Klomppop houdt naam hoog Alles over wonen cultuur 113 wonen.nl Wat is de beste boekverfilming van dit seizoen? agenda Zeeuws cultuurgeld is voor dit jaar al op Josine Kosian wint bij Doe Maar Dicht Maar Veteranenconcert met Glennis Grace Chi Coltrane treedt op in Arsenaaltheater HfflDeStem PZC in uw reqïo! vrijdag 3 juni 2011 Stem via www.pzc.nl/filmverkiezing en win eigen filmzaal! Only Seven Left: stoere jongensmuziek waar jonge meiden massaal voor vallen. foto Willem Mieras door Rene de Dreu Klomppop heeft als oudste popfestival van Zeeland een naam op te houden. Het lukte don derdag bij de 31ste editie met glans. Dat bevestigde het bezoe kersaantal - met 1200 dicht tegen het vorig jaar gevestigde record - maar vooral de line-up met bands die wat naamsbekendheid nog niet aan de top zitten, maar wat muziek betreft wel hard op weg zijn daar te komen. Al vroeg bewees Monomania dat met hun emo en punkrock en niet veel later het rockduo Death Let ters. De laatste als een soort dubbe le verrassing, omdat ze vanwege het afzeggen van My Favorite Scar op het laatste nippertje aan het programma waren toegevoegd. Met vanaf 11.00 uur 's morgens al een groot aandeel Zeeuwse belof- Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Goes Sporen naar het Verleden. Stoomtrein Goes-Borsele, 10.00-18.00 uur Oostkapelle Een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium. Terra Maris, 13.00 tot 13.30 uur Ritthem Historische dagen met bataljon in kle dij uit 1815. Fort Rammekens, 12.00-17.00 uur Vlissingen Presentatie in Walcherse klederdracht van gedichtenbundel 'Melancholie' van Suzanne Elizabeth Wisse. Terras Hotel Arion, vanaf 12.00 uur PODIUM Sint Anna ter Muiden Concert Paul De Mayer (orgel) en Goe- ten lukte het bovendien al vroeg een sfeermakend bezoekersaantal in de podiumtenten te hebben. Vooral jong publiek blijkt er voor uit de veren te komen. Only Seven Left is inmiddels bij dat punt van doorbreken aangeko men. Hun stijl verraadt dat de gro te voorbeelden, zoals Something Corporate, uit de jaren negentig en de VS komen. Stoere jongens muziek waar veel jonge meiden massaal voor vallen. Hun eerste album vol aanstekelijke catchy songs levert materiaal ge noeg om bij weg te dromen of mee te zingen. Een nieuw album staat pas voor 2012 op hun agenda, maar de enkele nummers die ze al in Ovezande lieten horen, klonken veelbelovend en voegden wat nieuw elan aan de set toe. Een groot deel van de aanhang komt bij zo'n band om mee zingen en vooral ook veel te gillen en na af- dele Moons (cornet) in kader van Zeeuws-Vlaams Orgelfestival 2011 Protestantse Kerk, 20.00 uur Kerkwerve Try-out theaterconcert door Gwyneth Wentink (harp) en Felicia van den End (fluit). Boerderijgalerie Bellas Artes, 20.30 uur. Oost-Souburg 2 voor 12, concert rondom de 88-jari- ge legendarische steelgitarist Bing Leiwa- kabessy uit Ambon. Mae Uku, 20.00 uur Renesse Zeeuwse coverband ROLR (Raiders of the Lost Rock) treedt op. Rockcafe Lub, 22.30 uur Schouwen-Duiveland Sea of Art, festival met onder meer beeldende kunst, dans, toneel en muziek. Diverse locaties, 10.00-17.00 uur Vlissingen Masterclass rapper Lange Frans. Aan melden via info@cultuurwerf.nl. De Piek, 20.00 uur Zierikzee De bands Vota Fonzie en The Twisted Animals bundelen de krachten onder de naam The Dutch Collective. Brogum, 21.00 uur loop met de helden op de foto te gaan. De vijf bandleden weten wat dat betreft wel wat er van ze ver wacht wordt. A Silent Express kreeg dezelfde bij val maar deed dat weer met mu ziek die aan de jaren tachtig kleeft. Een troef van de programmeurs van Klomppop is het publiek dat voor de herkenning komt. Die kre gen al vroeg in de middag waar voor hun geld met een flitsend op treden door de Rotterdamse The Apers. Een show in een weerga loos tempo, muzikale ongein en humor zoals dat bij de old school punkrock past. Een ongekende energie voor een band die al vijf tien jaar van het ene naar het ande re podium trekt. Ervaring in combinatie met een enorme dosis muzikaliteit kwam van Sven Hammond Soul met en kele gastmuzikanten onder wie de Zeeuwse trompettist Rik Mol. Met Sven Figgee achter het hammon dorgel-en als dirigent was het met veel funky grooves en druppels jazz een swingende onderbreking in een vooral rock georiënteerd programma. Maar wel een pro gramma met alle varianten die mo menteel van belang zijn. Dat Krystl net voor Klomppop met de CD 'Rolling' doorbreekt is leuk voor de organisatie en beves tigd de neus voor wat gaat komen. Wat de grote zalen en festivals be treft moet in dat opzicht de Zweed se rock- en punkrockband The Royal Republic ook naam gaan ma ken. De muziek is strak, de show heftig en de vonk naar het publiek slaat gemakkelijk over. Duitsland is daar van op de hoogte (de band staat op Rock am Ring), Neder land en de rest van Europa kun nen niet uitblijven. De bezoekers van Klomppop we ten dat nu ook. MIDDELBURG De provincie is al door zijn cultuur subsidiegeld voor dit jaar heen. De budgetten voor Cultuureducatie, Erfgoed Toegankelijk, Ontwikke ling Amateurkunstbeoefening en Volkscultuur - in totaal 752.000 eu ro - zijn inmiddels volledig be steed. Dat betekent dat de rest van het jaar geen aanvragen worden ge honoreerd. Wel kunnen aanvragen voor 2012 worden ingediend. WEMELDINGE Josine Kosian uit Wemeldinge is een van de honderd winnaars van de landelijke dichtwedstrijd 'Doe Maar Dicht Maar'. Haar inzending is opgenomen in een bundel die morgen op het poëziefestival Doe Maar Dicht Maar in Groningen wordt gepresenteerd. Een vakjury, met onder anderen de uit Zeeland afkomstige Ester Naomi Perquin, heeft de gedichten geselecteerd. MIDDELBURG In de Stadsschouwburg in Middel burg is vrijdag 17 juni (14.00 uur) het tweede Zeeuwse Veteranencon cert. Het Fanfarekorps Koninklijke Landmacht 'Bereden Wapens' treedt op, evenals zangeres Glennis Grace, die een nummer ï-hit scoor de met Afscheid. Zeeuwse oorlogsve teranen die het concert willen bij wonen, kunnen zich aanmelden via jaja.v.aspert@zeeland.nl. VLISSINGEN Zangeres Chi Coltrane komt op nieuw naar Zeeland. Zondag 16 ok tober geeft ze een concert in het Ar senaaltheater in Vlissingen. Aan vang: 20.15 uur. Kaarten zijn vanaf maandag 6 juni verkrijgbaar via Theaterverkoop Zeeland. Chi Col trane werd in de jaren zeventig we reldberoemd met het nummer Go Like Elijah. Ze trad in oktober 2009 op in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13