sport 129 na nederlaag vrij kaartje binnen Pas na de prachtlob van Bouwman is Arendskerke zeker van promotie Misser Van Leeuwen nekt Luctor'88 Einde seizoen voor aanvaller Xhoxhaj vrijdag 3 juni 2011 maker voor Goes. RCS kon daardoor de voorsprong blijven koesteren, die het enigs zins gelukkig had genomen. Rem- co Felius wilde na een klein kwar tier op doel schieten, produceerde een afzwaaier, maar zag hoe ]oey van der Zweep aan de tweede paal opdook en de bal binnenkopte. Op basis van de openingsfase was die voorsprong niet eens onte recht. RCS ging vanaf de eerste mi nuut de strijd aan, gaf één kans weg (Robin de Pagter) en maakte het Goes na de openingstreffer heel lastig. De aanvallers kregen nauwelijks een poot aan de grond, de bepalen de spelers Gert Jan van Leiden en Reguillo Vandepitte werden steeds voor de voeten gelopen door res pectievelijk Benjamin Verwest en Robbie van Iwaarden, die kort na rust bijna de 2-0 binnenkopte. Middenvelder Verwest nam zijn ploeg op sleeptouw en groeide uit tot één van de betere spelers op het veld. „Goes heeft veel kwali teit", zei Verwest. „Daar moet je je dan tegen wapenen. We wilden niks cadeau geven en hebben la ten zien dat wanneer iedereen zijn taak uitvoert, we wat kunnen be reiken. Aan het begin van dit sei zoen waren we geen team, nu staan we voor elkaar." Dat moet Karakteristiek zondag weer het geval zijn, bena drukte Verwest. „Al wordt het wel moeilijk, want iedereen loopt op zijn tandvlees." Voor Michel Leonhart komt het daarom wel goed uit dat Roy van der Kaap, Rafael Vulin (beiden te rug van een schorsing) en hoogst waarschijnlijk ook Kjell Vander- haeghen (spierblessure) weer be schikbaar zijn. „We eindigden de wedstrijd met drie eerstejaars A-ju nioren. Dat is toch even wat an ders dan wat er bij Goes in het veld staat en op de bank zit." Zijn collega De Nooijer, die vorig seizoen nog speler was onder Leonhart, hield het hoofd om hoog en maakte duidelijk dat er nog helemaal niets beslist is. Toch zal Goes zondag anders voor de dag moeten komen dan in Oost-Souburg het geval was. „Ik werd echt gek van dat getreuzel voor het doel", verbeet Lionel Fitsch zijn teleurstelling. „We voet balden ook niet zoals we kunnen voetballen." Desondanks maakte de rechtsback zich geen zorgen over de return, zondag op eigen veld. Fitsch: „Ik zal wel te horen krijgen dat ik een grote mond heb, maar wij winnen zondag met 3-0. We pakken RCS, dat weet ik zeker. Deze wedstrijd en deze uitslag zeg gen nu helemaal niets meer." RCS-Goes 1-0 (1-0). 14. Joey van der Zweep 1-0. Scheidsrechter: J. van den Hurk (Tilburg). Gele kaart: Luke Eversdijk (RCS), Robin de Pag ter en Shannon Braafhart (beiden Goes). Aantal toeschouwers: 600. RCS: Arvid Pieterse; Yordi Nijland, Alfaro Pentury, Yanick Taniwel, Ma- rik Waterman (57. Luke Eversdijk); Remco Felius, André Siereveld, Ben jamin Verwest; Joey van der Zweep (89. Carlos Pereira), Robbie van Iwaarden (69. Nicky van Merrien- boer) en Lorenzo de Groot. Goes: Sven Wolkenhauer; Lionel Fitsch, Reguillo Vandepitte, Shan non Braafhart, Rodi Uranie; Gert Jan van Leiden, Robin de Pagter (67. Ray Kroon), Niels Paardekoo- per (71. Gert-Jan Tierie); Kyle Does burg, Yves'Nyemb en Lunven Ver meer. Naast Len Eversdijk (vakantie), Roy van der Kaap (geschorst), Steven Visser en Kjell Vanderhaeghen (beiden geblesseerd) miste RCS tegen Goes ook Bésar Xhoxhaj (foto). De centrumspits raakte dinsdag tijdens de training geblesseerd in een duel met Carlos Pereira. Gistermiddag liep hij op krukken. „Ik heb waar schijnlijk mijn enkelband gescheurd", vertelde Xhaxhaj, die de laatste duels van het seizoen daardoor aan zich voorbij moet laten gaan. door Roeland van Vliet 'S-HEER ARENDSKERKE - Na de 72e minuut, waarin Michiel Bouwman op prachtige wijze de 2-0 bin nenschoot tegen Spui, voetbalde 's-Heer Arendskerke opeens frank en vrij. De gespannen mannen van de Bevelandse dorpsclub wis ten zich op dat moment pas echt verzekerd van promotie naar de derde klasse van het zaterdagvoet bal. Arendskerke kwam sinds 2006 uit in de vierde klasse A. Steeds hikte de ploeg aan tegen een topklasse- ring, maar elke keer werd er naast de prijzen gegrepen. Dit seizoen haalden de blauw-witten wel weer eens de nacompetitie en meteen profiteerden ze van dat buitenkans je. In de driekamp versloegen ze Kruiningen op 21 mei (0-1) en gis teren waren ze op eigen veld te sterk voor Spui (2-0). „Dit is heel lekker", zei de 34-jarige aanvoerder Walter de Kok, nadat de champagnefles was ontkurkt. „Dat ik in mijn negentiende sei zoen nog een promotie mee mag maken." Het elftal van trainer Paulus Poort vliet was van begin af aan beter dan Spui, dat bij winst behouden zou blijven voor de derde klasse. De geduldige thuisploeg voetbalde meer, had de verdediging beter op orde en was aanvallend scherper. De Zeeuws-Vlaamse opponent deelde ook nog flink wat prikken uit, maar Arendskerke-doelman Jeffy Geuze was talloze keren een goede sta-in-de-weg. Dat Arendskerke de bovenliggende partij was, werd in de 21e minuut in de stand zichtbaar. Verdediger Pieter Adema krulde een vrije trap over een viermansmuurtje van Spui heen. De met rechts gescho ten indraaiende bal leek nog getou cheerd te gaan worden door Stefan van Sabben, maar die kwam er met zijn hoofd niet meer aan. De bal verdween dus rechtstreeks in hef doel. Spui-goalie Jeroen Bot- tinga, die drie minuten eerder nog een strafschop van De Kok had ge stopt, was op het verkeerde been gezet door Van Sabben: 1-0. Daarna drongen de Zeeuws-Vla mingen, met vooral Veli Eryürük als gevaarlijke man, aan. In de 34e minuut leverde die aanvalsgolf een ietwat makkelijk gegeven straf schop op. Die werd door Ludwig Kalisvaart echter op de handen ge schoten van Geuze, die daarna ook nog bij de rebound kordaat optrad. „Zo'n kans op de gelijkmaker mag ik natuurlijk niet laten liggen", zei de aanvoerder schuldbewust. „Ik had graag al mijn eerdere doelpun ten ingeruild voor een rake penal ty in deze wedstrijd." Na de misser leek er iets te knak ken bij de ploeg van trainer Mare de Kunder. Er volgden in de twee de helft nog twee aardige kansen (volley van Veli Eryürük en kopbal van Emièl Goudzwaard), maar Spui legde zich al haast neer bij de gradatie. „Wè hebben het hele sei zoen het spel niet kunnen maken en nu lukte dat weer niet", analy seerde Kalisvaart, één van de wei nige spelers uit Spui zelf „Het doet pijn dat we nu na één jaar al weer degraderen." Hoewel het verzet van de oppo nent al lang gebroken was, durfde men bij Arendskerke pas echt te juichen na de 2-0. Michiel Bouw man, die al een dot van een kans gemist had, lobde de bal prachtig over de uitkomende Bottinga heen. Via de onderkant van de lat plofte de bal achter de doellijn. Daarna waren er nog genoeg kan sen om de marge uit te breiden, maar die waren niet aan de thuis- spelers besteed. „We missen een echte afmaker", bevestigde De Kok. „We hebben dit seizoen wel meegedaan om de titel, maar in de wedstrijden tegen de andere top- ploegen konden we het steeds niet afmaken. Het is mooi dat we nu toch nog naar de derde klasse gaan." 's-Heer Arendskerke-Spui 2-0 (1-0). 21Pieter Adema 1 -0, 77. Michiel Bouwman 2-0. Scheidsrechter: M. de Zwarte (Vlissingen). Gele kaart: Wouter de Kort ('s-Heer Arendskerke), Ludwig Kalisvaart (Spui). Aantal toeschouwers: 250. 's-Heer Arendskerke promoveert na vijf seizoenen in de vierde klasse A. foto Willem Mieras ke: vorig seizoen troffen de teams elkaar in de derde klasse en De Noormannen liet in Yerseke geen spaan heel van de rood-zwarten: 1-7. Als Yerseke echter zo speelt als gisteren heeft het morgen weinig te duchten van De Noormannen. De ploeg speelde agressief vooruit, terwijl De Noormannen angstig achteruit speelde. In de eerste helft hield doelman Niels van Alphen zijn ploeg in de race. Kort voor rust kwam hij als winnaar uit de strijd in een één-op-éénduel met Arjen de Koeijer. Van Alphen herstelde daarmee dom balverlies van zijn broer Theo. Een minuut later krul de Elco de Schipper een vrije trap op de lat en weer een minuut la ter redde Van Alphen een inzet bij de tweede paal van Michel de Rooij. In de tweede helft gebeurde het onvermijdelijke. Na ruim een uur opende Yerseke de score. Een cor ner van Koen Sinke kwam bij de tweede paal voor de trefzekere voeten van Arjen de Koeijer: 0-1. Een kwartier later kapte Sinke recht voor het doel twee man uit en schoot vanaf twintig meter raak. En vijf minuten daarna zette De Schipper met een steekpass Rody Bakker alleen voor de keeper en Bakker faalde niet: 0-3. Ver diend, niet geflatteerd en bijna een vrijkaartje voor de tweede klasse. De Noormannen-Yerseke 0-3 (0-0). 63. Arjen de Koeijer 0-1, 77. Koen Sin ke 0-2, 81. Rody Bakker 0-3. Scheids rechter: C.A. van Hoogdalem (Papend- recht). Gele kaart: Menno de Nooijer, Milan Wondergem (beiden De Noor mannen), Niels Poleij (Yerseke). Aantal toeschouwers: 350. Kijk voor beelden van de ope ningsgoal op het weblog Rude- stats via www.pzc.nl/rudestats door Ron de Waal BERGEN OP ZOOM - Tot driemaal toe was BW'63 dit seizoen al ver slagen, maar bij het allesbeslissen- de duel voor een plek in de finale van de nacompetitie ging het mis voor Luctor'88. Na de 1-0-neder- laag was Roy van Leeuwen de eni ge die tijdens de strafschoppense- rie faalde. Topscorer Ali Ozturk van BW'63 leek zich binnen een mum van tijd te ontpoppen tot de schlemiel van de middag. Hij miste drie opgeleg de kansen in de eerste tiep minu ten. Toch was de kleine puntspeler ruim anderhalf uur later, na het be nutten van de vijfde penalty, het middelpunt van grote feestvreugde bij de thuisploeg. Enkele meters verderop verbeten de spelers van Luctor'88 hun teleurstelling. „Jam mer dat het op deze manier ge beurt", zei trainer Marcel Lourens. „Een dubieuze strafschop in de re guliere speeltijd en het missen van te veel grote kansen deden ons van middag de das om." De oefenmeester moest echter be kennen dat zijn ploeg, zeker in de beginfase, niet mocht mopperen. „Het zal ongetwijfeld ook te ma ken hebben gehad met de span ning", dacht Lourens. Luctor'88 liet de thuisploeg veel te veel ruimte, waardoor BW'63 kans op kans kon creëeren. Dat er na tien minuten nog steeds 0-0 op het scorebord stond, mocht een wonder heten. Veel dank was Luc tor'88 daarvoor verschuldigd aan de hopeloos falende Ozturk. Lang zaam kwam Luctor'88 beter in de wedstrijd en op slag van rust had Jeroen Kedde de bezoekers zelfs op 0-1 moeten zetten. Na de hervatting was Luctor'88 veel scherper. Roy van Leeuwen en Ronald van de Swaluw hadden dotten van kansen om hun ploeg op 1-0 te zetten. De thuisploeg was veel minder dreigend dan voor rust. Een kwartier voor tijd had Wesley de Jonge het duel in Bevelands voordeel kunnen beslissen, maar keeper Tolga Gucun redde op mira culeuze wijze. Die misser kwam Luctor'88 een minuut later duur te staan. Jeroen van Zee tikte Ali Ozturk licht aan in het strafschop gebied en scheidsrechter Van Ber- kel wees gedecideerd naar de stip. Zafer Asian faalde niet vanaf elf meter: 1-0. Even later had een dubieuze situa tie Luctor'88 zelfs een man-meer- situatie op kunnen leveren in de slotfase. De arbiter Van Berkel be oordeelde de valpartij van Thijs van den Dries, na contact met Mu- rat Aygün, echter niet als het neer halen van een doorgebroken spe ler. Keeper Ron Tempelaars hield de hoop van Luctor'88 op een goe- de afloop, met een knappe red ding, nog overeind. In de na de 1-0 volgende straf- schoppenserie (thuis was het im mers 1-0 voor Luctor'88 gewor den) kon Tempelaars de bal niet meer tegenhouden. Nadat de aller eerste strafschop door Roy van Leeuwen was gemist, moest hij bij alle Brabantse inzetten het hoofd buigen. BW'63 speelt nu in de finale van de nacompetitie tegen FC Bergen. BW'63-Luctor'88 1-0 (0-0). 76. Zafer Asian 1 -0 (strafschop). BW'63 wns. Scheidsrechter: M.A. van Berkel (Son). Gele kaart: Jeroen Kedde, Arno de Jon ge, Johnny Nieuwdorp, Ronald van de Swaluw (Luctor'88), Zafer Asian (BW'63). Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45