'Oeps, wat betekent dat voor rosada 221 zeeland KERNCENTRALES Schluss, zegt de Duitse regering tegen kernenergie. De Nederlandse houdt eraan vast. En de Duitse toe rist? Keine blasse Ahnung. 'Prima besluit' 'Dat is nogal wat' factory outlet "V PUITlfl Matxnique brieven dinsdag 31 mei 2011 17 kerncentrales telt Duitsland. Ze voorzien in bijna een kwart van de stroombehoefte. De Duitse strandganger is milieubewust. Hij ziet liever geen kerncentrales. Hans-Peter (54) en Sabine Bormacht (52) uit Finken- berg hoorden gistermor gen kort voor hun vertrek naar Zeeland van het besluit van de Duitse zwart-gele coalitie Bondsre gering dat alle Duitse kerncentra les in 2022 uit bedrijf genomen moeten zijn. „Het is niet mijn politieke kleur", grijnst Hans-Peter op een terras aan de Middelburgse Markt, „maar deze keer ben ik het wel met ze eens." Dat geldt ook voor Sabine. „Ik heb in mijn jonge jaren dik wijls tegen kernenergie gedemon streerd. Een prima besluit dus." Op de vraag of Nederland deze stap zou moeten volgen, reageren ze behoedzaam. Wie zijn zij om als gasten in Nederland hun favo riete vakantieland hierover iets voor te schrijven? Nee hoor, laat Nederland zijn eigen afweging maar maken. Dat de politiek in hun vader land een streep door kern energie wil halen, vervult Liesl Weidt en Christl Flacke (bei den 24) uit Wiesbaden met lichte zorg, „Ik vraag we af hoe ze dan aan voldoende stroom willen zien te komen", zegt Liesl. „Zoveel kern centrales sluiten, dat is nogal wat." Christl tekent daarbij aan dat ze het wel een stoer besluit vindt. „Ik denk dat het een goed voorbeeld is voor andere landen." Voor Neder land ook? „Ach ja, waarom niet." Weten de twee vriendinnen wel dat op nog geen tien kilometer af stand in Borssele een kerncentrale staat en dat er plannen zijn om er nog een naast te bouwen? Nee, dat was onbekend, maar eerlijk gezegd zijn ze niet van plan zich daar nu heel erg druk over te maken. Ze hebben ruim een week vakantie in Zeeland en ze hebben zich voorge nomen er vooral van te genieten. door Jeffrey Kutterink en Ben Jansen De aandacht voor kernenergie in Duits land kan gevolgen hebben voor het aan tal Duitsers dat op vakantie gaat naar Zeeland. Dat zegt Margot Tempelman van het Kenniscentrum kusttoerisme. In het verleden leverden gifzakjes en granaten op de stranden en de mond- en klauwzeercrisis in Zee land annuleringen op van Duitse toeristen. In het Noord-Hollandse Petten wordt gevreesd dat Duitse toeristen wegblijven als in de dui nen een nieuwe onderzoeksreac tor wordt gebouwd. Nog nooit is aangetoond dat de huidige kerncentrale in het Sloege- bied Duitsers weerhoudt van een vakantie in Zeeland. Maar dat kan veranderen door de aandacht en de publieke opinie in Duitsland, zegt Tempelman. „Toen ik het nieuws hoorde dacht ik: oeps, wat zou dat voor Zeeland kunnen bete kenen?" Ze benadrukt dat uit geen enkel imago-onderzoek ooit is gebleken dat mensen niet op vakantie ko men naar Zeeland omdat er een kerncentrale staat. „Ook heb ik het nog nooit als argument van men sen gehoord. Dat neemt niet weg dat er nu in Duitsland veel discus sie is over kernenergie. Door de aandacht van media en onder druk van de publieke opinie kun nen Duitsers er nu ineens bij gaan stilstaan. Ik heb geen bewijs dat het besluit van de Duitse regering effect zou kunnen hebben, maar uitsluiten kan ik het ook niet." Ze wijst ook op de stranden in Normandië. „Daar staan kerncen trales bij wijze van spreken op de camping. En toch gaan er veel Duitsers naar op vakantie." In het verleden is wel gebleken dat het milieubewustzijn bij Duitse toeristen groot is. In de jaren 80 van de vorige eeuw zorgden hun opmerkingen voor een versnelde invoering van de gescheiden afval inzameling. Herman van Oost van camping De Oase in Renesse en Krijn Jan Coppoolse van Ons Bui ten in Oostkapelle herinneren zich de verwondering bij Duitse gasten dat in Nederland alle afval in één bak belandde. Ze waren thuis ge wend alles netjes te scheiden. Van Oost: „Dat hebben we als recreatie sector opgepikt en we zijn met de provincie gaat praten. Dat heeft er toe geleid dat op campings bolvor- 60 merkwinkels op één toplocatie in Roosendaal Vele topmerken! Altijd 30 tot 70% korting! Open 7 dagen per week van 10:00 tot 18:00 www.rosada.nl OP 30 MINUTEN VAN ROTTERDAM OP 20 MINUTEN VAN BREDA ROSADA FRIENDS A FaMilu 4 DAGEN EVENT Leden ontvangen 10% extra korting van 2 t/m 5 juni! Schrijf je snel in via de website'! 'uiterlijk inschrijven tot 1 juni 12:00 Je vindt bij ons o.a. winkels van: ftT Calvin Klein River Woods j|j björn borg InWear Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Margarinetrutje Als in de krant een verhaal ver schijnt over het imago van Zee land, wordt steevast het Zeeuws Meisje opgevoerd. Cornelleke Blok schrijft dat geen enkele campagne van de provincie en VVV de succes volle beeldvorming rond het boter- meisje heeft kunnen evenaren of doen vergeten. Ik vind 'Zeeland echt waar' ook nietszeggend. Mijn advies is: ga door met en bouw Zeeuws Meisje uit, want dat doet het nog steeds prima! Als ik met Limburgers praat over Zeeland, waar men graag komt en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56