de bank Lastenstijging blijft beperkt zeeland 131 MORRES, SHOPPEN MET VOORDEEL! Vervuiling Westerschelde na breuk persleiding zuivering Bath valt mee De eindexamens 2011 zijn voorbij OPRUIMING véél woonplezier ADRZ boekt positief resultaat van 1,9 miljoen Fietser gewond door valpartij Subsidie voor oesterschip woensdag 1 juni 2011 WATERSCHAP Scheldestromen verhoogt tarieven tot en met 2015 met zo'n 2 procent per jaar door Marcel Modde MIDDELBURG - De waterschapsbe lasting in Zeeland stijgt tot en met 2015 met zo'n twee procent per jaar. De tariefsverhoging blijft zo beperkt tot de inflatiecorrectie. Voor een meerpersoons huishou den komt dat neer op jaarlijks nog geen 10 euro extra. De percentages voor agrarische bedrijven en groot handels stijgen iets meer. Om tóch het 400 miljoen euro kostende investeringsprogramma te kunnen uitvoeren, spreekt Schel destromen de financiële reserves aan en wordt bezuinigd op de ex ploitatiekosten van de eigen orga nisatie. Waar die bezuiniging wordt gezocht, moet voor het na jaar duidelijk worden, zei dagelijks bestuurder Denis Steijaert gisteren bij de presentatie van het meerja renperspectief. Dan stelt het alge meen bestuur het financieel be- stüursprogramma definitief vast. Bezuinigen op personeelskosten ligt niet voor de hand, aldus Steij aert. „Het waterschap heeft al zijn mensen hard nodig." Evenmin wordt volgens hem gemorreld aan de over twee kantoren (Middel burg en Terneuzen) verdeelde huisvesting. „We zullen het moe ten halen uit een efficiëntere werk wijze." Steijaert verwacht niet dat veel zal worden afgeweken van de voorge stelde meerjarenbegroting. Het per spectief is geschreven op basis van het vorig jaar tot stand gekomen coalitieakkoord. Uit het overzicht blijkt dat vooral voor komend jaar een kunstmati ge ingreep noodzakelijk is om de lastenstijging voor inwoners en be drijven- beperkt te houden. Door diverse externe maatregelen zou de hogere lastendruk in 2012 an ders uitkomen op 7 procent. Die stijging wordt volgens afspraken in het coalitieakkoord getemperd. Hij gaat er vanuit dat de lastenverho ging ook na 2015 gematigd zal blij ven. „Andere waterschappen in het land hanteren beduidend hoge re tarieven. In die zin kun je dus al wel concluderen dat de fusie van de twee Zeeuwse waterschappen Liesbeth Visee (17) uit Kapelle deed gisteren vwo-examen Spaans. „Het ging wel goed." foto Mareelle Davidse heb ik nog even op internet geke ken naar de examentips, maar daar stond eigenlijk niets op wat ik nog niet wist. Wat is je meegevallen dit examen? De teksten waren minder moeilijk dan gedacht. Ik hoefde maar wei nig woorden op te zoeken in het woordenboek. Dat scheelde weer tijd. De examens zijn eindelijk voorbij. Wat ga je nu als eerste doen? Ik ga thuis lekker op de bank lig gen met een kopje thee en genie ten van het idee dat ik niks meer voor school hoef te doen. Ik ga vanmiddag ook de goede antwoor den bekijken op internet. Het wa ren alleen maar meerkeuzevragen, dus dan weet ik meteen wat mijn cijfer ongeveer is. Morgen ga ik mijn koffers pakken, want donder dag ga ik op vakantie naar Portu gal met mijn familie. We gaan vie ren dat de examens voorbij zijn! Na de havo- en vwo-examens Spaans, Turks en Arabisch van dins dag zitten de eindexamens 2011 er op. Nu begint voor de ruim 205.000 middelbare scholieren het grote aftellen tot half juni, het mo ment van de uitslag. De afgelopen weken deden 41.000 vwo'ers, 59.000 havisten en 105.350 vmbo-ers eindexamen. Het Lande lijk Actie Komitee Scholieren (LAKS) verzamelde ook dit jaar weer veel klachten, maar waar schijnlijk minder dan de 149.000 van recordjaar 2010. MEER BESTEDEN MEER VOORDEEL* 20% voordeel bij aankopen vanaf 2.000,-* 15% voordeel bij aankopen vanaf 1.500,-* 10% voordeel bij aankopen vanaf 1.000,-* 5% voordeel bij aankopen vanaf 500,-* De grootste woonwinkel voor Nederland én België is Meer dan 100 merken MET KORTINGEN TOT WEL Industrieweg 2 4561 GH Hulst (Zeeuws-Vlaanderen) Tel.+31(0)416 - 673678 www.morres.com klantenservice@morres.nl Maar 45 minuten van Breda, 15 minuten van Antwerpen en 25 minuten van Gent door Frank Balkenende BATH - De miljoenen liters ongezui verd rioolwater die afgelopen zon dag door een breuk in de perslei ding van de waterzuivering in Bath de Westerschelde in zijn ge loosd, hebben geen milieuramp veroorzaakt. Dat concludeert Rijks waterstaat op basis van metingen. De Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) was daar beducht voor, vooral omdat ook bedrijfsafvalwa- ter is geloosd uit onder meer Moer dijk. Al zondag werd aangenomen dat het vuile rioolwater voldoende wordt verdund in de Westerschel de. Rijkswaterstaat Zeeland heeft als waterkwaliteitsbeheerder van de Westerschelde maandag en dinsdag monsters genomen ter hoogte van het lozingspunt van de rioolwaterzuivering Bath en op an dere locaties in de Westerschelde. Uit dat onderzoek blijkt dat de ge meten waarden hoger liggen dan normaal, maar dat ze geen gevaar opleveren voor de volksgezond heid en het milieu. Rijkswaterstaat heeft naast het reguliere zwemwa- teronderzoek ook op extra punten bemonsterd. Uit dit bacteriologi sche onderzoek blijkt dat de geme ten waarden binnen de gestelde normen vallen voor de zwemwa terkwaliteit. De stank, die vooral in Waarde waarneembaar was, wordt veroorzaakt door de rot tingsprocessen die normaal in de zuivering plaatsvinden. Vervelend, maar kwaad kan het niet, stelt Rijkswaterstaat. De dienst houdt de vinger aan de pols en blijft de waterkwaliteit meten. z'n vruchten begint af te werpen." Van de 400 miljoen euro aan inves teringen wordt de komende vier jaar bijna de helft besteed aan de zorg voor schoon en voldoende op pervlaktewater in Zeeland. Daar naast is 153 miljoen bestemd voor dijkversterkingen, waarvan 150 miljoen afkomstig is uit subsidies en rijksbijdragen. Scheldestromen houdt er rekening mee dat water schappen in het rivierengebied na 2015 een hogere bijdrage zullen claimen, waardoor er voor Zee land minder extern geld beschik baar komt voor dijkwerken. Ver der is ruim 30 miljoen uit het in vesteringsprogramma bestemd voor aanleg en onderhoud van wa terschapswegen en fietspaden. VLISSINGEN - Het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis heeft over 2010 een positief resultaat geboekt van 1,9 miljoen euro. Het eigen vermogen van het zie kenhuis is hiermee gestegen van vijf naar 6,9 miljoen euro. Het eigen vermogen van het fusie- ziekenhuis is nu 4,2 procent van de omzet. De Raad van Bestuur streeft naar een eigen vermogen dat aanzienlijk hoger ligt. Het ADRZ werd dit jaar geconfron teerd met een rijkskorting op het budget. Dat leidde tot drastische aanpassingen in de begroting. Mo menteel neemt het ziekenhuis maatregelen om structureel kosten te besparen. VLISSINGEN - Een zestienjarige fiet ser uit Vlissingen is gisterochtend lichtgewond geraakt toen hij ten val kwam op de Jacoba van Beie- renweg in zijn woonplaats. Het on geval gebeurde toen een zeventien jarige bromfietser uit de gemeente Veere op het door de regen gladde wegdek uitgleed; in zijn val trok hij de fietser meë. YERSEKE - Vis- en vaarbedrijf Zoe- teweij en zoon uit Yerseke krijgen een provinciale stimuleringssubsi die toegekend van 2500 euro. Dat hebben Gedeputeerde Staten giste ren besloten. Zoeteweij heeft onlangs een nieuw schip aangeschaft, de YE94, die ook in de schelpdiercultuur in Frankrijk wordt gebruikt. Het be drijf wil die inzetten voor het off-bottom kweken van oesters in de Oosterschelde, hangend in een waterkolom. De subsidie is toege kend omdat de kennis over het ge bruik van het schip ook voor ande re telers nuttig kan zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31