effeweg.nl Treinkaartje eind volgend jaar weg Meer jongeren comazuipen 81 binnenland Goedkoop en sneller uit ziekenhuis dankzij ontstekingsremmer supervoordelige busreizen V>" 'w"W539l OF WAT DACHT U VAN: Kijk op viww.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 SPOORWEGEN Alleen buitenlanders kunnen straks nog kaartje kopen woensdag 1 juni 2011 3 dagen Antwerpenv.a. €79,- Vertrek o.a.: 17, 19, 23, 25, 27, 31 juli, 2, 4 aug 4 dagen Parijsv.a. 119,- Vertrek o.a.: 5, 8, 11. 20, 26 juli, 4, 13,16, 25, 28 aug 4 dagen Berlijnv.a. €119,- Vertrek o.a.: 1, 4, 13, 16, 22 juli, 3, 12, 18, 21, 24, 27 aug 4 dagen Londenv.a. 149,- Vertrek o.a.: 3, 9,18, 27, 30 juli, 2, 5,17, 23, 26, 29 aug Karinthië biedt u een prachtig afwisselend natuurlandschap met hoge gebergten en vele meren. Bekijk o.a. de indrukwekkende Kölnbreiner, de Weissensee stuwdam en de watervallen in de Malta Hochalmstrasse. Of maak een Nordic Walking Tour. 9 hotelovernachtingen, 9x ontbijt en 8x diner, 1 x thema buffet, welkomst drankje, Nordic Walking Tour o.l.v. een gids, 3-Merentocht o.l.v. een gids, stads wandeling Klagenfurt o.l.v. een gids en vervoer per Comfort Class touringcar y SORRENTO, BAAI VAN NAPELS EN POMPEI 3fÜ m jwdpp 10 dagen vanaf Vertrek o.a.: 20 juni, 4 juli, 15 aug, 5 sept, 29 okt U^^^code: 8522 Verblijf in Sorrento en ga mee met onze schitterende excursies! Proef het echte Italiaanse leven in Napels. Bezoek het prachtige bloemeneiland Capri en maak een tocht langs de mooie Amalfikust. Een bezoek aan Rome en Florence zal ook niet ontbreken. 9 hotelovernachtingen, 9x ontbijt en diner, rondleiding Rome, Napels, Pompeï en Florence o.l.v. een Nederlands sprekende gids en vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Rijn en Moezelv.a. €229,- 8 dagen Boedapest, Balaton en Poestav.a, €419,- 10 dagen Rome en Milaanv.a. €549,- V Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle Fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €17,- reserverings kosten per boeking. rnzsmsmsz NS willen in 2012 volledig zijn overgeschakeld op de chip kaart. Loketten verdwijnen op veel stations. Er vallen geen gedwongen ont slagen door deze maatregelen, verzekert NS-woordvoerder. den haag - De Nederlandse Spoor wegen schakelen uiterlijk eind 2012 geheel over op de ov-chip- kaart. Nederlandse treinreizigers kunnen dan geen kaartje meer ko pen bij de loketten en de automa ten op de stations. Voor buitenlan ders wordt een uitzondering ge maakt. Dit is gisteren door NS be vestigd. Op stations zullen vrijwel zeker veel loketten verdwijnen. Op tal van stations gaan ze allemaal dicht. De baliemedewerkers wor den mettertijd in stationshallen en op de perrons ingezet om vra gen over vergeten voorwerpen, ver loren documenten en stremmin gen te beantwoorden. „Er wordt in elk geval niemand van de be trokken werknemers ontslagen", benadrukt een NS-woordvoerder. NS stellen dat als reizigers straks aangeven dat loketten moeten openblijven, 'wij zulke pleidooien niet zomaar ter zijde zullen schui ven'. Daar kunnen mensen dan (ook) een ov-chipkaart kopen en opladen. Sinds de invoering van de ov-chip- kaart op het spoor - in oktober 2009 - en de plaatsing van kaartjes automaten, worden aan de loket ten weinig kaartjes meer verkocht. „Voor baliemedewerkers is infor matieverstrekking veel belangrij ker geworden, maar reizigers wil len vaak snel worden geholpen en hebben geen zin om met een vraag aan te sluiten bij een lange rij wachtenden. Dat vraagt van ons een dynamischer instelling", aldus de woordvoerder. Op het station in Amersfoort wordt momenteel een proef ge houden met een servicepunt, een internetzuil waar reizigers snel ver der kunnen worden geholpen. De ervaringen zijn dusdanig goed, dat de servicepunten later ook op an dere stations worden geïntrodu ceerd. Volgens de NS worden de kaartjes door de volledige overschakeling op de ov-chipkaart niet extra duur, zoals bij sommige streekver voerders. „Sterker nog: mensen die een enkeltje kopen zijn met de chipkaart nu al goedkoper uit dan met een kaartje. Dat komt doordat wij voor de chipkaart de retour- prijs in tweeën hebben gedeeld", aldus de woordvoerder. Reizigers die per bus of tram een omweg moeten maken vanwege een storing, zijn extra geld kwijt voor hun ritje. „Bij NS worden voor een omleiding niets extra's in rekening gebracht." De NS sluiten niet uit dat de spoor wegen al per augustus 2012 hele maal overgaan op de ov-chipkaart. Dat geldt dan ook voor de trajec ten waarop de vervoerders Con- nexxion, Syntus, Veolia en Arriva actief zijn. door Gerlach Hochstenbach nieuwegein - Een simpel ontste- kingsremmend medicijn van slechts 10 euro werkt zo doeltref fend bij ziekenhuispatiënten met longontsteking, dat ze één dag eer der ontslagen kunnen worden. Bo vendien voelen de patiënten zich een maand na ontslag uit het zie kenhuis veel beter dan patiënten aan wie het middel niet is toege diend. Dat wijst onderzoek uit van Sabine Meijvis (29), internist in op leiding in het St. Antonius Zieken huis in Nieuwegein. Het internatio naal toonaangevende medische vakblad The Lancet publiceert de resultaten van Meijvis' onderzoek vandaag op zijn website en zal er binnenkort ook een artikel aan wij den in het tijdschrift zelf. Meijvis hoopt begin volgend jaar op het onderzoek te promoveren. „Het levert het ziekenhuis de be sparing van een ligdag op. Gemid deld zijn de kosten hiervan 500 eu ro", aldus Meijvis. Longontsteking treft jaarlijks 135.000 Nederlanders. Bij 22.500 mensen slaat de ziekte zo ernstig toe dat ziekenhuisopname nodig is. De patiënt krijgt antibiotica toe gediend om de bacteriën te laten verdwijnen. Gemiddeld mag een patiënt het ziekenhuis na acht da gen verlaten. Dat moet sneller kunnen, dacht Meijvis. „Antibiotica doden de bac terie, maar doen niets aan de ont steking die wordt veroorzaakt door de reactie van het lichaam op de bacterie. De patiënt heeft nog enkele dagen last van de ontste king in de long." Om het aantal op- namedagen in het ziekenhuis te rug te dringen, deed Meijvis onder zoek onder 304 patiënten in het St. Antonius Ziekenhuis en De Gel derse Vallei in Ede. De helft kreeg het ontstekingsremmende middel dexamethason, de andere helft een placebo. Beide groepen patiënten kregen natuurlijk wel een antibioticum. Het resultaat bestempelt Meijvis als 'verbluffend'. „De 150 patiën ten die het medicijn kregen, kon den gemiddeld al na zeven dagen naar huis." delft - Het aantal jongeren dat zich met een alcoholvergiftiging meldt in het ziekenhuis, is fors ge stegen. Vorig jaar zagen kinderart sen 684 jongeren met veel te veel drank op. Dat is een stijging van 37 procent ten opzichte van 2009, toen vijfhonderd kinderen langs kwamen. Dat staat in het gisteren versche nen rapport Alcoholintoxicaties hij jongeren in Nederland, gemaakt door onderzoekers van onder meer de Universiteit Twente en de Reinier de Graaf Groep. Van 2007 tot 2010 zijn in totaal ruim 1800 jongeren behandeld in een ziekenhuis. De werkelijke cij fers liggen nog hoger. In het onder zoek zijn de jongeren die door bij voorbeeld een huisarts zijn behan deld of door een 'gewone' arts in een ziekenhuis, niet meegeteld. De gemiddelde leeftijd van een coma zuiper ligt op 15,6 jaar. „Dat is een lichtpuntje", aldus kin derarts Nico van der Lely van de Reinier de Graaf Groep. Hij werk te mee aan de samenstelling van het rapport. „De gemiddelde leef tijd van de comazuipers is aan het stijgen." Bij het aantal 16- en 17-jarigen dat opgenomen wordt met een alco holvergiftiging, is wel een stijgen de lijn te zien. „Vanaf 16 jaar is drinken legaal. Jongeren van die leeftijd hebben dus gewoon toe gang tot alcohol. Maar drinken is heel schadelijk voor de nog ont wikkelende hersenen. Dat is niet alleen slecht voor de kinderen, maar ook voor kennisland Neder land. Eigenlijk zou de minimum leeftijd voor alcohol omhoog moe ten naar 21, maar dat lukt nooit. Achttien zou ook al heel mooi zijn", aldus Van der Lely. De meeste jongeren die in het zie kenhuis komen zijn buiten be wustzijn, gemiddeld zo'n drie uur. Sommigen zijn zelfs 48 uur buiten bewustzijn. Een op de tien belandt op de in tensive care. zie onze website:binnenland Kinderarts: 'Happy hour lijkt wel een kindercrèche'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8