zeeland 119 jubileumfeest Oldtimerfestival w Dullaert met nieuwsbrief Te land, in de lucht of in de Brandput wordt hoogtepunt historische auto's, oude motoren, trucks, landbouwvoeruigen, bromfietsen, attracties en muziek Kapitein Toine Poppelaars zoekt met kinderen naar verloren schat Stadsloop vast onderdeel van Geuzenfeesten Goed op weg begint met goed onderhoud! BOVAG dinsdag 31 mei 2011 door Eugène Verstraeten Als je Hemelvaartsdag zegt, dan zeg je Axel. Daar wordt overmor gen op Hemelvaartsdag voor de 25e keer het Oldtimerfesti val gehouden. Natuurlijk draait het om de tweehonderd fraaie his torische automobielen die staan te pronken op het Hofplein. Maar daaromheen heeft de Stichting OldtimerfestivaLAxel allerlei mu- ziekactiviteiten en een curiosa- markt op poten gezet. Bovendien zijn alle winkels 's middags open. „Een gouden formule en daar ver anderen we niets aan", zegt voor zitter Wout den Doelder van de Stichting Oldtimerfestival Axel. Omdat het een jubileum is zijn er wel wat extra's. Den Doelder: „We halen een enorm spectaculaire vooroorlogse kermisattractie naar Axel. Steile wandrijden met moto ren." Daarbij rijden motorrijders op klassieke motorfietsen rondjes tegen een verticale wand. „We ver wachten er heel veel van." Een bijzondere oldtimer is deze keer een Rolls Royce begrafenis- auto. Er zijn ook enkele fraaie A- en T-Fordjes te zien. De oudste uit 1914. Zelfheeft Den Doelder een MG-B uit 1973. Met zijn babyblau- we kleur een opvallende verschij ning. De organisatie hanteerde aanvan kelijk een minimum leeftijd van 25 jaar voor de deelnemende auto mobielen. Inmiddels is dat opge- entreegeld gevraagd van de bezoe kers en dat werkte niet", zegt Den Doelder, die destijds uitbater was van café de Pieper. „Maar het was duidelijk dat het evenement wel potenties had. Daarom heeft een aantal horeca-ondernemers de draad weer opgepakt. We besloten direct om het festival gratis toegan kelijk te maken. Dat was de basis voor het succes. En niet te verge ten tot op de dag van vandaag: de 'Gelukkig worden wij nog steeds gesponsord door de ondernemers in Axel' Wout den Doelder (voorzitter) trokken naar 30 jaar. „Maar omdat auto's steeds ouder worden kun je je afvragen of die grens niet verder omhoog moet", filosfeert Den Doelder. „Want ik denk niet dat de mensen komen kijken naar Ka- dettjes, Kevers en Escorts. Klassie kers, dat wel, maar geen oldti mers." Het festival maakte 25 jaar geleden een valse start. De organisatie ging na de eerste kéer failliet. „Er werd Te land, in de lucht of in de Brandput wordt dit jaar met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid het hoogtepunt van de Geuzenfeesten in Biervliet. Met een zelfgebouwde zeepkist, of ander vierwielig voertuig, over twee staaldraden de brandput oversteken. Over een afstand van 25 meter de kans het water van de onlangs uitgebaggerde put in te val len. Dat gaat donderdag (Hemel vaartsdag) spektakel opleveren, ver zekert woordvoerder Ronald Lip pens van de Stichting Geuzenfees- ten. Naast de snelste en de origi neelste deelnemer heeft ook de grootste pechvogel prijs. De 39ste Geuzenfeesten bieden op Hemelvaartsdag en de vrijdag erna verder een grotendeels vertrouwd programma. De Haringrit voor mo torrijders, het touwtrekken en de NIEUWVLIET - Dijkgraaf en oud-ge- deputeerde Toine Poppelaars kruipt morgen in de huid van een scheepskapitein uit vroeger jaren. Hij gaat op het strand met kinde ren op zoek naar een verloren schat. De zoektocht is onderdeel van een feest van Waterschap Scheldestro- men, waarmee het schap viert dat de kustversterkingswerkzaamhe- den ter hoogte van de Herdijkte Zwarte Polder bij Nieuwvliet-Bad zijn afgerond. Wie mee wil zoeken of het eindre sultaat wil bekijken, kan zich om 14 uur melden bij strandpaviljoen De Molen, ter hoogte van de radar toren tussen Nieuwvliet en Cad- zand. Deelname is gratis, inschrij ven kan door te mailen naar communicatie@scheldestromen.nl HULST - Bezoekers van het Hulster gemeenschapscentrum Den Dul laert kunnen zich voortaan op de hoogte laten houden van nieuw tjes en evenementen via een digita le nieuwsbrief Belangstellenden kunnen zich daarvoor opgeven via www.dullaert.nl. Het theaterprogramma voor het volgend seizoen is bijna rond. Zo is er zaterdagmiddag 25 september een opmerkelijke kleinkunstvoor- stelling door drie dames: Linnet van der Wal, Anneriek Bekhuis en Merill Abrahams. Ook opvallend is een concert door percussiegoep Drums United op 8 oktober met percussionisten uit zeven landen. sponsoring van de ondernemers in Axel, fantastisch." Naast de oude auto's zijn er ook oude landbouwvoertuigen, trucks, motoren en bromfietsen te zien. Voor extra ambiance zorgen een Vlaams dweilorkest, een dixieland- band en - op het podium - een coverband, die nummers uit de ja ren zestig speelt. Er zijn ook optre dens van de dansgroep Footloose. De kleinste bezoekers worden ver maakt door door het centrum wandelende clowns. Deelnemers aan het Oldtimerfesti val kunnen 's morgens meedoen aan een puzzelrit door de polders, 's Middags toeren de oldtimers door Axel en de rit eindigt op de Axelse Markt. Het festival is officieel rond een uurtje of vijf afgelopen, maar ver volgens neemt de horeca het over. De cafés 't Amstelhoekje en de Pie per organiseren muzikale optre dens op een podium op de hoek Noordstraat/Weststraat. Om 18.00 uur treedt daar de Belgische cover band Sixpack op. Vanaf 21.30 uur speelt de Zeeuws-Vlaamse cover band Whatever. Vrijdag staat nog een speciale jubi- leumrit op het programma. Zo'n 50 oldtimers toeren dan door Zeeuws-Vlaanderen. In de och tenduren wordt het konvooi ont vangen op het belfort in Sluis, rond lunchtijd zijn ze te vinden op het Arsenaalplein in Terneuzen en later strijken ze neer bij brasse rie de Halve Maan in Hulst. zeskampspelen voor wijkenteams. De rommelmarkt krijgt vrijdag morgen gezelschap van een boe- renmarkt waar vooral agrariërs uit dorp en directe omgeving hun ver se waren slijten. Kinderen en vol wassenen kunnen donderdagmor gen genieten van Proud2Be en Marc Heijnen met de voorstelling Cyrk, vrijdagmiddag worstelt clown Baff met spullen van de Boxer in de feesttent. In die tent, vinden ook de traditionele dagaf sluitingen plaats. De donderdagse feestavond begint extra vroeg met een optreden van de plaatselijke troubadour Sjacko de Braai, waarna de Belgische bands The Amazing Flowers en The Crowd optreden. Vrijdag sluit The Party van Q_-Music de Geuzen feesten af www.geuzenbiervliet.nl BIERVLIET - Bij de derde editie heeft de Stadsloop Biervliet zich een vaste stek verworven in het programma van de Geuzenfeesten. Onder deelnemers van regionale hardloopwedstrijden heeft het door loopgroep De Kuitenbijters uitgezette parkoers enige faam ver worven. Het kronkelen door smal le straatjes 'met vals plat en een be klimming bij de molen' worden als weldadige afwisseling in het trimploopaanbod gezien. Deelnemers kunnen op Hemel vaartsdag kiezen uit vier afstan den: 2,5, 5, 7,5 of 10 kilometer. Alle afstanden beginnen en eindigen bij het dorpshuis in de Hoogstraat. Het rondje van 2,5 kilometer gaat dit jaar voor het eerst ook over de Markt. Wethouder Pim Broekhuy- sen lost om 12.45 uur het start schot. Een halfuur eerder schiet hij kinderen tot en met 8 jaar weg voor 600 meter, r Enkele Geuzen zijn druk bezig de stellage voor Te land, in de lucht of in de Brandput op te trekken boven de net uitgebaggerde put. foto Peter Nicolai smm mmzmmmm B8WBBSIBgE*j8gaSSa Kijk voor een BOVHG-bedrijf bij jou in de buurt op: uj uiui.bovog.nl/onderhoud BOVAG Autobedrijf Garage J. i. Brugge en Zn. BV Industrieweg 8 4501 PM Oostburg Tel. 0117-454171 www.brugge-autos.nl Kerckhaert Hulst BV Abdaalseweg 41 4561 GE Hulst Tel. 0114-313451 www.kerckhaerthulst.nl Officieel Opel dealer Garage Verbrugge BV Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 0115-681200 www.garageverbrugge.nl Officieel Hyundai dealer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53