat tegen de Vlaanderenhal aan. Voor de hal zelf ziet De Vries wei nig toekomst meer. „Mijn eerste huurder had succes met piramide spelen, tot die werden verboden. De tweede begon goed in 1999, maar nam te veel hooi op zijn BRESKENS De provincie laat op de fast ferries tussen Vlissingen en Breskens zes tien oplaadpunten voor elektrische fietsen installeren. Istimewa Elek tra uit Vlissingen heeft inmiddels de eerste acht op de veerboot Prin ses Maxima aangebracht, de andere acht worden binnenkort geplaatst op de Prins Willem Alexander. De provincie speelt met de extra voor zieningen in op de toenemende po pulariteit van fietsen met elektri sche trapondersteuning. vork. De laatste exploitanten zaten er sinds november. Ze hielden snuffèlmarkten die best goed draai den, 'maar dan krijg je zoiets met een wietkwekerij." De Vries die kantoor houdt in Rot terdam, wil de Vlaanderenhal 't liefst verkopen. „Misschien heeft een projectontwikkelaar of horeca ondernemer interesse." De Vries houdt zijn automatenhal. Die is tij delijk dicht voor een verbouwing. De Vries mikt op heropening voor de zomer. TERNEUZEN - De 14-jange vmbo- leerling van scholengemeenschap De Rede in Terneuzen die maan dagochtend twee klasgenoten licht verwondde met een stanleymes, moet nog twee weken in voorlopi ge hechtenis blijven in verband met het justitieel onderzoek. Zon der een nadere toelichting te ge ven, bepaalde de Middelburgse rechtbank dat woensdag. De Rede heeft zelf een intern on derzoek ingesteld. Daaruit is geble Ondertussen wordt het niet gezelli ger rond de Vlaanderenhal, waarin ooit textielfabriek De Schelde was gevestigd. De gemeentelijke sport hal komt najaar 2012 ook nog leeg te staan, als het multifunctioneel centrum De Statie aan de Canada laan klaar is. De Terneuzense wet houder Frank van Hulle erkent het probleem. „Het ziet er desolaat uit. We moeten erover nadenken wat we met het gebouw kunnen doen, maar in Sas van Gent lopen al veel vernieuwingsprojecten." ken, meldde algemeen directeur Pieter Gransbergen woensdag, dat bekend was dat de jongen 'proble men' had en spanningen bij hem aan het oplopen waren. Dat was twee weken voor het incident. De mentor van de leerling heeft actie ondernomen en gespecialiseerde hulp ingeschakeld. Gransbergen meldde dit woensdag om 'geruch ten uit de wereld te helpen'. Hij ging om privacyredenen niet in op de aard van de problemen. Ze wilde niet en ging toch. Babette Zeegers van team Oudestad haalde de eerste keer met gemak de overkant van de brandvijver in Biervliet tijdens de wedstrijd Ter land, in de lucht of in de brandput, die gisteren voor het eerst met de Geuzenfeesten werd gehouden met 37 deelnemers, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47