Zeeland PZCU Raad maakt keuzes Hemelvaartsdag open! (aZzöïïmc] 4 A A> middelburgf GRATIS MONTAGE STEiNHAUS Plan voor landschapscamping in Cleene Hooge bij Middelburg 31 WALCHEREN Kadernota Vlissingen 26 en 27 Het definitieve einde van de duizendponder Nieuwe abonnementsprijzen almanak Verpletterend VROUWENPOLDER - Een doffe dreun en een fon tein van zand betekende gistermiddag het defini tieve einde van de duizendponder die 24 maart werd gevonden op de dijk in Westkapelle. Het projectiel werd aan het einde van de ochtend op de vindplaats gedemonteerd. Nadat de eerste de montagepoging niet naar wens verliep, konden ontsteker en slagpijpje rond de klok van twaalf toch verwijderd worden. Bewoners van honderd woningen moesten voor de bomruiming hun wo- verlaten. foto Ruben Oreel pagina 26 en 27; reportage over de ruiming. HEMELS CADEAU: BALLONVAART VOOR 2 PERST 20% GOEDKOPER DAN ANDERE TOPMERKENI Alteen verkrijgbaar bij: Keuken (Kampioen Tel luit je winst! Geopend in o.a.: GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes), 0113-22 70 Tl 8 MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl. door Theo Giele MIDDELBURG - Er ligt een plan voor de aanleg van een landschapscam ping in het gebied Cleene Hooge naast de Middelburgse wijk Grif fioen. Het college van B en W staat posi tief tegenover dit plan. De gemeen te Middelburg heeft langs het Lau rens Stommespad grond in eigen dom bij de watergang. Daar zou de camping moeten komen. Sinds de sluiting van de stadscam- ping in de wijk 't Zand heeft Mid delburg geen overnachtingsplaats voor kampeerders. Het campingterrein aan de Konin ginnestraat werd vorig jaar overge nomen door AW Beheer, maar wethouder Frank Streng gelooft niet dat de stadscamping ooit nog opengaat. „Dat is over en uit. Daar om ook praten we over een nieu we camping in de Cleene Hooge", aldus Streng. De landschapscam ping zou vooral gericht zijn op toe risten met campers. Tip? walcheren@pzc.nl 'Als mijn huisje maar gewoon blijft staan' Woensdag 1 juni 2011 Lastenstijging waterschap blijft beperkt door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Voordat de gemeente Vlissingen weer vanalles door ex terne bureaus wil laten onderzoe ken en daar handenvol geld aan kwijt is, kan ze voortaan beter eerst eens in eigen huis, en dat van buurgemeenten, op zoek gaan naar expertise. Zo luidde gisteravond, tijdens de behandeling van de kadernota, een motie van D66. Die werd aan genomen, maar vervolgens volgde het ene besluit tot een onderzoek na het andere. Naar de mogelijkheid van een nieuwe ontsluitingsweg. over het Scheldeterrein, bijvoorbeeld, om te grote verkeersoverlast in de Gra- vestraat de verminderen. De Aagje Dekenstraat is gemakkelijk te ver binden met de Koningsbrug, von den de coalitiepartijen. Die sugge reerden verder om de rijrichting in de Coosje Buskenstraat om te draaien. Een ander idee dat van de vier par tijen werd overgenomen, was om de voorgenomen verhoging van de precariobelasting op terrassen te schrappen, ook al omschreef wethouder Jacques Suurmond de terrassen als „niets anders dan ver lenging van restaurants, waar geld verdiend wordt." Ook is besloten om de toeristenbelasting gefaseerd te verhogen. Daar kon het college zich beter in vinden. De gemeente Vlissingen gaat ver der onderzoeken of ook zij, na de gemeente Veere, de toeristen kan verwennen met-gratis WiFi op de stranden. Liefst deze zomer al. De provincie Zeeland heeft daar im mers een stimuleringsbudget voor, opperde initiatiefnemer WD. Tot slot laat de gemeente een idee van de Christenunie uitzoeken: of er een stadswandeling voor nieu we inwoners kan komen. Als gevolg van gestegen kosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. Het nieuwe tarief voor een kwartaalabonnement per automatische incasso bedraagt €74,65. Gezien de veelheid aan abonnementsvormen verwijzen wij u voor het complete tarievenoverzicht naar www.pzc.nl/abonneren. U kunt ook telefonisch contact opnemen met onze lezersservice via 088- 013 9910. De nieuwe tarieven worden ingevoerd per 1 juli 2011 en zijn van toepassing binnen het bestaande verspreidingsgebied conform onze algemene voorwaarden. Wij vertrouwen erop dat abonnees die een machtiging tot automatische incasso hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonne mentsprijs wordt aangehouden. Directie PZC Tip? redactie@pzc.nl Een Goesenaar huurde een springkus sen in de vorm van een olifant voor zijn jarige Nikky. Toen jumbo zich oprichtte bleek het wel een héle grote olifant. Hij dreigde de schutting te verpletteren. Gelukkig gaf het naast gelegen bedrif toestemming om hun parkeerterrein te gebruiken als stand plaats voor de jumbo. De kinderen konden hun lol niet op. Benieuwd waar de buurman vol gend jaar mee komt. n Intratuin Koudekerke, Gaigeweg s (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) intiatllin Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25