te knappen? Kom nou!' zeeland 127 Kinderen Liefde op de dansvloer 'Op m'n 15e al een ring' Dauwtrappen in nieuwe natuur Braakman-Noord Rockband Tape-it in Hulster café Kwebbel Paalse kermis is weer in ere hersteld woensdag 1 juni 2011 Z liiiirr iiiiiwii i iiiiiiiiiiiiiiiniiiiwiiiiii in—mui' i iiIiHhiiiII'iii mumn nimiiiiiini De fractie van Nieuw Gemeentebelang heeft een brief geschreven aan het college. De partij wil dat kinderen de kans blijven krijgen de woning van hun ouders in beide straten te kopen. door Martijn de Koning Oud huis? Hoezo oud huis? Kijk eens om je heen. Bijna alles is nieuw: de kunststof ko zijnen, de plafonds, het dak en ver warming van de garage, de rollui ken. Heb ik allemaal zelf gedaan, met het idee hier voor altijd te kunnen blijven." Het echtpaar Dekker uit Oostburg is geschrokken van de brief die de gemeente Sluis vorige week liet be zorgen. Daarin staat dat hun huis aan de Burgemeester Van Houte straat gaat vallen onder de Wet Voorkeursrecht. Dat houdt in dat de bewoners hun huis bij verkoop eerst aan de gemeente moeten aan bieden. De maatregel is onderdeel van het project Aantrekkelijk Oost burg, dat als doel heeft het stadje een oppepper te geven. Eén van de onderdelen is het 'aan de markt onttrekken' van particuliere wo ningen. Sluis heeft 25 oudere exem plaren op het oog, in de Van Hout estraat en de naastgelegen Burge meester Callefelsstraat. De gemeen te wil ze aankopen en slopen. Natuurlijk, weet ook het echtpaar Dekker, is verkoop niet verplicht. Ze kunnen nog jaren in hun huis blijven als ze dat willen. „Maar wat gebeurt er met de waarde van ons huis als die hiernaast allemaal leegkomen of zelfs verdwijnen? Wat krijgen we dan over tien jaar nog voor onze woning? Minder dan het nu waard is, dat kan ik je wel vertellen. Bovendien hadden we het huis straks graag aan onze kinderen overgedaan." De twee straten waar de betrok ken woningen staan, liggen in het Ledelkwartier. Oudere bewoners hebben er de overhand, maar er zijn ook huizen in bezit van jonge ren en van buitenlanders, die het gebruiken als tweede woning of het verhuren. Veel bewoners reage ren kritisch op de plannen van de gemeente, hoewel ze dat lang niet allemaal in de krant willen vertel len. „Hier Weggaan vind ik niet zo'n ramp, ook al woon ik hier al langer dan veertig jaar", zegt Ben nie Rieteco (67) in het deurgat van zijn huis aan de Van Houtestraat. „Maar de vraag is waar ik heen moet. Voor het geld dat ik hier voor krijg, kun je nauwelijks iets anders kopen. En gaan huren zie ik eigenlijk niet zitten. Nu heb ik nauwelijks woonlasten, en dan moet ik weer honderden euro's per jaar gaan betalen." Steventje Hardeman uit de Callen- felsstraat begrijpt, net als een aan tal buurtgenoten, de achterliggen de gedachte van het plan wel. „Dat ze Oostburg willen opknap pen: prima. Maar waarom meteen zo groots? Als ze nu eerst het cen trum eens aanpakken, wordt het vanzelf leuker om hier te wonen. Waarom proberen ze niet om hier samen met de bewoners iets van te maken? Gezamenlijk de voor tuintjes opknappen bijvoorbeeld. Nu draaien ze de boel om: slopen om de boel leuker te maken. Dat begrijp ik niet." Robert Vermeire en Georgette Matthijs. foto Peter Nicolai EEDE - Robert Vermeire (84) en Ge orgette Matthijs (83) waren elke zondag op de dansvloet te vinden. Daar ontmoetten ze elkaar voor het eerst; gisteren waren ze zestig jaar getrouwd. „Ik zou nog weieens willen dan sen, maar helaas: de benen willen niet meer", vertelt Georgette. Eede naar Vermeire werkte thuis op zijn boerderij, in de vlasfabriek en later in de steenfabriek van Aar denburg. Georgette uit Moerbeke bleef thuis. „We hadden tien melk koeien en tien zeugen, 's Morgens deden we het werk samen. Daarna ging Robert naar zijn werk." Het echtpaar heeft een dochter en twee kleinkinderen: „Ze wonen in Moerbeke en komen vaak langs." Janny en Lo Meijer foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Janny Meijer (84) is de nuchterheid zelve. „Alleen pais en vree in een huwelijk kan niet." Ze heef recht van spreken. Janny en haar man Lo (83) vierden giste ren zestig jaar samenzijn. Of eigen lijk langer. „Op mijn 15e kreeg ik al een ring van Lo." Zoals veel Ter- neuzenaren van hun leeftijd trof fen ze elkaar al flanerend door de Nieuwstraat. Lo zat na de oorlog 2,5 jaar in Indië als militair. Het hu welijk moest wachten. Het paar dat twee dochters kreeg, is veel ver huisd in Zeeland, het werk van Lo bij Rijkswaterstaat achterna. Hij was erg actief in het verenigingsle ven, Janny niet. „Ik doe liever zelf dingen." 'Tot over vijfjaar', riep ze enthousiast bij het afscheid. BIERVLIET - Vroege vogels die de ontwakende natuur in Braak man-Noord echt willen ontdek ken, kunnen morgen (Hemel vaartsdag) dauwtrappen met bos- Op donderdag 2 juni en vrijdag 3 juni is het waterschap gesloten. Voor dringende zaken zijn wij natuurlijk wel te bereiken op wachters van Staatsbosbeheer. Nog voor zonsopgang, om 4.30 uur 's morgens, vertrekken wande laars in de schemer vanaf het nieu we onderkomen van Staatsbosbe- telefoonnummer 088-246 1000 (lokaal tarief)Op maandag 6 juni staan onze deuren in Middelburg en Terneuzen weer voor u open. heer aan Braakmanweg 5. De wan deling voert richting Westgeul, langs Braakmankreek door de nieuw aangelegde natuur. Na af loop staat een lekker ontbijt klaar. Kosten 7,50 per persoon. Aanmel den voor 12 uur vanmiddag via boswachter Marijke Lieman: m.lieman@staatsbosbeheer.nl of 06-20248279. HULST Rockband Tape-it geeft morgen (Hemelvaartsdag) een optreden in café Kwebbel in de Overdamstraat in Hulst. Tape-it bestaat uit vijf mu zikanten en twee achtergrondzan geressen. De band speelt alleen ei gen werk, dat geënt is op rock uit de jaren zeventig. Aanvang om 21.30 uur. De entree is gratis. EMMADORP Café 't Verdronken Land in Emma- dorp staat komende dagen in' het te ken van de kermis. Accordeonor kest Sempre Gaudete speelt mor gen vanaf 14.00 uur. Zaterdagmid dag is er een rommelmarkt en zon dag vanaf 11.00 uur een misviering. Het middagprogramma biedt on der meer een modeshow van Zeeuwse klederdrachten. wsterschapScheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl mededeling van het waterschap OOSTBURG toekomstig zorgcentrum De Burght ^Tjl =Ledeltheater parkeerplaats j woningen met voorkeursrecht HULDE i 60 A\RKJ 'TPAAR' 5 JUNI: Exclusief Interieuradvies door Roderick Vos Tevens signeert hij alle meubelen van zijn hand! interieur axel Pot Interieur. Nieuwendijk 89. Axel. Zeeuws-Vlaanderen.T: 0115-562010 WWW.POT.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75