Miss Montreal en The 2 uit woensdag 1 juni 2011 Mintzkov Mintzkov komt uit Antwerpen en speelt stevige rock. Daarbij blijft de melodie fier overeind, dankzij de stemmen van bassis- te Lies Lorquet en Philip Bos- schaerts. Het vijftal bracht vorig jaar zijn derde album uit, Rising Sun, Setting Sun getiteld. Vestrock, Hulst, 15.45 uur. Goose Goose is een electropunkkwar- tet uit Kortrijk dat sinds het de buutalbum Bring It On uit 2006 voortdurend onderweg is in Eu ropa. Op hun tweede album, Synrise, hebben de beukende dansritmes plaatsgemaakt voor meer sfeer. Goose staat dit jaar ook op Rock Werchter. Vestrock, Hulst, 20.40 uur. Shameboy Het Belgische duo Shameboy sluit Vestrock af Luuk Cox en Dominik Friede brengen sto mende elektropunk a la Digita- lism en Boyz Noiz maar met een eigen uniek geluid, hard van buiten en zacht van binnen. Electro met de vibe van rock. Vestrock, Hulst, 00.00 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pze.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Het festivalseizoen barst dezer dagen in al le hevigheid los. Op deze pagina's ruim aandacht voor de eerste festivals: Graauw- rock (morgen in Graauw), Vestrock (zater dag in Hulst) en Klomppop (morgen) en het Straatfestival (zondag) in Ovezande. De hoofdact van Vestrock 2 011, Trig- gerfmger, is de veruit luidste en ver uit populairste rockband van België. „Dit kan alleen met ons drieën." door Theo Hakkert Kijk, zegt Lange Polle, de gezette bassist met zijn glimmende schdel, in gegraveerde glimlach en dito goed humeur. Hij tilt zijn linkerarm op. „Ik ben geope reerd." Hij heeft rond zijn elle boog een aantal pezen moeten laten verleggen. Zwaar werk, bassen in Triggerfinger. „Een tijd heb ik niks kunnen doen. Ik kan nog niet alle num mers spelen. Maar we wachten al tijd op elkaar", zegt hij. „Als ie mand van ons het nodig heeft er een paar maanden tussenuit te knijpen, dan kan dat. Daar is ruim te voor." Zelfheeft hij al eerder van die loyaliteit gebruik moeten maken. Dat was in een periode dat - hij wil er niet omheen draaien - drugs en drank hem het zicht op de muziek hadden ontnomen. „Ik denk zelfs dat dit de basis is van de band", zegt drummer Ma rio Goossens. „Door dik en dun vertrouwen we op elkaar. Dit kan alleen zo met ons drieën." Ze hadden alle drie al een lang cv in de Belgische rock opgebouwd toen ze zo'n dertien jaar geleden eens hun apparatuur bij elkaar plaatsten. Ze kenden elkaar al wel, maar samengespeeld hadden ze nooit. Ruben Block - met zijn ge soigneerde baard en charisma tische grijze lokken het boegbeeld en zanger/gitarist - en Mario Goos sens nodigden Paul Van Bruyste- gem uit. Moest hij wel bassen. „Wilde ik wel", lacht Lange Pol, zo als een van zijn aanspreektitels luidt, „alleen had ik dat nog nooit gedaan, bassen. Ik speelde gitaar." De afgelopen tien jaar heeft Graauwrock al heel wat grote namen naar Zeeland weten te halen, waaronder Nor maal, Van Dik Hout, Golden Ear ring, Rowwen Hèze, De Dijk en - vorig jaar - Clouseau. Ook het affi che van de tiende editie, morgen op de velden van de plaatselijke voetbalvereniging, mag er zijn. De toppers van deze jubileumeditie zijn The Scene en Miss Montreal. Hoofdact is The Scene. De band van zanger Thé Lau - bekend om zijn hese stemgeluid en poëtische teksten - maakte begin jaren ne gentig naam met nummers zoals Iedereen is van de wereld, Blauw en Open. Vanaf eind jaren negentig ging het beduidend minder met de band en de leden stortten zich op allerlei nevenactiviteiten. Maar, zei Thé Lau, 'The Scene zal nooit worden opgeheven'. Dat is gebleken. In 2006 hervon den de bandleden elkaar. Er kwam een album uit voort, 2007, met tien klassiekers van de groep die in een niéuw jasje waren gestoken. Eind 2Ö09 volgde Liefde op door reis, een cd met allemaal nieuwe nummers, met uitzondering van de Clouseau-cover Sterven op de planken. Naast Thé Lau bestaat The Scene uit bassiste Emilie Blom van Assendelft, drummer Jeroen Booy en toetsenist Otto Cooymans. Waar The Scene al een lange car rière achter de rug heeft, is Miss Montreal nog niet zo lang be- Triggerfinger, met (vlnr) Paul Van Bruystegem, Mario Goossens en Ruben Block. Miss Montreal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 86