281 sport zorgen Goes maakt zich geen Bevelanders op kar door Kamperland Yerseke heeft bijna VCK mag nog hopen na verlies Lijfsbehoud voor Breskens NACOMPETITIE Het eerste duel tussen RCS en Goes eindigt in 1-0 door een treffer van Joey van der Zweep. De strijd om een plek in de eerste klasse ligt daardoor nog volledig open. door Roeland van Vliet door Rudy Boogert PRINSENBEEK - Jacques Blijlevens kon gisteren zijn geluk niet op. In zijn eerste seizoen als trainer be werkstelligde hij met Bevelanders promotie naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Het Kamperlandse elftal speelde gis teren in de nacompetitiepoule met 2-2 gelijk bij Beek Vooruit. Eerder was Halsteren met 2-0 verslagen. Met vier punten eindigde de Noord-Bevelandse equipe boven aan in de driekamp. „Niet alleen voor mij is het prachtig", zei de Rit- themse oefenmeester, „maar ook voor de jongens. Die hebben echt als team gepresteerd in deze twee extra wedstrijden. Eén voor allen, allen voor één." In het beslissende duel in Prinsen beek kwam Bevelanders op 1-0 uit een strafschop van John Riemens. Bij rust keek de ploeg echter alweer tegen een 2-1-achterstand aan. Na rust rook Bevelanders zijn kan sen. De routiniers van Beek Voor uit werden moe en dus vielen er ga ten achterin. Halverwege de twee de helft kregen de gasten een straf schop. Riemens ging weer achter de bal staan, maar deze keer miste hij. Eeven later viel de 2-2 alsnog. Leo Koole was verantwoordelijk voor de gelijkmaker. Na het laatste fluitsignaal was de ontlading groot. Door de vele fans werd de terugkeer in de derde klas se luid gevierd, 's Avonds werd de ploeg getrakteerd op een tocht op de een platte kar door Kamperland. WESTKAPELLE - De gretigheid in de woorden van De Noormannen- trainer Marco Schroevers ontbrak gisteren in de benen van zijn spe lers. En omgekeerd gold hetzelfde voor de woorden van Yerseke-trai- ner Jaimy van Bloppoel. Zo voor zichtig als hij over de promotiekan sen van Yerseke sprak, zo vurig hadden zijn boys De Noorman nen over de knie gelegd: 0-3. Nor maal gesproken promoveert Yerse ke morgen in de return naar de tweede klasse en is het avontuur van De Noormannen op dat ni veau na één seizoen al voorbij. Begrijpelijkerwijs zagen beide trai ners dat uit strategisch oogpunt an ders. „Het is nog niet gespeeld", zeiden Van Bloppoel en Schroe vers na afloop onafhankelijk van el kaar. Ze volgden dit seizoen overi gens samen de TG2-cursus. „Zo'n kans mogen we niet laten glip pen", vond Van Bloppoel. „Maar iedereen weet wat er met de 5-1 van ADO Den Haag is gebeurd. De Noormannen heeft rappe spitsen, die het verschil kunnen maken." En daar hield Schroevers zich ook aan vast. „Mijn ploeg maakte een uitgebluste indruk. Geen idee hoe dat kwam. Een lang seizoen? Het weer? De spanning? Zeg het maar. Als De Noormannen iets wil, moet het gretig zijn, power en pas sie tonen. Yerseke deed dat van daag negentig minuten lang. Mijn jongens kunnen dat ook. En "daar om is het nog niet gespeeld. Het wordt een hels karwei, maar we kunnen er zomaar drie, vier of vijf binnenschieten." Dat hoeft niemand Yerseke echter te vertellen. Vorige week blies De Noormannen bijvoorbeeld Seolto in een baan rond de aarde (1-6). En nog dichter bij huis voor Yerse- vrijdag 3 juni 2011 door Rogier Veenstra LAGE ZWALUWE - VCK is de finale van de nacompetitie om een plek in de tweede klasse slecht begon nen. Op het veld van Zwaluwe ging de ploeg van trainer Nick Cor- ré met 2-1 onderuit. Daardoor zal de thuiswedstrijd gewonnen moe ten worden. Vooral de spanning zorgde ervoor dat VCK een matige openingsfase had. Zwaluwe kwam dan ook niet geheel onterecht op voorsprong. Nadat er niet goed op een vrije trap werd gereageerd, kon Maurice Sprangers van dichtbij scoren. Het tegendoelpunt zorgde ervoor dat VCK de schroom van zich af gooide en het heft in handen nam. Vijf minuten voor de pauze volgde de beloning nadat verdediger Si mon Voet een prima voorzet afle verde op het hoofd van Erik Goudt. Zijn inzet raakte de paal, maar Stefan Wielemaker schoot eenvoudig de rebound binnen. In de tweede helft kreeg VCK de kans om op voorsprong te komen, nadat scheidsrechter Klerks een penalty toekende. Danny Joosse schoot echter op de paal. Ondanks die misser bleef VCK goed voetbal len. Tien minuten voor tijd leidde knullig balverlies bij VCK de twee de treffer van Zwaluwe in. Bart Martha bezorgde zijn ploeg de winst: 2-1. PHILIPPINE - Breskens voorkwam in de allerlaatste wedstrijd van de na- competitie degradatie naar de vijf de klasse. De formatie van Henk Ottens won in Philippine met 1-6. Daardoor eindigde de ploeg boven aan in een poule van drie. Johnny de Jaeger was bij Breskens de gevierde man. Hij scoorde vier maal. Twee keer deed hij dat vanaf de strafschopstip. 2 Goes speelt dit seizoen nog twee wed strijden. Zondag tegen RCS en op 13 juni volgt nog het bekerduel met BW. door Barry van der Hooft OOST-SOUBURG - Dat de spelers van RCS gistermiddag na het duel met Goes als winnaars het veld af liepen, mocht best verrassend ge noemd worden. Wie de twee ploe gen vooraf tegenover elkaar zette, kon al snel tot de conclusie komen dat Goes over meer kwaliteit be schikte en dus in theorie de beste papieren had. De praktijk bleek an ders. RCS gooide er op een gezon de manier de beuk erin, kwam na een kwartier op voorsprong en wist die marge tot het eind toe vast te houden (1-0). Die uitslag zorgde ervoor dat de meningen over de return van aan staande zondag in Goes eenslui dend waren. Nee, er is halverwege nog niets beslist. RCS zal nog één keer alles moeten geven, Goes zal vooral beter én slimmer moeten spelen dan gisteren het geval was. Gérard de Nooijer maakte aan ie dereen die het maar wilde horen duidelijk dat zijn ploeg toch echt zes mogelijkheden om te scoren had laten liggen. De trainer van Goes zal echter ook hebben gezien dat zijn ploeg stro perig voetbalde en veel te vaak de verkeerde keuze maakte. De beslui teloosheid van de doorgebroken Yves Nyemb, achttien minuten na rust, stond eigenlijk symbool voor het voetbal van Goes op het harde veld in Oost-Souburg. Waar de spits voor zijn eigen kans had moeten gaan, besloot hij de bal voor te geven op Kyle Does burg. De bonkige aanvaller miste de bal en stond ook nog eens bui tenspel. Het was niet de enige keer dat Doesburg gefrustreerd naar zijn hoofd greep. Vlak voor rust had hij al dé kans op de gelijkma ker laten liggen. Hij liet de bal ech- t ter niet op zijn voet, maar op zijn arm vallen. Weg kans, weg gelijk- Goes-aanvoerder Gert Jan van Leiden duelleert met RCS-verdediger Yanick Taniwel (rechts). Reguillo Vandepitte (op de achtergrond) houdt oog voor de bal. foto Ruben Oreel Bevelanders viert feest na de promotie. foto Gerard van Offeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44