261 zeeland Kinderen vervelen zich Mini-Roparun is geslaagd aütcl kirasvru? ■IPP Actie tegen megastal voor varkens op Tholen 3e ARTIKEL GRATIS! Uw 1 Stem op 'Goes verdient titel beste binnenstad' SPETTERENDE AANBIEDING BIJ SJAAK VAN ZEE HERENMODE Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 1/4, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend Spool moo tijdens do Krasdagen en win één van de fantastische prijzen. Korting van Korting van Cool j €150;- I 1 t75 i ij zonnescherm i 1 voor 1 1 voor 1 dashboard 1 I verwijderen I 1 verwijderen! 8 9 1 krassen 1 1 krassen De kraskaart valt binnenkort op uw deurmat. Online meespelen kan ookl Lever uw kraskaart voor 18 juni 2011 in bij één van de 97 ABS Autoherstelbedrijven. Dan maakt u bovendien kans óp de hoofdprijs: uw auto krasvrij maken t.w.v. maximaal 1.000,-! Kijk voor meer Informatie en de voorwaarden op: www.abs.nl woensdag 1 juni 2011 www.pzc.nl/bevelanden ZEEUWSE DAC VAN DE BSO Buitenschoolse opvang explosief gegroeid Deze aanbieding geldt op alifi artikelen in de winkel, met uitzondering van (na)besteliingen. Het gratis artikel is het goedkoopste artikel van uw aankopen. door Lilian Dominicus POORTVLIET - De Partij voor de Die ren in Zeeland roept orhwonen- den op om zienswijzen in te die nen tegen de komst van intensieve veehouderij in Poortvliet. Ook is een Twitter-actie gestart. Daarmee kunnen alle Zeeuwen hun onge noegen uiten over de komst van de megastal voor varkens. Een varkenshouder uit het Bra bantse Boxtel heeft bij de gemeen te Tholen een milieuvergunning ingediend om een stal met twee verdiepingen voor 5600 vleesvar kens te bouwen en een mestbassin aan te leggen. Officieel is geen spra ke van een megastal, stelt de Partij voor de Dieren. „Maar wij vinden dit een heel groot aantal dieren en we vragen ons af of dit het imago is dat de provincie voor ogen heeft", zegt Diana Padmos, voorzit ter van werkgroep Zeeland. „Een boer met 5600 varkens kan onmo gelijk alle dieren kennen en in de gaten houden. Hoe worden goede zorg, dierenwelzijn en volksge zondheid dan gegarandeerd? En wie zegt dat het na verloop van tijd geen grotere stal wordt?" Het ontwerpbesluit, de aanvraag en andere stukken liggen tot 10 juni 2011 ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Volgens een woordvoerster van de gemeen te Tholen zijn er nog geen ziens wijzen ingediend. Meer informatie: http://werkgroepzeeland.partijvoorde- dieren.nl/recent/news/i/5693 Leerlingen van bso Minoes in Goes-Zuid verwennen meesters en juffen van hun school met een 'high tea'. THOLEN - Hoeveel ze hebben opge haald voor het goede doel, dat we ten ze nog niet. Want de kinderen van basisschool De Regenboog die gisteren de mini-Roparun in Tho len renden, gaan de komende da gen hun sponsorgeld ophalen bij hun ouders, opa en oma, ooms en tantes, vrienden en kennissen. De opbrengst gaat naar diverse organi saties die zich inzetten voor men sen met kanker. „Het was erg leuk en gelukkig hebben onderweg geen regen gehad", zegt mede-or ganisator Harm Verwijs, die zelf met Pinksteren met het running- team Tholen meedoet aan de Ro- parun voor volwassenen. De Ro- parun is de langste estafetteloop ter wereld. Deelnemers lopen in totaal 522 kilometer tussen Parijs en Rotterdam. www.roparun.nl Circa 160 kinderen van basisschool De Regenboog uit Tholen deden giste ren mee aan de mini-Roparun. foto Leo Adriaanse door Frank Balkenende GOES - Waar zou werkend Neder land zijn zonder buitenschoolse opvang? Een uitkomst voor paps en mans die beiden een drukke baan hebben. De bso vangt hun kroost na schooltijd op. Met leuke activiteiten, bleek giste ren bij bso Minoes in de brede school Symfonie in Goes-Zuid, tij dens de 'eerste Zeeuwse dag van de bso'. Kinderen in de leeftijd van vier tot en met twaalf jaar mo gen kiezen wat ze na schooltijd doen. Deze dag is dat koken, knut selen, sporten of theater maken. Het drukst is het in de keuken, want de 106 kinderen (die er niet allemaal zijn) die Minoes per week over de vloer krijgt, leggen op deze bijzondere dag hun mees ters en juffen in de watten. Ze be reiden een 'high tea' voor het on derwijzend personeel van de in pandige Beatrixschool en Zuid westhoek. Isabel (10), Joseline (9) en Carina (10) uit Goes steken fruit op lange 'prikkers'. Isabel vindt de bso tof „Er is veel te doen, dus verveel je je nooit." De oudere kinderen - 10 tot en met 12 jaar - bezoeken na de laat ste les op de basisschool wel eens met tegenzin de buitenschoolse opvang. „Je moet zorgen dat ze zelf activiteiten kunnen organise ren, want ze voelen zich al enigs zins zelfstandig", zegt Ginny Pop- peiaar, ROC-stagiaire op Minoes. „We laten ze zelf met ideeën ko-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62