met komst topdriebanders sport |39 Thermphos Challenger ruimschoots overboekt Jeugdmountainbikers verrijden NK op Patrick Tolhoek MTB-parkoers mmmsm! Play-offs eredivisie driebanden competitie in dorpshuis Kapelle PZC Familieloop zoekt vrijwilligers eigen bungalow aan de Oosterschelde www.beausurmeniT woensdag 1 juni 2011 mmmmtsmmsm m Van donderdag tot en met zondag zijn in Kapelle de play-offs van de eredivisie driebanden. De beste vier teams van Nederland strijden om de landstitel. Delta/Fast Bouwservice, dat uit Sluiskil komt, is daar één van. Eindstand reguliere competitie 1. Van Donge De Roo 22-42 2. Crystal Kelly 22-34 3. Delta/Fast Bouwservice 22-30 4. Snellen Recycling 22-26 Speelschema play-offs Donderdag 2 juni (aanvang 13.00 uur) 1e deel halve finales 1. Van Donge De Roo - Snellen Recycling 2. Crystal Kelly - Delta/Fast Bouwservice Vrijdag 3 juni (aanvang 13.00 uur) 2e deel halve finales 3. Delta/Fast Bouwservice - Crystal Kelly 4. Shellen Recycling - Van Donge De Roo Zaterdag 4 juni (aanvang 13.00 uur) 1 e deel finale winnaar 1-4 - winnaar 2-3 Zondag 5 juni (aanvang 13.00 uur) 2e deel finale winnaar 2-3 - winnaar 1-4 Teamsamenstellingen Van Donge De Roo nationaliteit leeftijd gemiddelde hoogste serie •4 Dick Jaspers (Ned) 46 jaar 2.128 22 Torbjörn Blomdahl (Zwe) 48 jaar 1.558 14 Martin Horn (Den) 40 jaar 1.885 11 Jean van Erp (Ned) 37 jaar 1.370 12 Crystal Kelly •4 Frédéric Caudron (Bel) 43 jaar 1.982 16 Frans van Kuyk (Ned) 49 jaar 1.441 12 Raimond Burgman (Ned) 47 jaar 1.451 14 Raymond Ceulemans (Bel) 73 jaar 1.241 10 Delta/Fast Bouwservice ■4 Eddy Leppens (Bel) 41 jaar 1.433 12 Jean Paul de Bruijn (Ned) 46 jaar 1.368 16 Peter de Backer (Bel) 44 jaar 1.378 13 Glenn Hofman (Ned) 21 jaar 1.313 12 Snellen Recycling •4 Roland Forthomme (Bel) 40 jaar 1.506 11 Peter Ceulemans (Bel) 30 jaar 1.305 14 Barry van Beers (Ned) 35 jaar 1.349 10 Harrie van derVen (Ned) 50 jaar 1.247 10 deren Raymond Ceulemans, Dick Jaspers en Jean Paul de Bruijn een show weggaven. „Onlangs zei me neer Ceulemans - ik mag trou wens Raymond zeggen - dat hij zich helemaal thuisvoelt in De Vroone", vertelt Van Rijsbergen. „Da's toch prachtig..." Dat was voor de 35-voudig wereld kampioen uit België om te teke nen bij Martens Cleaning. Dan kan hij volgend seizoen met ple zier vaker naar het Kapelse dorps huis komen. De komende dagen speelt de 73-ja- rige grootmeester ook al in De Vroone. Met het Waalwijkse Crystal Kelly probeert hij via de halve finale tegen Delta/Fast de eindstrijd te bereiken. Ceulemans treft in Kapelle ver trouwde tafels aan. Die zijn name lijk overgenomen van Crystal Kel ly, dat na komend weekeinde op- Willem Adriaansens, Donja Odijk houdt te bestaan. Op de twee ta fels zijn al veel topduels gespeeld. „Deze tafels zijn pure emotie", zegt Van Rijsbergen. „Ik ben heel blij dat wij ze nu hebben." De play-offwedstrijden beginnen dagelijks om 13.00 uur. De toegang is gratis. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Er bestaat internatio naal veel belangstelling voor de Thermphos Challenger Zeeland. Voor het toernooi dat op 25 juni in Middelburg begint, hebben in middels 440 tennissers zich inge schreven. Tijdens het Zeeuwse topsporteve nement is er in de hoofdschema's plaats voor 32 mannen en 32 vrou wen. Een aantal van hen zal zich door de kwalificaties (plek voor 32 vrouwen en 48 mannen) moeten knokken. De organisatie, die nog wel een aantal wildcards te verge ven heeft, zal dus ongeveer drie honderd ingeschreven tennissers en tennissters niet kunnen accepte ren. Op de voorlopige deelnemerslijst staan onder anderen de Oosten rijkse Patricia Mayr (113e van de wereld) en de Tsjechische Renata Voracova (120e). Het is daarmee nog niet gezegd dat die twee voor malige tophonderdspeelsters ook op de gravelbanen van MLTC in ac tie zullen komen. Tot 14 juni heb ben alle inschrijvers namelijk de gelegenheid zich nog terug te trek ken. Het Middelburgse toernooi heeft een hogere status dan vorig jaar. De organisatie moet daardoor van de Internationale Tennis Federatie entree heffen. In 2010 was de toe gang nog gratis. Dagkaarten kos ten nu vijf euro in de voorverkoop (via www.thermphostoernooi.nl) en zes euro aan de kassa. In het finaleweekeinde (2-3 juli) is rondom het centercourt van MLTC plaats voor ongeveer 2500 toeschouwers. Dat is meer dan vo rig jaar. door René van Stee MIDDELBURG - Het Patrick Tolhoek Mountainbikeparkoers in Bos- wachterij Westerschouwen bij Burgh-Haamstede is al geruime tijd het decor van landelijke MTB-jeugdwedstrijden. Zaterdag volgt op die locatie het - voorlopi ge - hoogtepunt als de beste Neder landse jeugd renners in het moun- tainbiken hun Nederlands kam pioenschap op Zeeuws grondge bied zullen verrijden. Een kleine tweehonderd jongens en meisjes in de leeftijd van zeven tot en met veertien jaar maken hun opwachting nabij de kust van Schouwen-Duiveland. Daarvan ko men er minstens negentien uit Zeeland, waar de renners en ren- sters bij de jongste jeugd nadrukke lijk aan de weg timmeren. Er zijn reële podiumkansen voor onder anderen de tweelingbroers Mick en Tim van Dijke (Wissen- kerke), Dies Moelker (Kloetinge), Joppe de Vries (Wilhelminadorp), Shirin van Anrooij (Kapelle), Ai- meé Schoe (Vrouwenpolder), Em ma Verloop (Wissenkerke) en Di- di de Vries (Wilhelminadorp). Wellicht kunnen andere deelne mers voor een aangename verras sing zorgen. Patrick Vader, voorzitter van de or ganiserende Zeeuwse mountainbi kevereniging X-treme, spreekt de verwachting uit dat het in de Kop van Schouwen niet ophoudt met het Nederlands kampioenschap voor de jeugd. Het parkoers werd met de komst van Senior Games in 2009 danig opgewaardeerd. Daardoor kan Schouwen-Duive land nu concurreren met hoogge waardeerde parkoersen in plaatsen zoals Havelte en Honselersdijk. „We beschikken tegenwoordig over een parkoers dat zeker NK-waardig is en dat bijdraagt aan meer variëteit in de wedstrijden. Ook uit geografisch oogpunt is het een goede zaak dat het Nederlands kampioenschap naar ons toe komt. Onze ambities reiken verder dan alleen jeugdwedstrijden. Daar hebben we eigenlijk altijd al op in gezet. We mikken dan ook op een internationale wedstrijd voor ren ners en rensters vanaf veertien jaar. Wellicht volgt er daarna nog iets mooiers of groters. Zoals een echt NK. Maar dat is nu nog toe komstmuziek", vertelt Vader. Ten behoeve van de diverse leef tijdscategorieën zijn er drie routes uitgezet. Vader noemt die zeer uit dagend en selectief. „De deelne mers zullen alles uit de kast moe ten trekken en hun technische vaardigheden zoals sturen, klim men en dalen op verschillende on dergronden moeten aanspreken. Er zijn zelfs twee bruggetjes aange legd. Dat was noodzakelijk om het fietspad dat in het gebied loopt vrij te houden." Het Nederlands kampioenschap mountainebike voor de jeugd in Boswachterij Westerschouwen be gint om 10.30 uur met de wed strijd in categorie 1. De laatste reeks (categorie 7) gaat om 15.15 uur van start. De huldiging van de winnaars in de categorieën 1 tot en met 4 begint omstreeks 12.45 uur. Vanaf 16.30 uur worden de medaillewinnaars in de categorie ën 5 tot en met 7 gehuldigd. MIDDELBURG - De organisatie van de PZC Familieloop is op zoek naar vrijwilligers. Ze zullen wor den ingezet als beveiliger van het parkoers en bij de drinkposten. De Familieloop wordt gehouden op zaterdag 18 juni, start en finish zijn bij het Arsenaal aan het Arse naal plein in Vlissingen. Vrijwilli gers kunnen zich opgeven bij antonvael@zeelandnet.nl. Meer informatie over de Familieloop op www.pzc.nl/familieloop Oude Zeedijk 14474 NA Kattendijke +31(0)653402705 ftiiJMmuura .Beau sur Mer «S-** -» v.a.€ 98.000 v.o.n.(sleutelklaar) Openhuis: Hemelvaartsdag ^^^Lvrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39