241 sport 'Het is heel jammer dat het op Controlfreaks Sjarapova en Bartoli Het doekt lijkt gevallen voor RBC. De aandeelhoudersvergadering heeft het faillissement aangevraagd, waardoor de club uit het betaalde voetbal zal verdwijnen. Zeeuwse betrokkenen praten over het leed in Roosendaal. Malaga bevestigt komst Van Nistelrooij Davids kandidaat voor rvc Ajax Shaquille O'Neal stopt met basketbal Omstreden Ricco vindt wielerploeg Toppaard Totilas debuteert met zege vrijdag 3 juni 2011 FAILLISSEMENT RBC-fans uiten tijdens het laatste thuisduel met Dordrecht hun ongenoegen over de Roosendaalse gemeenteraad. De betaalde voetbal. De club is er niet in geslaagd genoeg geld bij elkaar te krijgen om de schulden te saneren. MALAGA De Spaanse voetbalclub Malaga heeft bevestigd dat Ruud van Nis telrooij een eenjarig contract heeft getekend. De 34-jarige internatio nal heeft het medisch onderzoek met succes doorstaan. De spits maakte zelf zijn transfer woensdag al wereldkundig. Van Nistelrooij, die vertrekt bij Hamburger SV, had eerder al aangegeven zijn loopbaan graag voort te willen zetten in Spanje. Afgelopen winter probeer de zijn oude werkgever Real Ma drid de Brabander nog los te we ken bij HSV. AMSTERDAM Edgar Davids wordt één van de vijf leden van de nieuwe raad van com missarissen van Ajax. De oud-voet baller is de meest verrassende naam op de lijst die de voordrachts commissie van de ledenraad heeft opgesteld. Ook Johan Cruijff, Mar jan Olfers, Paul Römer en Steven ten Have zullen op 6 juni tijdens de ledenraadsvergadering van de landskampioen worden voorgedra gen voor een plek in de rvc. Het is de bedoeling dat Ten Have de voorzitter van de raad van com missarissen wordt. MIAMI De Amerikaanse basketballer Sha quille O'Neal beëindigt zijn car rière. De imposante center speelde negentien seizoenen in de Noord-Amerikaanse profcompeti tie NBA. „Negentien jaar. Ik wil jullie bedan ken en daarom vertel ik jullie het als eerste: ik stop", sprak O'Neal in een videoboodschap. O'Neal (2,16 meter lang, 147 kilo zwaar) werd in 1992 tijdens de zo genoemde NBA Draft als eerste ge kozen door Orlando Magic. ROME De omstreden wielrenner Riccar- do Ricco heeft onderdak gevonden bij de kleine Kroatische ploeg Meri- diana-Kamen. De Italiaan is in zijn nieuwe tenue te zien op de websi te van het team. De 27-jarige Ricco werd in februari met spoed opgeno men in het ziekenhuis met nier klachten, volgens een arts het ge volg van een bloedtransfusie die hij zichzelf zou hebben toege diend. Ricco ontkende dat De Ne derlandse ploeg Vacansoleil ont sloeg de renner op staande voet. MUNCHEN De superhengst Totilas heeft giste ren bij zijn eerste optreden met de 'Duitse dressuurruiter Matthias Rath meteen gewonnen. Bij wed strijden in Miinchen zegevierde de combinatie in de Grand Prix met een score van 76,78. Tot nu toe boekte Totilas al zijn successen, waaronder het behalen van Europe se- en wereldtitels, met de Neder landse ruiter Edward Gal. Bij de Wereldruiterspelen in Ken tucky 2010 was Gal met Totilas nog goed voor drie keer goud. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Voor en tijdens de allerlaatste thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht, op vrijdag 6 mei, bleek hoeveel Zeeuwen nog altijd warme gevoelens hebben voor RBC. Een delegatie van de Stich ting Zeeuws Elftal, een groep van de JVOZ en een aantal oud-spe lers, onder wie Thomas van den Houten, toog naar het Mariflex sta dion. Het duel eindigde in een 3-2-overwinning voor de Roo sendaalse ploeg, waarmee lijfsbe houd vanuit sportief oogpunt werd veiliggesteld. Nog geen maand later viel echter alsnog het doek voor de club waar in het verleden vele Zeeuwse voet ballers hun opwachting maakten in het oranje shirt. Ronald van Oeveren, Emiel Dorst, Mike But, Copain Kortland, Björn Langeveld, Benjamin Martha, John Schot, Frits Paap, Eric Atuahene; het is zomaar een greep uit de Zeeuwse oud-spelers van RBC. Bij die club waren ook jan Poortvliet en Dolf Roks hoofdtrainer, trainde Jur- riaan van Poelje de jeugd en was assistent van Robert Maaskant, ter wijl Peter van Vossen tot deze week als interim-trainer en assis tent werkte. Erwin Nuytinck (sinds 2004 bij RBC, dit seizoen doorgebroken in het eerste elftal en ook jeugd- international): „Tot een week ge leden had ik nog wel hoop dat het goed zou komen met de club. Maar in de afgelopen dagen werd wel duidelijk dat RBC failliet zou gaan. Ik ben deze week niet meer in Roosendaal geweest, maar ik ga er nog wel naartoe om wat spullen op te halen. Het is heel jammer dat het zo is gelopen. Ik probeer nu voor mezelf te trainen, om weer fit te worden na mijn schou- door Edward Swier PARIJS - Ze zeggen er allebei baat bij te hebben. Hun typische tics, ir ritante trekjes en ongewone ge woontes zijn geen dwangneuroses, vinden ze zelf Voor Maria Sjarapo- va en Marion Bartoli is Roland Garros niettemin voorbij. Omdat ze, door al hun maniertjes, niet flexibel zijn. De halve finale was het eindsta tion voor beide vrouwen. Maria Sjarapova, de na een ingrijpende schouderblessure inmiddels herre zen feniks, ging met 6-4 7-5 onder uit tegen Na Li. De ongecompli ceerde Chinese bereikte na Mel bourne opnieuw de finale van een grandslamtoernooi. Marion Barto li kon de hoge verwachtingen van het Franse-thuispubliek niet waar maken (6-3 6-3) tegen knokker Francesca Schiavone, de winnares van 2010 die voor titelprolongatie kan gaan. deroperatie. Ik moet op dit mo ment ook aan mezelf denken en ik wist ook al dat ik bij een faillisse ment op andere aanbiedingen te rug kon vallen." „Volgende week heb ik een aantal gesprekken met clubs. Bij clubs uit Hoewel de affiche voor de eind strijd nu heel wat minder fraai is, zal het morgen toch een verade ming zijn om naar te kijken. Na- tuurljk, wie van uiterlijke schoon heid houdt, ziet liefst Maria Sjara pova in de eindstrijd. En vanuit FranS oogpunt hadden velen inge zet op een finaleplaats voor Ma rion Bartoli. Maar met een eind strijd tussen Na Li en Francesca Schiavone blijven tenminste alle zenuwtrekjes, rare dribbeltjes en ongeneerde pauzemomenten ach terwege. Sjarapova en Bartoli zijn, net als overigens heel wat andere tennis- collega's, echt neuroten. Ze heb ben routines die nodig zijn om in de juiste stemming te komen én te blijven. De comfortzone wordt slechts bereikt door iedereen en al les te ergeren met hun obsessieve gedrag. Bartoli staat, tussen alle punten door, ellenlang heen en weer te wiegen. de eredivisie zal het dan zijn om in de Ai te beginnen, bij clubs in de Jupiler League om een plek in de eerste selectie. Dat is een afwe ging die ik moet maken. Ik heb ze ven jaar bij RBC gespeeld, dan ken je de club van binnen en van bui- Ze keert haar rug naar de oppo- nente, springt in de lucht, dribbelt wat en zoekt met allerlei manier tjes naar de concentratie. Dat ze tussen de punten door ook nog oe fenslagen doet, irriteerde Svetlana Koeznetsova tijdens hun kwartfi nale. De Russische heeft gelijk, het is een beproeving om naar Barto- li's gedrentel te moeten kijken. Sjarapova doet feitelijk hetzelfde, kreunt ook nog eens hard tijdens de rally's. Alleen irriteert het alle maal net even wat minder, omdat het er gracieuzer uitziet. Bartoli pa reert de kritiek namens beiden: „Ik doe het allemaal omdat het me helpt geconcentreerd te blijven, me te blijven focussen op wat ik moet doen. Bovendien neemt het de druk wat weg." Wie dergelijke dwangneuroses heeft, is allesbehal ve flexibel. Bij de mannen staan pas voor de vierde keer in de historie van Ro land Garros de eerste vier spelers ten. Het is vervelend dat het zo ein digt." Piet Koster (begin jaren negen tig zes jaar voorzitter): „Als je toch ziet wat er de afgelopen jaren allemaal gebeurd is bij RBC.... Het is echt heel jammer. Maar als je van de plaatsingslijst ook in de hal ve finales. Wat een luxe voor men sen met (dure) kaartjes! Rafael Na- dal, Novak Djokovic, Roger Fede- rer en Andy Murray hebben de ver wachtingen tijdens het Franse grandslamtoernooi waargemaakt. Het belooft vandaag in Parijs te gaan zinderen, zelden stond er zo veel op het spel. Ook al waren ze de beoogde halve-fmalisten, het is vrij bijzonder dat het superkwar tet vandaag ook daadwerkelijk het gravel betreedt. Sinds de invoering van het proftennis in 1968 is het slechts elfmaal in ruim 160 grands- lamtoernooien voorgekomen dat de eerste vier hun plaatsing allen waarmaakten. In Parijs was het dus pas voor de vierde keer. In 2006 lukte het de toenmalige top-vier van de wereld op Roland Garros. Maar dat kwartet (Federer, Nadal, David Nalbandian en Ivan Ljubicic) was heel wat minder aan sprekend dan het viertal van nu. 'YL JC noo IT EN SADca<VÏ H<J5S! OSAMA BIN IA( ftOOSENDAALSI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24