economie 115 'Huizenmarkt blijft nog jaren slecht' Parkeren goede belegging 6g Wereldprimeur voor Noord-Zuidlijn woensdag 1 juni 2011 AMSTERDAM - Bij het Centraal Station in Amsterdam be gon gisteren een bijzonder schouwspel. Voor een tun nel voor de Noord-Zuidlijn wordt voor de eerste keer ooit onder een monumentaal gebouw een tunnelele ment ingevaren en afgezonken. Experts vanuit de hele wereld kijken mee, aldus Robert-Jan van Zuiden van aan nemerscombinatie Strukton/Van Oord. Onder het station moesten drieduizend houten palen plaatsmaken voor een soort betonnen tafel die het mid dendeel van het eeuwenoude gebouw draagt. Het duurt volgens Van Zuiden zo'n zes weken voordat het tunneldeel, een gevaarte van 136 meter lang, 22 meter breed en 20.000 ton zwaar, helemaal op zijn plek ligt. foto Marcel Antonisse/ANP door Gert van Harskamp NIEUWEGEIN - De woningmarkt blijft nog jaren slecht. De onzeker heid onder consumenten verlamt de doorstroming. Daarnaast heeft: de hypotheekrenteaftrek te veel lucht in de huizenmarkt geblazen. De prijs zal tot nog wel 10 procent zakken. Dat gitzwarte beeld schets ten ING en financiële waakhond AFM gisteren tijdens een congres van de Stichting Erkend Hypo theekadviseur. „De huizenprijs daalt nog mini maal 5 tot 10 procent", aldus direc teur Hans Hagenaars van ING. „Het aanbod van woningen is afge lopen jaren verdubbeld naar 186.000, terwijl het aantal verko pen sinds 2006 is gedaald van 200.000' naar 126.000. Je hoeft geen econoom te zijn om te voor spellen wat dat met de prijs doet." De AFM beaamt dat huizen in Ne derland nog steeds overprijsd zijn en wijt dat aan fiscale voordelen, zoals de hypotheekrenteaftrek. „Die vermogensversnellers hebben enorm veel lucht in de markt ge blazen", zegt Theodor Kockelko- ren, directeur bij de AFM. „Die lucht moet eruit. Maar we weten niet hoeveel lucht er in die markt zit, dus ook niet hoe lang het duurt voor alles eruit is." Sinds 2008 zijn de huizenprijzen met 8 procent gedaald. AMERSFOORT - Investeringen in parkeergarages hebben in de afge lopen vijfjaar betere rendementen opgeleverd dan andere vastgoedbe leggingen. Dat blijkt uit een giste ren gepubliceerd onderzoek van Bouwfonds Reim. Beleggingen in parkeergarages heb ben ondanks de economische cri sis in de periode van 2004 tot en met 2009 een rendement opgele verd van 10,86 procent per jaar. Vooral de verwachte stijging van het aantal auto's en een toename van de parkeertarieven geven in vesteerders veel zekerheid. „De vraag naar parkeerplaatsen in Nederland stijgt sterk, vooral in stadscentra waar de openbare ruimte al schaars is", zegt hoofd onderzoek Léon Muller van Bouw fonds Reim. „De groei van de be volking en de toename van het aantal huishoudens dragen bij aan de verdere stijging van het aantal auto's." Zorg datje de OV-chipkaart hebt Met ingang van 7 juli is de OV-chipkaart het vervoer- bewijs in de Provincie Zeeland en kan er niet meer gereisd worden met de strippenkaart of de chipknip in het openbaar vervoer. Uitzondering vormen de sterabonnementen die in hun huidige vorm blijven bestaan en gebruikt kunnen worden. Daarnaast zal het altijd mogelijk blijven een kaartje in de bus te kopen. Echter tegen een hoger tarief dan indien gereisd wordt met de OV-chipkaart. De OV-chipkaart biedt u veel voordeel en gemak. Ook als u buiten de Provincie Zeeland reist. Compensatieregeling Provincie Zeeland Met de invoering van de OV-chipkaart gaat u in de bus betalen per kilometer in plaats van per zone. Dit is een eerlijke manier van afrekenen: u betaalt waarvoor u reist. Dit kan echter soms leiden tot prijsverschillen. De provincie Zeeland compenseert reizigers die in het eerste jaar na het afschaffen van de strippen kaart per reis 0,40 of meer extra gaan betalen met de OV-chipkaart. U ontvangt in dit geval per reis een vast bedrag van 0,50 retour. De compensatieregeling gaat per 7 juli 2011 in. Kijk op www.zeeuwseovchipkaart.nl voor meer informatie. Vraag nu gratis de persoonlijke OV-chipkaart aan De Provincie Zeeland biedt de inwoners van Zeeland tot 1 augustus 2011, de mogelijkheid om gratis de persoonlijke OV-chipkaart aan te vragen met auto matisch opladen. De voordelen zijn; Bespaar 7,50 op de aanvraag Altijd voldoende saldo op je kaart door automatisch opladen Unieke Zeeuwse editie Geschikt voor leeftijdskorting en abonnementen Te blokkeren bij verlies of diefstal Binnen 4 weken thuisgestuurd direct klaar voor gebruik en 5 jaar geldig Waar kan men de Zeeuwse OV-chipkaart activeren voor gebruik in de trein? Voor reizen in de trein met een anonieme- of persoonlijke OV-chipkaart (ook de Zeeuwse OV-chipkaart) heeft u 'reizen op saldo' op uw kaart nodig. U kunt 'reizen op saldo' aanvragen via www.ns.nl/reizenopsaldo of bij NS Klantenservice via 0900-2021163 0,10 p.m.). Daarna activeert u uw OV-chipkaart bij een NS-kaartautomaat of eon van de ophaalpunten voor de OV-chipkaart. Kijk op www.ov-chipkaart.nl/adresvinder voor een ophaalpunt bij u in de buurt. Daarna kunt u saldo laden en in- en uitchecken bij NS. Voor gebruik in bus of tram hoeft u de Zeeuwse OV-chipkaart niet te activeren. Zodra u deze kaart ontvangt is deze direct klaar voor gebruik. ov-chipkaart.nl Hoe vraag ik de gratis persoonlijke OV-chipkaart aan? Via: www.zeeuwseovchipkaart.nl Via: 0900-2100800 (lokaal tarief) Via een aanvraagpakket verkrijgbaar in de Bibliobus. De Bibliobussen hebben meer dan 80 halteplaatsen in Zeeland: www.zeeuwsebibliotheek.nl www.degoedekantop.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15