buitenland n Ratko Mladic in Scheveningen FRISDRANK GEBROUWEN VOOR Dieetgoeroe Dukan gekraakt Jupiler woensdag 1 juni 2011 WPSKgSlgKWPii UITLEVERING Ex-generaal snel na afwijzen beroep op vliegtuig naar Nederland gezet houden door het met water te be sproeien. Hun pogingen mochten niet baten, foto Owen Humphreys/AP Van oorlogsmisdaden beschul digde ex-militair waarschijnlijk snel voorgeleid. Mladic kan in gevangenis bij praten met voormalige bond genoot Karadzic. Elk vervoer van verdachte zwaar bewaakt. den haag - De van oorlogsmisda den verdachte oud-generaal Ratko Mladic verblijft sinds gisteravond half tien in de strafgevangenis van Scheveningen. Kort voor acht uur landde het vliegtuig met Mladic in Rotterdam. Hij werd heel snel na dat zijn beroep gisteren in Belgra do tegen uiüevering werd afgewe zen naar Nederland gevlogen. De 69-jarige oud-militair zal voor het Joegoslavië-Tribunaal onder meer terechtstaan wegens volke renmoord, misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisda den. Hij zal vermoedelijk op korte termijn worden voorgeleid. Mladic kan in Scheveningen de ko mende tijd bijpraten met Radovan Karadzic. Karadzic was in het be gin van de jaren negentig de poli tiek leider van de Bosnische Ser viërs en eveneens verdachte voor het Joegoslavië-Tribunaal. Mladic en Karadzic werkten tijdens de oorlog in Bosnië-Herzegovina lan ge tijd nauw samen, maar ze raak ten later gebrouilleerd. Nadat gisteren het beroep van Mla dic tegen zijn uitlevering door de speciale rechtbank voor oorlogs misdaden in de Servische hoofd stad Belgrado was afgewezen, plaatste de Servische minister van justitie snel zijn handtekening on der het uitleveringsbevel. Daarna werd Mladic onder zware beveili ging naar de luchthaven van Bel grado gebracht voor de vlucht Ratko Mladic na zijn arrestatie naar Nederland. De bewaking van de weg naar de luchthaven was zeer intensief De advocaat van Mladic en zijn fa milie stelden eerder nog dat de ge zondheid van de ex-generaal zo zwak is dat hij niet kon reizen, laat staan kon worden berecht in Den Haag. Zij eisten onder meer een onafhankelijk onderzoek naar de gezondheidstoestand van Mladic. Ze kregen nul op het rekest in de beroepsprocedure tegen de uitzet ting. Artsen verklaarden vrijdag al dat Mladic fit genoeg is om uitgele verd te worden. Gisterochtend bracht Mladic on der zware bewaking nog een be zoek aan het graf van zijn dochter Ana, die in 1994 zelfmoord pleeg de met een pistool van haar vader. Ze zou volgens waarnemers de pressief zijn geweest door de ui terst negatieve media-aandacht voor haar vader tijdens de oorlog in Bosnië-Herzegovina. In Banja Luka, de hoofdstad van het Servische deel van Bosnië, ver zamelden zich gisteren tiendui zend mensen om hun steun te be tuigen aan Mladic. Onder de de monstranten waren veel ex-militai- ren en prominente politici, onder wie de vicepresident van Republi- ka Srpska, zoals dit deel van Bosnië-Herzegovina heet. door onze correspondent Cees van Zweeden parijs - Vier Franse specialisten hebben een vernietigend oordeel geveld over het dieet dat wordt voorgeschreven door hun collega dokter Pierre Dukan. In het beste geval werkt zijn dieet alleen op korte termijn, zeiden ze. In het slechtste geval is het gevaarlijk. De specialisten stoelden hun kri tiek op het resultaat van een onder zoek onder 4761 mensen die het dieet van Dukan hadden gevolgd. Bijna 80 procent zat na vier jaar weer op het oude gewicht, vaak met een gevoel van een schuld over het eigen falen. Daarmee is de methode-Dukan niet effectie ver dan enige andere kuur. Maar de risico's voor de gezondheid zijn wel groter. Volgens Boris Hansel, één van de specialisten, vertaalt de gewichtstoename zich vooral in een dikkere buik. „Dat is de gevaar lijkste vorm. Ze kan leiden tot dia betes, verhoogde bloeddruk, hart en vaatziekten, problemen met de lever en slaapstoornissen." Eerder had Jean-Michel Cohen, een medicus die een meer 'natuur lijke' vermageringskuur propa geert, de aanval geopend op Du kan. Cohen, die niet tot de specia listen behoort die het vernietigen de rapport publiceerden, werd prompt door Dukan wegens smaad gedaagd. Hij zegt: „Het doel van de methode-Dukan is een enorme hoeveelheid verzadigde vetzuren te eten. Een zo oneven wichtige voeding leidt soms tot ernstige problemen, zoals sterke stijging van cholesterol, hartproble men en borstkanker." Anses, het Instituut voor Veilig Voedsel, had de goeroe ook al op de korrel genomen. Ook dokter Jean-Michel Lecerf van het insti tuut zegt dat de 'massale toename van het aantal proteïnen' dat Du kan voorschrijft, funest kan zijn voor nieren, bloeddruk en hart. Natuurlijk drinken we graag bier. Maar we kunnen niet de hele dag door bier drinken. Moeten we dan alleen maar zoete frisdranken of water drinken? Gelukkig niet! Speciaal voor mannen hebben we nu Jupiler Force gebrouwen. Met ingrediënten die je ook in Jupiler bier vindt. Maar dan in een frisdrank. Zonder alcohol (0,0%) dus. Het is licht bitter en lichtj^ sprankelend, zodat het vlotjes drinkt. En voor nog meer verfrissing hebben we er een vleugje citrus aan toegevoegd. Wat we zeker niet hebben toegevoegd: conserveringsmiddelen en kunstmatige kleur- en smaakstoffen. Jupiler Force is namelijk natuurlijk gebrouwen. FORCE Er is maar één manier om te ontdekken hoe hij smaakt. Ga naar de winkel je Jupiler Force halen, zet de blikjes ijskoud en neem enkele flinke slokken... Geen 16? Geen j druppey Jupiler Force is een gebrouwen frisdrank en bevat geen alcohol. Zo kan je hem op elk moment van de dag drinken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11