zeeland 13 zet een tandje bij enkeling weinig aanrichten Boete Thermphos kan oplopen tot 700.000 euro Vogelvrij <c« Bouwraadhuis Afscheid Slager Kabinet houdt alternatieven ontpolderen nog even stil Vismarkt in Veere commentaar KAMPEERCENTRUM MECHIELSEN Zuid-Bevelandse polders komen wat de Vogelbescherming betreft in aanmerking voor ontpoldering. woensdag 1 juni 2011 De Zuidpolder onder Oudeiande. foto Willem Mieras het niet verkoopbaar vinden voor eigen publiek. Ze zijn wel zo fat soenlijk om daar niet op terug te komen. Niet wanneer ze hun ge loofwaardigheid willen behouden tenminste." Magda de Feijter van het actiecom- té 'Ontpoldering Nee!' denkt dat de Vogelbescherming de eigen gla zen ingooit in tijden dat het land schap verdroogt en verzilt. Door ontpoldering krimpt ook het foera- geergebied van veel vogels, ver wacht De Feijter. Het Zeeuwse Tweede Kamerlid Ad Koppejan (CDA) noemt de hou ding van de Vogelbescherming 'on verstandig'. „De andere milieuorga nisaties hebben een handreiking Ontwerp Bouwvoorbereiding Bouwcoördinatie (0113) 57 17 58 waar bouwen begint DEN HAAG - De Eerste Kamer heeft gisteren afscheid genomen van se nator Kees Slager hit Poortvliet. Ka mervoorzitter René van der Lin den stelde vast dat Slager zich in de afgelopen vier jaar heeft laten kennen als de 'watersenator'. Van der Linden vroeg zich af of Slager een schrijvend senator of een spre kende schrijver was. „In deze Ka mer viel in ieder geval de literaire inslag van uw bijdragen op." gedaan en werken samen met de bevolking van Zeeland aan alterna tieven. Ik betreur het dat de Vogel bescherming een eigen weg kiest. De discussie over de ontpoldering moet voor het zomerreces van de Kamer worden afgerond, waar het hoort: in het parlement." Gedeputeerde Sjoerd Heijning (WD, natuur) reageert laconiek: „De Vogelbescherming kan dit nu wel willen; de Zeeuwse bevolking wil het niet." Hij denkt niet dat de organisatie sterk staat in eventuele procedures om ontpoldering af te dwingen. Wat hem betreft voert de Vogelbescherming een achter hoedegevecht: „Dit hoofdstuk was voor mij eigenlijk al afgesloten." Gedeputeerde Sjoerd Heijning. MIDDELBURG - Als fosforproducent Thermphos uit Vlissingen-Oost weer te veel ammoniak uitstoot en te veel zware metalen loost, kan het rekenen op een dwangsom van maximaal 700.000 euro. Dat heeft de provincie gisteren bekend gemaakt. Het bedrijf krijgt twee maanden de tijd om zich te hou den aan de vergunning. In maart werd bekend dat Therm phos in januari en februari te veel ammoniak uitstootte en te veel fos for en zware metalen loosde op het water. De provincie legt Thermphos nu een Tast onder dwangsom' op om het bedrijf te dwingen zich aan de door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het rapport van onder zoeksbureau Deltares over eventue le alternatieven voor de ontpolde ring van de Hedwigepolder is klaar. Maar de Tweede Kamer krijgt het nog niet. Dat antwoordde staatssecretaris Joop Atsma (Infrastructuur) op vragen van Stientje van Veldhoven (D66). Het kabinet zal het rapport tegelijk met een kabinetsstand punt binnen een maand naar de Kamer sturen. Maar Atsma wist Van Veldhoven niet te overtuigen. „Het kabinet is begonnen onder het motto af spraak is afspraak. De Belgen ver wachten dat de Hedwigepolder wordt ontpolderd, zoals is vastge legd in internationale afspraken. Al weken ligt op het ministerie het rapport van Deltares. Durft het kabinet het debat niet aan of stuurt het vandaag het rapport nog naar de Kamer?" Atsma wierp de suggestie het de bat niet aan te durven verre van zich. „Het rapport van Deltares ligt niet wekenlang op het ministe rie, maar pas sinds vorige week. Met de Kamer is afgesproken het rapport te sturen tegelijkertijd met het kabinetsstandpunt. Staatssecre taris Bleker heeft vorige week over leg gehad met de Vlaamse minis ter-president Kris Peeters. België wordt van dag tot dag geïnfor meerd." PvdA-Kamerlid Lutz Jacobi vroeg de correspondentie met de Europe se Commissie over Natura 2000 - en specifiek de Hedwigepolder - naar de Kamer te sturen. Atsma zei dat hij daarvoor toestemming moet hebben van de Eurocommis saris. Als hij die heeft, stuurt hij de stukken naar het parlement. CDA-Kamerlid Ad Koppejan uit Zoutelande gaat ervan uit dat de Hedwigepolder niet onder water gaat. „Het regeerakkoord is duide lijk. Wel hoop ik op snelle duide lijkheid." A.s. zaterdag bij de stadshaven van 10.00 - 16.00 uur. Trefwoorden: klein en gezellig! Mits goed getimed, kun je soms met een bekend stand- pixnt een oude dis cussie weer op scherp zetten. Zeker als er van je houding drei ging uitgaat. Zo maakte Vogel bescherming Nederland giste ren duidelijk dat de strijd om de ontpoldering nog lang niet is gestreden. Als het aan de Vogelbescher ming ligt, moeten ook polders in Zuid-Beveland onder water worden gezet. Bij de herhaling van dit standpunt belooft de na tuurorganisatie nu ook vele honderden nieuwe banen rond een Bevelands 'vogelparadijs'. Dit perspectief lijkt niet erg rea listisch, maar de houding van de Vogelbescherming in deze kwestie is wel zeer consistent. Daar kunnen de Zeeuwse Mi lieufederatie, Het Zeeuwse Landschap en het landsbestuur nog wat van leren. De Vogelbescherming geeft een duidelijk signaal aan het kabi- net-Rutte, dat een besluit over de Hedwigepolder voor zich uit schuift. Ontdaan van alle emo ties over het doorsteken van dij ken, over de Iandbouwtraditie en over de vermeende 'groene leugen', gaat het in de ontpolde- ringsdiscussie over een simpele vraag: is de natuur in Neder land vogelvrij of krijgt zij de be scherming die we met elkaar hebben afgesproken? Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om to.oo, 16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl vergunning te houden en onder zoek te doen naar het (verder) te rugdringen van de uitstoot en lo zing van schadelijke stoffen. De provincie heeft besloten om per week een dwangsom van 100.000 euro op te leggen als de norm van ammoniak wordt overschreden. „Dit bedrag staat in redelijke ver houding tot de zwaarte van het ge schonden belang." Volgens Thermphos was de over schrijding te wijten aan het feit dat een reinigingsinstallatie buiten bedrijf was voor reparatie. „Er was sprake van overmacht", aldus het bedrijf. Thermphos betreurt het besluit van de dwangsom. fmI 1 KA»f>E£RC£NTR'JM MECHIELSEN GASVUL - TANKSTATION Gildeweg 35, VLISSINGEN T 0118 - 44 01 00 I www.kampeercentrummechielsen.nl Openingstijden: ma. t/m vr. 09.00 - 18.00 uur, za. 09.00 - 17.00 uur, vrijdag koopavond tot 21,00 uur in de maanden mei t/m augustus. SSBSÏAÏ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3