Goes maakt zich geen zorgen 281 sport Luctor'88 laat BW'63 Bevelanders op kar in slotfase ontsnappen door Kamperland VCK mag nog hopen na verlies Het eerste duel tussen RCS en Goes eindigt in 1-0 door een treffer van Joey van der Zweep. De strijd om een plek in de eerste klasse ligt daardoor nog volledig open. Lijfsbehoud voor Breskens na ruime zege w NACOMPETITIE Goes-aanvoerder Gert Jan van Leiden duelleert met RCS-verdediger Yanick Taniwel (rechts). Benjamin Verwest (links) en Reguillo Vandepitte (rechts op de achtergrond) houden oog voor de bal. foto Ruben Oreel vrijdag 3 juni 2011 door Rogier Veenstra lage zwaluwe - VCK is de finale van de nacompetitie om een plek in de tweede klasse niet goed be gonnen. Op het veld van Zwaluwe ging de ploeg van trainer Nick Cor- ré nipt met 2-1 onderuit. Daardoor- zal de thuiswedstrijd gewonnen moeten worden, die morgen al weer op het programma staat. Vooral de spanning zorgde ervoor dat VCK slecht aan.het duel be gon. Zwaluwe kwam dan ook niet ge heel onterecht op voorsprong. Na dat er niet goed op een vrije trap werd gereageerd, kon Maurice Sprangers van dichtbij scoren. Het tegendoelpunt zorgde ervoor dat VCK de schroom van zich af gooide en het heft in handen nam. Er werd beter gecombineerd en er werden meer kansen gecreëerd. Vijf minuten voor de pauze volgde de beloning nadat verdediger Si mon Voet een prima voorzet afle verde op het hoofd van Erik Goudt. Zijn inzet raakte de paal, maar Stefan Wielemaker schoot eenvoudig de rebound tegen de netten. In de tweede helft kreeg VCK de kans om op voorsprong te komen, nadat scheidsrechter Klerks een penalty toekende. Danny Joosse schoot echter op de paal. Ondanks die misser bleef VCK goed voetbal len, maar konden de mogelijkhe den niet worden omgezet in doel punten. Tien minuten voor tijd leidde knullig balverlies bij VCK de tweede treffer van Zwaluwe in. Bart Martha bezorgde zijn ploeg de winst: 2-1. „We waren de betere ploeg, maar met voetbal kan alles gebeuren. Toch heb ik er alle vertrouwen in dat wij het zaterdag in de thuis wedstrijd goed kunnen maken", was het commentaar van VCK-trai- ner Nick Corré. Een extra tegenvaller voor VCK was het uitvallen van doelman Jos hua van Dolder. Na een trap op zijn hoofd dachten velen'aan een zware hersenschudding en zal de return voor hem waarschijnlijk te vroeg komen. Zwaluwe-VCK: 2-1 (1-1). 20. Maurice Sprangers 1-0, 39. Stefan Wielemaker 1-1, 80. Bart Martha 2-1. Scheidsrech ter: A. Klerks (Waalwijk). Gele kaart: Terry Schonk, Jan Polak, Yannick Vos, Brian ten Haaf (Zwaluwe), Simon Voet, Stefan Wielemaker, Joshua van Dolder (VCK). Aantal toeschouwers: 250. philippine - Breskens voorkwam in de allerlaatste wedstrijd van de na- competitie degradatie naar de vijf- de klasse. De formatie van Henk Ottens won in Philippine met 1-6. Daar door eindigde de ploeg bovenaan in een poule van drie. Johnny de Jaeger was bij Breskens de gevierde man. Hij scoorde vier maal. T\vee keer deed hij dat vanaf de strafschopstip. door Ron de Waal bergen op zoom - Tot driemaal toe was BW'63 dit seizoen al ver slagen, maar bij het beslissende duel voor een plek in de finale van de nacompetitie ging het gisteren mis voor zondag-vierdeklasser Luc tor'88. Na de 1-0-nederlaag, was Roy van Leeuwen de enige speler die in de strafschoppenserie miste. Topscorer Ali Ozturk van BW'63 leek zich in een mum van tijd te ontpoppen tot de schlemiel van de middag, na het missen van drie opgelegde kansen in de eerste tien minuten. Toch was de kleine punt- speler ruim anderhalf uur later, na het benutten van de vijfde penal ty, het middelpunt van grote feest vreugde bij de thuisploeg. Enkele meters verderop verbeten de spe lers van Luctor'88 hun teleurstel ling. „Jammer dat het op deze ma nier gebeurt", zei trainer Marcel Lourens. „Een dubieuze straf schop in de reguliere speeltijd, en het missen van teveel grote kansen deden ons vanmiddag de das om." De oefenmeester moest echter ook bekennen dat zijn ploeg, zeker in de beginfase, niet mocht mop peren. Gaandeweg het duel kwam Luctor'88 beter in de wedstrijd. Op slag van rust had Jeroen Kedde de bezoekers op 0-1 moeten zet ten. Na de hervatting Waren er gro te kansen van Roy van Leeuwen, Ronald van de Swaluw en Wesley de Jonge. Die missers kwamen Luc tor'88 duur te staan. Jeroen van Zee tikte Ali Ozturk licht aan in het strafschopgebied, maar scheids rechter Van Berkel wees gedeci deerd naar de stip. Zafer Asian faal de niet vanaf elf meter: 1-0. door Roeland van Vliet prinsenbeek - Jacques Blijlevens kon gisteren zijn geluk niet op. In zijn eerste seizoen als trainer bewerkstelligde hij met Bevelan ders promotie naar de derde klas se van het zaterdagvoetbal. Het Kamperlandse elftal speelde gisteren in de nacompetitiepoule met 2-2 gelijk bij Beek Vooruit. Eerder was Halsteren met 2-0 ver slagen. Met vier punten eindigde de Noord-Bevelandse equipe bo venaan in de driekamp. „Niet alleen voor mij is het prach tig", zei de Ritthemse oefenmees ter, „maar ook voor de jongens. Die hebben echt als team gepres teerd in deze twee extra wedstrij den. Eén voor allen, allen voor één." In het beslissende duel in Prin- 2 Goes speelt dit seizoen nog twee wed strijden. Zondag tegen RCS en op 13 juni volgt nog het bekerduel met BW. senbeek kwam Bevelanders op 1-0 uit een strafschop van John Riemens. Bij rust keek de ploeg echter alweer tegen een 2-1-ach- terstand aan. Na rust rook Bevelanders zijn kansen. De routiniers van Beek Vooruit werden moe en dus vie len er gaten achterin. Halverwege de tweede helft kregen de gasten een strafschop. Riemens ging weer achter de bal staan, maar de ze keer miste hij. Eeven later viel de 2-2 alsnog. Leo Koole was ver antwoordelijk voor de gelijkma ker. Na het laatste fluitsignaal was de ontlading groot. Door de vele fins - twee bussen vol - werd de terugkeer in de derde klasse luid gevierd, 's Avonds werd de ploeg getrakteerd op een tocht op de een platte kar door Kamperland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28