4 luit Klomppop smeert kwaliteit meer uit selectie woensdag 1 juni 2011 Only Seven Left foto William Rutten Krystls ster rijst snel: „Er gebeurt bijna elke dag wel iets." Voor de 31e keer staat He melvaartsdag morgen in Ovezande in het teken van Klomppop. Vorig jaar had het pop festival een indrukwekkend pro gramma met toppers zoals Moke, Caro Emerald en Go Back To The Zoo. Dit jaar zijn er minder uitgespro ken publiekstrekkers. Maar, zo zegt dè organisatie, de kwaliteit is nu meer in de breedte uitge smeerd. Met andere woorden: de ware muziekliefhebber komt van af het middaguur tot middernacht aan zijn trekken en doet in die mix van stijlen ongetwijfeld verras sende ontdekkingen. De Zeeuwse inbreng staat vooral in de beginuren geprogrammeerd, met Seriousz, Gork A27, Blood- shift en Volt Violin. Tussen het ta lent uit eigen provincie staan ook landelijke namen, waaronder de populaire rockband Monomania en de doorgewinterde punk rockers van The Apers. Extra atten tie verdient halverwege de middag Sven Hammond Soul, samen met de bekende Zeeuwse trompettist Rik Mol. Direct daarna zal het ongetwijfeld dringen zijn voor podium 1, als de zeker bij meiden uitermate popu laire groep Only Seven Left op treedt. De rockband werd eind 'vo rig jaar door popzender 3FM uitge roepen tot Serious Talent. Aan het einde van de middag is het tijd voor powerrockblues van Shaking Godspeed, gevolgd door de stevige rock van My Favorite KI9MP P0P11 Scar. De rest van de avond biedt de Engelse bluesband 24pesos, A Silent Express Will I be around was vorig jaar de meest gedraaide plaat op 3FM), Krystl (zie hier naast), de Zweedse rockband Royal Republic en als afsluiter 'eu- rospeedfolk' van Filthy Nelly. Programma Klomppop (morgen op het sportveld aan de Nieuwstraat in Ovezande) 10.30 uur: Terrein open. 11.00 uur: Seriousz (podium 2) 11.30 uur: Gork A27 (podium 1 12.00 uur: Monomania (2) 12.40 uur: Bloodshift (1 13.15 uur: Volt Violin (2) 14.05 uur: The Apers (1 15.10 uur: Sven Hammond Soul (2) 16.10 uur: Only Seven Left (1 17.05 uur: Shaking Godspeed (2) 18.10 uur: My Favorite Scar (1 19.15 uur: 24pesos (2) 20.30 uur: A Silent Express (1) 21.35 uur: Krystl (2) 22.50 uur: Royal Republic (1) 23.55 uur: Filthy Nelly (2) www.klomppop.nl Rotterdam Ensemble Het Rotterdam Ensemble presen teert onder leiding van dirigent Ro berto Beltran het indringende Das Lied von der Erde van Mahler. Solis ten: Carina Vinke (alto, foto) en Jan-Willem Schaafsma (tenor). Jonge video-artiesten maakten een film bij de muziek, die op diverse schermen worden vertoond. Zaterdag 4 juni, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. Een opvallende naam in het pro gramma van Klomppop is die van Krystl. De zangeres maakt momen teel een bliksemcarrière. door René de Dreu Ze viel begin dit jaar op in het legioen nieuwe talenten bij Noorder slag, had een song bij een reclamefilmpje en won de 3FM Award voor Beste Nieuwko mer. Dan kun je spreken van een droomstart. Als dan ook nog het plaatje klopt (vrolijk, blond en sexy) en het debuutal bum Rolling dat in mei ver scheen kwaliteit koppelt aan lek kere catchy songs, dan ligt de weg naar succes er geplaveid bij. De naam Krystl ligt net als de mu ziek ook nog eens goed in het ge hoor. Krystl (27) is een nieuwe troef met een goede stem en mu ziek die gemaakt is om veel en overal te horen. Funky pop, een druppel soul en rock en op tijd een snik en een addertje onder het gras.Klomppop staat weer net op tijd vooraan. Marco Borsato was er echter nog iets eerder bij. Kort na de release van Rolling palmde hij haar in voor zijn grote shows in het Gelre- dome. Zoiets gaat natuurlijk niet van de ene op de andere dag. Krystl schreef al lang haar eigen liedjes, maakt indruk op het Rot terdams conservatorium, deed er varing op in verschillende bandjes, gaf zangles en deed al vier jaar backing vocals bij Do. Een gesprek met Krystl heeft veel weg van de flow waarin haar car rière zich nu bevindt. Ze schetst in snel tempo de fase waarin haar le ven zich nu bevindt. De hectiek, dromen die uitkomen of kansen die nog niet eens als droom waren ontstaan en toch al gegrepen zijn. „De Borsato-concerten in het Gel- redome en het Sportpaleis in Ant werpen en de toer als gezicht van een kledingmerk zijn dingen waar ik bijvoorbeeld nog niet eens aan Musica Amphion Musica Amphion, dat onder lei ding staat van Pieter-Jan Beider, komt met een uiterst divers pro gramma naar Muziekpodium Zee land. Het bevat voornamelijk trio-sonates (fluit-viool-cello-klave- cimbel) uit de kring rond Bach, aangevuld met viool- en cello-so nates van de grote meester zelf Zondag 5 juni, Grote Kerk, Veere, 15.30 uur. gedacht had. Er gebeurt bijna elke dag wel iets. Al met al leuk om te doen, maar ook leerzaam. Lang zaam komt ook het denken aan nieuwe nummers en verder gaan met muziek weer boven borrelen. Maar waarschijnlijk komt het ech te eerste 'wow-moment' pas bij de eerste twee vrije weken in juli", vertelt ze tussen een fotoshoot, Arco Baleno Ensemble Arco Baleno uit Brugge, bekend als vertolker van kamermu ziek uit verschillende stijlperio den, vertolkt enkele bekende com posities voor strijkers en fluit van Bach. Op het programma: de Suite in bes, de Triosonate uit Das musi- kalisches Opfer en het vijfde Bran- denburgs concert. Zondag 5 juni, NH kerk, Waterlandkerkje, 16.00 uur. een interviewsessie en een optre den in Almelo door. „En, o ja, zo juist is bekend dat de eerste echte clubtoer in oktober begint." Platenmaatschappij Universal zorgt voor de afspraken. „Maar ze houden rekening met mijn wen sen en zorgen voor ruimte om zo nu en dan even tot rust te ko men." De Staat De Staat, een van de populairste al ternatieve bands van Nederland, speelt dit jaar opnieuw op Pink pop. Als voorbereiding daarop geeft het vijftal een optreden in 't Beest. De Staat bracht drie maan den haar tweede album uit: Machi nery, dat net als de debuut-cd lo vend werd ontvangen. Maandag 6 juni, 't Beest, Goes, 20.30 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 88