Zeeland PZC 'Samen betalen voor leuk centrum' landwlnkel WALCHEREN 18 en 19 22 VLISSINCEN Ondernemers willen Bedrijven Investerings Zone instellen Terug naar de tijd van Napoleon f -Mi I Mishandeling in Vlissingen almanak Brood 'D'r viel geen donder mee te verdienen' Vrijdag 3 juni 2011 Salaris directie ADRZ-ziekenhuis boven zorgnorm 17 Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon VLISSINCEN - De ondernemers uit de Vlissingse binnenstad willen sa menwerken zodat de binnenstad aantrekkelijker wordt. Ruim vijftig ondernemers hebben tijdens een bijeenkomst laten we ten dat ze bereid zijn een Bedrij ven Investerings Zone -in te stellen en financieel te ondersteunen. Volgens Pim Kraan van de Vereni ging Winkelcentrum Vlissingen is dat een doorbraak, omdat op die manier ook grootwinkelbedrijven 'en winkelketens verplicht worden geld uit te trekken voor een aan trekkelijkere binnenstad. „Tot nu toe geven die ketens en bedrijven niet thuis als geprobeerd wordt geld bijeen te krijgen voor zaken als promotie en het leuk aankle den van de binnenstad." Hij vindt dat uitermate vervelend, omdat die ondernemingen wel profiteren van activiteiten maar er niet voor wensen te betalen. „Als het plan voor de zone doorgaat, kunnen ze echter niet meer weige ren." Een dergelijke zone moet ingesteld worden door de gemeenteraad. Kraan verwacht dat de gemeente nog dit jaar die zone instelt, zodat vanaf begin volgend jaar er geld wordt afgedragen voor die zone. Het voorlopige plan is om vierhon derd euro per jaar per onderne ming te vragen. Dat bedrag zijn de leden van de Vlissingse winkeliers vereniging nu ook per jaar kwijt voor de promotie van de binnen stad. Kraan: „Zij betalen dus niet meer, maar we krijgen als zone wel extra geld binnen omdat ieder een moet betalen." Het geld willen de ondernemers onder andere gebruiken voor feest verlichting, het organiseren van speciale markten, inhuren van mu ziekgroepen en 'het leuk aankle den van het centrum' en een spe ciale Sinterklaasintocht. Kraan benadrukt dat het geld niet gebruikt zal worden voor taken die de gemeente hoort uit te voe ren. Het voorstel voor de speciale zone wordt de komende tijd verder uit gewerkt. Kraan stelt dat door het instellen van de zone de onderne mers ook als gesprekspartner van de gemeente meer invloed kan uit oefenen. rjrwflfë RITTHEM - Soldaten van het '7e Bataljon Infan terie van Linie 1815' komen bij na een 'veld slag' in Fort Rammekens bij Ritthem. Daar draaien zij tot en met zondag de klok twee eeuwen terug: in de tijd van Napoleon. Slapen op stro, koken op een vuurtje en veel sterke verhalen vertellen om de tijd door te komen. Tijdens de garnizoensdienst geven ze voor het publiek korte exercities met vuurdemonstra- ties, lopen ze wacht bij "de poort en geven ze uitleg over een vuursteenmusket. De vereni ging '7e Bataljon Infanterie van Linie 1815' is Elenbaas Proef het landleven! Landwinkel Elenbaas Langeweg 34 De oogst" van onze Arnemwiden ZEEUWSE ZONNEKERSEN lussen Amemuiden en Lewedorp is weer begonnen en nu D.V. 2 juli 2011 Kersenfoir 0118-603337 te koop. VLISSINCEN - In de Nieuwstraat in Vlissingen is woensdagavond tus sen 23.15 uur en 23.30 uur een man mishandeld. Na een cafébezoek fietste de 19-jarige Vlissinger door de Nieuwstraat en passeerde een groep van 5 tot 7 personen. Bij het passeren raakte hij bijna één van de twee vrouwen uit de groep. 1\vee van de mannen uit de groep sloegen hierop de 19-jarige op het gezicht, waardoor hij ten val kwam en lichtgewond raakte. asasfiRSBBnHMii elk jaar vaste gast in fort Rammekens. Later dit jaar, in de herfstvakantie, is er ook nog een grotere activiteit in het fort, samen met een Vlaamse zustergroep. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Met bijnamen is het oppassen gebla zen. Vaak raken ze zo ingesleten dat je ze zonder boze opzet in alle arge loosheid op het verkeerde moment be zigt. Tegen de betrokkene zelfbij- voorbeeld. Dat kan pijnlijk zijn. Zo moest ook die jonge, pas gehuw de vrouw, die net in dat dorp was ko men wonen, ervaren. Ze wilde snel ingeburgerd raken en prentte daar toe alle namen die aan haar voorbij kwamen gretig in haar hoofd. „Goe de morgen meneer Brood", riep ze dan ook enthousiast tegen de man voor in de straat toen ze naar haar werk liep. De man verstarde en mom pelde een vloek. Hij heette immers geen 'Brood', maar 'Donkersloot'. Wist de jonge vrouw veel. Haar echt genoot legde het 's avonds uit. „O, jaapBrood. Die kon vroeger als jo chie niet zo goed tellen en daarom zei hij bij de bakker: 'Een brood, een brood en nog een brood. Schrijf het maar op voor Donkersloot'." Dat word je lang nagedragen blijkbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17