buitenland 19 "w NE# i ad AFT ist einer zu viel! ZONNIG.. TUNESIE Belgische bisschoppen: vergoeding slachtoffers 'Mladic kan nooit fit genoeg zijn voor proces' 3ReeN?e#cr 399 Nederlander crashte vliegtuig Obama wil Dempsey als nieuwe legerleider Spaanse aanklacht tegen Salvadoranen Belgische formateur Berlusconi verliest kan niet meer praten Milaan en Napels oad.nl/tunesie REIZENI Port El Kantaoui Hammamet Sousse Vertrek: in juni 2-persoonskamer o.b.v. All Inclusive 8 dagen va. Vertrek: in juli 2-persoonskamer o.b.v. All Inclusive per persoon dinsdag 31 mei 2011 WASHINGTON De Amerikaanse president Obama heeft generaal Martin Dempsey voorgedragen als nieuwe bevelheb ber van de Amerikaanse krijgs macht De Senaat moet nog instem men met de voordracht. Dempsey leidde in 2003 en 2004 de Eerste Pantserdivisie in Irak. Daarna was hij werkzaam in Duitsland. Van au gustus 2005 tot augustus 2007 werkte hij opnieuw in Irak. Hij gaf toen leiding aan trainingen voor veiligheidstroepen. MADRID Een Spaanse rechter heeft twintig Salvadoranen in staat van beschul diging gesteld voor moord op zes priesters en twee andere mensen in El Salvador in 1989. De mannen worden terroristische moorden en misdaden tegen de menselijkheid ten laste gelegd. De rechter heeft hen aangeklaagd op basis van grensoverschrijdende rechtsbe voegdheid. Dit betekent dat bepaal de misdaden begaan in een ander land ook vervolgd kunnen worden. BRUSSEL ROME De Belgische formatie valt letter lijk stil, omdat formateur Elio Di Rupo een week niet mag praten. Hij ondergaat morgen een operatie aan zijn stembanden. De gesprek ken met partijvoorzitters over de nieuwe Belgische regering gaan pas op woensdag 8 juni verder, meldde zijn woordvoerder. Tijdens zijn week van stilzwijgen blijven de experts van de formateur wel doorwerken. BUENOS AIRES De Italiaanse premier Berlusconi heeft een gevoelige nederlaag gele den in lokale verkiezingen in Italië. Bolwerk Milaan en Napels is hij kwijt. Zijn positie, al ondermijnd door seksschandalen en dalende populariteit, raakt verder verzwakt en leidt mogelijk tot twisten met bondgenoot Noordelijke Liga. Voor al het verlies van Milaan, bijna twintig jaar bestuurd door conser vatieve burgemeesters, is pijnlijk. Een 33-jarige Nederlander heeft vo rig jaar april in Argentinië de pi loot van een sportvliegtuigje omge bracht en het toestel laten neerstor ten. Dat bevestigt een onderzoek naar het drama door de Argentijn se burgerluchtvaartautoriteit. De Nederlandse freelance journa list van Turkse komaf wilde op 23 april vorig jaar een vliegtuigje hu ren in de stad Bariloche in Patago- nië. Hij schreef over luchtvaart en had een vliegbrevet. Toen dit niet lukte, ging hij samen met een 36-ja- rige Argentijnse piloot de lucht in. Zij spraken af een uur te vliegen. Tijdens de vlucht belaagde de Ne derlander de piloot met pepper- spray, waarna hij hem neerstak en de sleutel uit het contact van de Pi- per Cherokee PA-28 haalde. Het vliegtuigje stortte neer op een veld nabij het vliegveld en beide mannen kwamen om. Waarschijn lijk wilde de Nederlander een ein de maken aan zijn leven. rnenergie (foto boven). Bondskanselier Angela Merkel (onder) licht het besluit te foto's AP en EPA BRUSSEL - De Belgische bisschop pen willen de slachtoffers van sek sueel misbruik door katholieke geestelijken een schadevergoeding toekennen. Dat hebben ze gisteren in een persbericht laten weten. Een onderzoekscommissie van het Belgisch parlement pleitte eerder voor een regeling. De bisschoppen willen nu een arbitragecommissie instellen die slachtoffers van al ver jaard misbruik financieel kan com penseren. De bisschoppen erkennen 'zonder omwegen' dat religieuzen zich aan misbruik schuldig hebben ge maakt. Ze drukken hun ontzetting hierover uit, betuigen hun medele ven en prijzen slachtoffer om hun moed de feiten te melden. De bis schoppen zeggen zich bewust te zijn van hun morele verantwoor delijkheid. Ze willen slachtoffers 'in hun waardigheid herstellen' en ook financieel tegemoetkomen. België werd het afgelopen jaar her haaldelijk opgeschrikt door berich ten over seksueel misbruik door kerkelijke functionarissen. Vooral de affaire rond bisschop Roger Vangheluwe zorgde voor opschud ding. Vangheluwe trad vorig jaar af nadat hij had bekend een minder jarig neefje jaren misbruikt te heb ben. De ex-bisschop gaf later een tweede geval van misbruik toe. vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseur of kijk op oad.nl/tunesie. jfts* fijn;?-. 9-1 Bel 0900-8482 (0,15 p.m.) of ga naar uw ANVR-reisbureau. BELGRADO - De gezondheid van de van oorlogsmisdaden verdachte Ratko Mladic (69) is alarmerend. Dat zegt zijn advocaat Milos Saljic tegen de omroep B92. Hij zegt te denken dat een proces voor het Joegoslavië-Tribunaal niet door kan gaan. „Mladic moet snel worden onder zocht door hartspecialisten, neuro- chirurgen, orthopedisten en gastro-enterologen", aldus Saljic. Hij bevestigt dat hij beroep aante kent tegen het besluit van rechters dat Mladic fit voor een proces is. In het weekeinde zei Saljic dat Mla dic geestelijk hard achteruitgaat en rare dingen zegt. Hij heeft naar ver luidt gisteren bezoek van kleinkin deren gehad. Slobodan Homen, een staatssecre taris van Justitie in Belgrado, beves tigt dat de uitleveringsprocedure gerekend vanaf gisteren twee tot vier dagen kan duren. De brief van Saljic moet volgens hem vandaag voor 05.00 uur binnen zijn geko men en dan hebben drie magistra ten van het gerechtshof in Belgra do maximaal drie dagen om een besluit te nemen. Hij denkt dat zijn ministerie het besluit dat Mla dic terecht kan staan, uiteindelijk bekrachtigt. De voormalige bevelhebber wordt naar verwachting uitgeleverd in dien zijn toestand dat ook maar enigszins toestaat. De Servische lei ding zou ook wanneer hij ernstig ziek blijkt van hem af willen. zie onze website:binnenland Het kabinet wil een tweede kerncentrale bouwen. Hoe kan het kernafval veilig in Neder land op worden geslagen? Geniet van de uitgestrekte, witte stranden en het helderblauwe zeewater, een waar paradijs voor zonaanbidders. Maar Tunesië heeft veel meer te bieden! Breng een bezoek aan de indrukwekkende Sahara, ga op jeepsafari of bezoek een oude Arabische stad. Het comfort van de westerse luxe gecombi neerd met de mystiek van de Arabische wereld maken uw vakantie naar Tunesië onvergetelijk Htl. El Mouradi Port El Kantaoui'" Een prima hotel aan het strand en op loopafstand van het centrum! De charme van deze wit en blauw geverfde Tunesische badplaats leent zich uitstekend voor een ontspannen strandvakantie. Hotel Samira Club"" Naast de eeuwenoude, zwaar ommuurde Medina, de vele knusse winkeltjes met allerlei snuisterijen, biedt Hammamet kilometerslange zandstranden. Samira Club ligt direct aan een uitgestrekt strand! Hotel Riadh Palms'*** Prima hotel voorzien van alle gemakken! Een uitstekende ligging in het hart van de sfeervolle badplaats Sousse! De ideale combinatie van de oosterse mystiek en westerse luxe. Vertrek: in juni 2-persoonskamer o.b.v. All Inclusive

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9