1 tot op heden onder de radar positie Sepp Blatter onder druk sport 133 Schiavone verder Bolt levert beste seizoensprestatie Alberto Contador kan aan Tour deelnemen Köllerer levenslang geschorst na fraude Ehrens kiest voor Van der Vleutens 'Bierdouche' moet 2500 euro kosten woensdag 1 juni 2011 Van zijn zestien eindzeges in grands- lamtoernooi pakte Roger Federer er één in Parijs. Dit gebeurde in 2009. 'Ik ben hier nooit de grote favoriet geweest. Alle aandacht gaat uit naar Novak, naar Rafa. Die willen, die moeten' Roger Federer De Italiaanse tennisster Francesca Schiavone heeft zich gisteren op nieuw verzekerd van een plek in de halve finales van Roland Gar ros. De titelverdedigster ontdeed zich met 1-6 7-5 7-5 van de Russi sche Anastasia Pavlioetsjenkova. Schiavone speelt in de halve eind strijd tegen de Franqaise Marion Bartoli. De als elfde geplaatste speelster versloeg in haar kwartfi nale haar Russische tegenstandster Svetlana Koeznetsova, die het toer nooi in 2009 won: 7-6(4)6-4. Roger Federer moet zich strekken om een bal van Gael Monfils te kunnen retourneren. foto lan Langsdon hoeft hij zijn plek op de ranglijst weest. Alle aandacht gaat uit naar Het maakt Federer levensgevaar- niet meer te verdedigen. „Ik mag, Novak, naar Rafa. Die willen, die lijk, weet ook Mats Wilander. Hij ik moet niet. Natuurlijk, ik ben moeten. Zeven jaar lang heb ik dat wordt nog steeds beter, hoewel hij hier nooit de grote favoriet ge- gevoel gehad." bijna dertig is. ]e ziet dat hij be vrijd is van de druk. Of het hem hier een titel gaat opleveren betwij fel ik, maar op Wimbledon zal Fe derer er zeker staan." Vrijdag is het overigens wel ge daan met de betrekkelijke anonimi teit. Dan namelijk mag Federer proberen de dromen van Novak Djokovic te verstoren. Voor de an dere halve finale zijn nog vier man in beeld. Rafael Nadal moet zich vandaag langs Robin Söderling knokken. En Andy Murray zal moeten afwachten in hoeverre hij hersteld is van de zoveelste aanslag op zijn lichaam. Ondanks een licht ingescheurde enkelband klopte de Schot gisteren de Serviër Viktor Troicki: 4-6, 4-6, 6-3, 6-2, 7-5. Met Juan Ignacio Chela treft Murray, die een prachtige loting had, nog een relatief eenvoudige opponent. Mochten Murray en Nadal win nen, dan staan voor de vierde keer in de historie van Roland Garros de nummer 1, 2, 3 en 4 van de plaatsingslijst in de halve finales. Nadal lijkt de meest onzekere fac tor. Hij is, net als de ook al somber gestemde Murray, bepaald niet ge lukkig in Parijs. Federer daarente gen lacht zich door de dag. „Hij is de enige kandidaat, we heb ben geen keus", zei directeur be taald voetbal Bert van Oostveen van de KNVB maandag nog. Maar ook toen er nog een andere kandi daat was, Mohamed Bin Ham mam, steunde Nederland Blatter. Volgens Van Oostveen moest er wel een goed; extern geleid, onder zoek naar het bestuur van de Fifa komen. Precies datzelfde vonden, en al véél eerder, de Engelsen, Duitsers en vele anderen. Maandagavond vond Van Oost veen nog dat dit wat hem betreft heel goed onder het regime van Blatter zou kunnen. Daarbij gaf hij aan dat hij wel hoopt dat in de toe komst de huidige baas van de Eu ropese voetbalbond Uefa, de Fran se oud-voetballer Michel Platini, het stokje van Blatter kan overne men. Er gaat zelfs een hardnekkig ge rucht dat de Uefa-landen collectief die voorwaarde - Platini over vier jaar als opvolger - hebben gesteld in ruil voor hun collectieve steun aan Blatter vandaag. Iedereen weet het, maar niemand bevestigt het. Maar uit die Europese korf is giste ren Engeland dus weggelopen. Niet voor niets stipte Platini giste ren in Zürich een tikje veronge lijkt aan dat de Engelsen maandag tijdens een Uefa-bij eenkomst niets over hun wens tot uitstel van de verkiezing hebben gemeld. De Engelsen kunnen na het mislo pen van hun kandidatuur voor het WK 2018 het bloed van Blatter en de hele Fifa wel drinken. Op die dag werd niet alleen Rusland - on danks slechte beoordelingen van experts - voor 2018 aangewezen, maar kreeg ook het in de voetbal wereld nietige oliestaatje Qatar het WK van 2022 toegewezen. In een klimaat waar het 's zomers vanwe ge de hitte amper doenlijk is om buiten te verblijven, worden sta dions met airconditioning ge bouwd om in ieder geval spelers en publiek tijdens de wedstrijden te ontzien. Na het WK worden die stadions weer afgebroken. De voorzitter van de voetbalbond van Qatar, Mohamed Bin Ham mam, tevens voorzitter van de Aziatische voetbalbond, is wegens corruptieverdenkingen door het ethisch comité van de Fifa ge schorst als lid van het uitvoerend comité. Om het WK naar zijn land te halen, zou hij (vooral) Afri kaanse voetbalvoormannen heb ben omgekocht. Ook Jack Warner, de man uit Trin idad Tobago die voorzitter is van de Noord- en Midden-Ameri kaanse voetbalbond Concacaf, plaatsvervanger van Blatter, is ge schorst als lid van Fifa's executief comité. De voormalig voorzitter van de Engelse WK-2018-organisa- tie, Lord Triesman, beschuldigt hem ervan miljoenen te hebben gevraagd in ruil voor zijn stem voor Engeland als organisator van het WK 2018. Zowel Bin Ham mam als Warner gold als bescher melingen van Blatter. Beiden ont kennen in alle toonaarden. Van een Aziatische boycot van het Fifa-congres kwam het gisteren niet. En Warner riep zijn Conca- caf-mensen gewoon op Blatter te steunen. Omdat voor uitstel van de verkiezing een driekwart meer derheid van de Fifa-stemgerechtig- den nodig is, zal dit er vandaag ver moedelijk ook niet van komen. Maar de woordvoerder van de KN VB nam er gisteravond geen vergif op in. „Momenteel gebeurt er zo veel, het is echt afwachten..." Sepp Blatter zelf lijkt de laatste da gen de verbinding met de realiteit kwijt te zijn. Vrij naar een lp-titel van de groep Supertramp uit 1975 zei hij gisteren tegen het congres: „Crisis? Wat is een crisis. De Fifa verkeert niet in crisis. Er zijn pro blemen." OSTRAVA Usain Bolt heeft gisteravond in Ostrava de beste prestatie van het seizoen geleverd op de 100 meter. De Jamaicaanse sprinter, wereldre cordhouder met 9,58 seconden, fi nishte in de Tsjechische plaats met lichte tegenwind na 9,91. Bolt bleef zijn landgenoot Steve Mullings (9,97) voor. Daniel Bailey uit Anti gua werd derde in 10,08. Bij de vrouwen won Veronica Cam pbell-Brown, ook al uit Jamaica, de 100 meter in 10,76 seconden. Ze had een enorme voorsprong op de concurrentie. PARIJS Alberto Contador kan deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. De hoorzittingen bij het internatio naal sporttribunaal CAS zijn ver plaatst van juni naar begin augus tus, waardoor de Spanjaard in juli kan proberen voor de vierde keer de Tour te winnen. Zijn tourdeelna me was onzeker, omdat hij zich aanvankelijk komende maand bij het CAS moest verantwoorden voor een vermeende dopingzaak. Het sporttribunaal bevestigde giste ren dat de zaak nu pas van 1 tot en met 3 augustus wordt behandeld. LONDEN De Oostenrijkse tennisser Daniel Köllerer is levenslang geschorst we gens omkoping. De voormalige nummer 55 van de wereldranglijst is door een anticorruptiecommis- sie van de tennisfederaties WTA, ATP en ITF veroordeeld, omdat hij in 2009 (in Wenen) en 2010 (op Wimbledon) collega's heeft bena derd om een duel te manipuleren. De Oostenrijker mag nooit meer als speler of coach op de ATP Tour werken en moet daarnaast een boe te van circa 70.000 euro betalen. AMERSFOORT Bondscoach Rob Ehrens heeft va der en zoon Eric en Maikel van der Vleuten opgenomen in de selectie voor de derde landenwedstrijd in het kader van de FEI Top League competitie, die vrijdag in het Zwit serse Sankt Gallen wordt verreden. De Nederlandse springruiters won nen vorige week de tweede wed strijd in Rome. Maikel van der Vleuten maakt zijn debuut op het hoogste niveau van de mondiale springsport. Hij zal de hengst Verdi aan de start brengen. TILBURG De onvrijwillige 'bierdouche' die AZ-trainer Gertjan Verbeek ruim een maand geleden van het pu bliek kreeg na afloop van de uit wedstrijd tegen Willem II (2-1) gaat de thuisclub mogelijk 2500 euro kosten. De aanklager betaald voet bal wil die boete opleggen aan de gedegradeerde club uit Tilburg. Het bestuur gaat evenwel niet ak koord met het schikkingsvoorstel van de aanklager. De tuchtcommis- sie van de KNVB zal de zaak nu ver der in behandeling nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81