261 zeeland 'Kinderen leren creatief Sparta Batavus Gazelle Verhuizing kinderen naar Schutse gaat door Saxonette GRATIS! ABS Autoherstel Van Lint Zierikzee i: Met de onthulling van een door leerlingen zelfgemaakt kunst werk is het themaproject Meimaand Kunstmaand van de Bruse school De Meerpaal gisteravond feestelijk afgesloten. Rockband ROLR treedt op in rockcafé Lub Electrische fietsen Uw specialist: DE SCHEEPSWERF woensdag 1 juni 2011 Deze aanbieding geldt op glle artikelen in de winkel, met uitzondering van (na)bestellingen. Het gratis artikel is het goedkoopste artikel van uw aankopen. a Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 1A, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend BURGH-HAAMSTEDE - De verhui zing van peuterspeelzaal De Duin konijntjes en kinderopvang Me neer de Koekepeer naar dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede gaat door. Gistermiddag zetten di recteur Antoine de Ceuster van Zeeuwland, Dick Kooman van de Stichting Dorps- en Gemeen schapshuizen en wethouder Gilles Houtekamer hun krabbel onder de samenwerkingsovereenkomst. Speel mee tijdens de ABS 'Autoherstel Krasdagen en win één van de fantastische prijzen. De kraskaart valt binnenkort op uw deurmat Online meespelen kan ook! Lever uw kraskaart voor 18 juni 2011 in bij één van de 97 ABS Autoberstetbedrijven. Dan maakt u bovendien kans op de hoofdprijs: uw auto kras vrij maken tw.v. maximaal €1.000,-! Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op: vm«Mibs.ni Industrieweg 14 4301 RS Zierikzee 0111-414794 www.vanlintzierikzee.nl &MXM& Toneelbezoek buiten Zeeland: tweemaal Orkater Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij KUNSTPROJECT door Esme Soesman Ze kleurde met haar klas genootjes van groep 3 zelfgetekende olifanten in volgens de stijl van Vincent van Gogh, Mondriaan en Rosina Wachtmeister. De felle kleuren die de laatste kunstenaar gebruikt, vindt Nadia Swinkels van Obaseschool de Meerpaal in Bruinisse zonder meer het mooist. Doel bereikt, lijkt de eindconclusie van het op de Meerpaal gedraaide themaproject Meimaand Kunst maand. Met de onthulling van een door de leerlingen gemaakt kunst werk is dit project gisteravond afge rond. Nadia: „Het was héél erg leuk." Dat Vincent van Gogh het vooral van kleine streepjes moet hebben en Wachtmeister van felle kleuren is voor Nadia inmiddels gesneden koek. „Je leert kinderen te kijken", benoemt juf Simone Marsman van groep 3 één van de doelstellin gen van het aan kunst gewijde pro ject. Mirian Zimmerman (kunste nares en kunstmedewerker open baar onderwijs Goèree-Overflak- kee) sluit zich bij die woorden aan. „Het is superbelangrijk dat je kinderen leert op een heel andere manier te kijken en te denken. Een kunstenaar legt op andere ma nieren verbanden. Kinderen die daarmee in aanraking komen, kun nen leren creatief om te gaan met de wereld om zich heen." Nog af gezien van leerlingen die het mis schien op taal- en rekengebied he lemaal niet zo goed doen. „Maar die wel héél véél met beeld heb ben. Die doe je anders echt te kort." Zimmerman is betrokken geweest bij het ontwerpen van een kunst werk voor de school. „We wilden iets blijvends voor de school ma ken", licht Marsman de achter grond van het kleurrijke kunst werk toe. Alle groepen hebben aan strand en zee gerelateerde ont werpen aangeleverd. De kunstena res smeedde al dat moois tot één geheel. Met hulp van ouders werd de gevelschildering door de leerlin gen zelf gemaakt. Marsman: „Alle kinderen hebbep een kwast vastge houden." Leonardo da Vinci him self trok het doek er gisteravond vanaf. Zoals hij eerder ook al, be gin mei, het kunstproject had geo pend. „We hadden zo'n grote gou den lijst van Pontes Pieter Zeeman geleend. Alle kinderen moesten daar doorheen. Zo stapten ze let terlijk de wereld van de kunst bin nen." Die wereld beviel Sam jume- let, Brigitte Hermann en Demi Klink uit groep 6 goed. „Dat knut selen vond ik erg leuk", zegt De mi. „En dat je eigenlijk allemaal iets verschillends kunt maken", vult klasgenoot Sam aan. Brigitte: „Via kunst kun je je gevoelens ui ten." Het kunstproject laat zelfs de leerkrachten niet onberoerd. Juf Marian Mol (groep 1): „Het leuke is dat je zelf al snel óók iets extra's geeft. Zo'n project tilt je boven je zelf uit." mmmmmsmmmam Met dit plan worden in hün visie voorzieningen gebundeld, de ex ploitatie van het dorpshuis verbe terd en het multifunctioneel ge bruik van ruimten geoptimali seerd. De bibliotheek wordt ver plaatst en heringericht. Het ge bouwtje aan de Weststraat waar de peuterspeelzaal en kinderop vang nu bivakkeren, verkeert in zeer slechte staat. Het plan is snel met de verbouwing te beginnen. De school was tijdens de slotavond omgetoverd tot één groot museum. Een levend standbeeld en lekkere hapjes maakte de 'vernissage' com pleet. RENESSE - Kees Moerland (zang), Renzo van Poecke (drums), Jan Verdoorn (bas), Dennis van de Wel (gitaar) en Driek Stevens (gi taar) vormen samen de vooraan staande rockcoverband ROLR (Rai ders Of the Lost Rock). De groep treedt vrijdagavond op in rockcafé Lub in Renesse. Om ROLR te duiden: „We zijn vuig, vet en bruut en Kees Moerland weet met zijn ruige strot het hele publiek in te pakken", aldus mani festeert de band zich op zijn eigen website. ROLR speelt covers van onder meer: AC/DC, Alice Coo per, Guns 'n Roses en Van Halen. Het optreden begint om 22.30 uur. Van links naar rechts: Demi, Sam en Brigitte maakten onder meer vuurto rens. „Dat was heel moeilijk om te doen." Daarnaast gingen ze a la Andy Warhol aan de slag met hun eigen pasfoto. „Daar hadden we nog nooit van gehoord. We hebben best veel geleerd." GRAND CAFE ZIERIKZEE VISSERSDIJK 2A, 4301 ND ZIERIKZEE 0111-414244, LEKKER@GRANDCAFEWERF.NL °1l1 - 6439**

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50