'Slopen om de boel op 261 zeeland Bewoners Roode Polder klagen over verkeer Verpletterend keuken™ JI OOSTBURC Bewoners zijn kritisch en onzeker over het plan van de gemeente Sluis om het Voorkeursrecht op hun hui zen te leggen, blijkt tijdens een rondje door de wijk. Aardenburgse bomen blijven staan almanak Zonnepanelen voor 'duurzame kerk' Schoondijke Uwauto w:M ABS Autoherstel de Witte Terneuzen woensdag 1 juni 2011 BRESKENS - Bewoners van de nieu we wijk Roode Polder in Breskens zijn bezorgd over de verkeersveilig heid bij hun woningen. Dat schrij ven tien van hen in een brief aan B en W van de gemeente Sluis. De briefschrijvers wijzen erop dat op de naastgelegen Oude Rijksweg veel harder gereden wordt dan de toegestane 50- kilometer per uur. Verder wordt de vluchtheuvel ter hoogte van de wijk regelmatig aan de linkse kant gepasseerd en geeft verkeer vanuit Breskens zelden voorrang aan voertuigen die uit de wijk komen, terwijl die daar wel recht op hebben. De bewoners vragen de gemeente om maatregelen te treffen, onder meer door de maximumsnelheid terug te brengen naar 30 kilometer per uur. De fractie van Dorpsbelan gen Toerisme in de Sluise ge meenteraad deed eerder al hetzelf de. Het college moet zich nog over de brief buigen. AARDENBURG - De kastanjebomen aari de Oude Kerkstraat in Aarden burg blijven staan. Dat schrijft het Sluise college aan bewoners. Acht tien van hen hadden gevraagd om kap van de bomen, omdat die in de herfst voor gladheid op de weg zorgen. Ze zouden plek kunnen maken voor parkeerplaatsen, want daaraan is volgens bewoners ge brek. Sluis stelt dat de bomen in goede staat zijn, een beschermde status hebben en een meerwaarde vormen voor de omgeving. Boven dien, vindt het college, is er in de buurt genoeg parkeergelegenheid. - V' V Hoveniersbedrijf Tuinaanleg Tuinonderhoud Jaarcontracten onderhoud Alle soorten bestrating Vlonders e.d. 4§43 NA Z.sarastag m Qm- 43334? www.pvanvuuren.n! infQig>pYanvuurenjt! Je wil niet weten wat een druk er op ouders ligt om de kinderen een beetje bij te benen. Een Goesenaar vond het ei van Columbus. Hij huurde een springkussen van acht meter in het kwadraat voor zijn jarige Nikky. Het kussen werd de tuin in gesleept en daar richtte zich een enorme oli fant op. Totdat duidelijk werd dat het beest alle schuttingen van plan KffiSEBHBSraM was te verpletteren. Gelukkig voor Nikky gaf het naastgelegen bedrijf toestemming om het parkeerterrein te gebruiken. Een aantal parkeer plaatsen was nodig om de enorme olifant plaats te bieden. De kinderen konden hun lol niet op. Een paar uur lang vermaakten ze zich prima. Benieuwd waarde buurman vol gend jaar mee komt. —BBB—BBMBBaWBl «Wil I H iiU^gMWM SCHOONDIJKE - Op het dak van de PKN kerk van Schoondijke komen vandaag 24 zonnepanelen. De pro testantse gemeente De Verbinding kan daarna in eigen behoefte aan elektriciteit voorzien. Met de installatie van de zonnepa nelen geeft de gemeente meer in houd aan haar streven naar duur zaamheid, dat tot nu toe vooral tot uiting komt in de aanschaf van producten van Max Havelaar. Tij dens de kerkdiensten wordt regel matig aandacht gevraagd voor ge rechtigheid. Om 'woord en daad samen te laten gaan', krijgen ge meenteleden ook een oproep om zonnepanelen aan te schaffen. Een plaatselijke leverancier stelt per el ke tien sets zonnepanelen één set beschikbaar voor het goede doel. Tip? redactie@pzc.nl VIDEO Sander Fermont (14) en Niek Bartel- se (15) wandelen 90 kilometer voor het goede doel. Kijk op www.pzc.nl TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.ni/foto OOK VOOR VERVANGINGSAPPARATUUR Korting van i jtVsbi- De kraskaart valt binnenkort op uw deurmat. Online meespeten kan ook! Lever uw kraskaart voor 18 juni 2011 in bij één van de 97 ABS Autoherstelbedrijven. Dan maakt u bovendien kans op de hoofdprijs: uw auto krasvrij maken t.w.v, maximaal 1,000,-! Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op: www.abs.nl Lange Reksestraat 13 I T 0115-697234 4538 AZ Terneuzen Bennie Rieteco bij het rijtje woningen waartoe ook zijn huis behoort. De inwoner van de Van Houtestraat in Oost burg zegt niet goed te weten waar hij aan toe is. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74