Zeeland Sluis heeft eerste recht op koop huizen L"" De Bootje uit Biervliet op Markt Dader steekincident is geschorst Werkpleinen gaan dicht ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 Jl ÉjVJ 17 20 en 21 AANTREKKELIJK OOSTBURC Maatregel is onderdeel van grootschalig herstructureringsplan Oldtimerfestival Axel viert 25-jarig bestaan Dinsdag 31 mei 2011 Eerste werkzaamheden voor bouw tunnel Sluiskil van start Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning OOSTBURC - Eigenaren van vijfen twintig woningen in de Callenfels- straat en de Van Houtestraat in Oostburg moeten hun woning bij verkoop eerst aan de gemeente Sluis aanbieden. Ze vallen onder de zogenaamde Wet Voorkeurs recht Gemeente. Sluis wil de wo ningen kopen tegen een marktcon forme prijs en ze daarna slopen. De woningen staan in het Ledel- kwartier en liggen vooral om het braakliggende gedeelte waar straks door Raymond de Frel TERNEUZEN - Op de Temeuzense Markt ligt sinds zondagavond het bootje 'B4'. Aan de mast hangt een bordje, met een niet mis te ver stane mening: 'Een binnenstad zonder water slaat een flater'. Aan de achterzijde hangt een bal met een rode pruik, wat doet ver moeden dat Kapitein Rooibos (de door Terneuzenaar Maikel Harte verzonnen zeeheld) achter de ac tie zit. Die kwam maandagmorgen rond half negen even poolshoogte nemen. „Ik weet van niets, maar- het is prachtig. Het zorgt weer voor leven in het centrum, hè", zei Rooibos. De naam van het bootje doet vermoeden dat de daders zich in Biervliet ophouden. Daar zijn vanaf donderdag de Geuzen- feesten. Het organisatiecomité be denkt elk jaar een ludieke actie om de aandacht op het evenement te vestigen. Zo kreeg het kunstwerk man met cape (en verder niets) in Temeuzen vorig jaar gezelschap van een beeld van een naakte vrouw. Eerder ontvreemdden de Biervlietenaren een enorme boei bij het Portaal van Vlaanderen. Se cretaris Ronald Lippens van de Stichting Geuzenfeesten Bier vliet:,,^ weet nergens van." de nieuwbouw van zorgcentrum De Burght verschijnt. De maatregel is een logische stap in het traject dat de gemeente met Aantrekkelijk Oostburg inzette. Hoofddoel is de snelle waardeda ling van woningen in Oostburg een halt toeroepen. Dat moet ge beuren door het stadje aantrekkelij ker te maken, onder meer door een opknapbeurt van het centrum en enkele wijken, en het uit de markt halen van minstens hon derd (oudere) woningen van parti culieren. Het grootste deel van de plankosten worden betaald door het Rijk. Volgens projectleider Mar- lou Boerbooms is om meerdere re den juist voor de woningen in het Ledelkwartier gekozen. „Ze zijn oud, en daardoor niet makkelijk te verkopen. Ook is het voor de ge meente een geschikte locatie om iets anders te ontwikkelen." Wat dat is, is nog onduidelijk, zegt Boerbooms. „We hebben nog geen concreet plan. Dat hoeft ook niet, want de bewoners zijn nog niet weg. Niemand wordt uit z'n huis gezet. Wie niet wil verkopen, blijft lekker zitten." Over het alge meen hebben bewoners begrip voor de plannen, zegt Boerbooms. „Een aantal van de huizen staat al te koop. Die mensen kunnen hun woningen nu dus kwijt. Dat was anders maar de vraag geweest." In andere wijken was de bereid heid om op termijn uit de wonin gen te vertrekken, een stuk klei ner. Boerbooms: „Daar zie je juist dat mensen graag willen blijven, maar wel aan de slag willen met het verbeteren van hun woonom geving." De coöperatieve en betrokken hou ding van de bewoners heeft Boer booms positief verrast, geeft ze aan. „We dachten vooraf dat het een hele klus zou worden om de inwoners van Oostburg enthou siast te maken voor dit plan. Maar blijkbaar zien veel van hen het nut er al van in." Sociaal begeleiders hebben inmid dels tientallen gesprekken gehad met bewoners; in groepen en op individuele basis. Ook is een cen trummanager aangewezen, die het zelfde doet met ondernemers. TH Mlilll BTTB—1 door Raymond de Frel TERNEUZEN - De veertienjarige jon gen die gisterochtend op scholen gemeenschap De Rede in Terneu- zen twee klasgenoten verwondde is tot het einde van de week ge schorst. „In de tussentijd bekijken we of er nog sprake is van een houdbare si tuatie als hij in de klas terugkeert", vertelt algemeen directeur Pieter vmbo-leerling (tweede klas) raak te in een praktijklokaal tijdens een techniekles door een ruzie buiten zinnen. „Hij pakte daarop een stan- leymes en verwondde een vijftien jarige klasgenoot in zijn arm. An dere klasgenoten hebben hem overmeesterd. Daarbij liep één jon gen ook nog schrammen op. Ge lukkig is geen sprake van blijvend letsel", zegt Gransbergen. De vijftienjarige ligt nog in het zie kenhuis. De andere jongen werd daar ook behandeld, maar hoefde niet te blijven. De dader is aange houden. Een docent en een aantal leerlingen werden als getuige ge hoord. De twintig leerlingen uit de klas kregen de rest van de dag vrij om van de schrik te bekomen. „Dit is de nachtmerrie voor iedere schoolleiding, omdat het in een lo kaal gebeurt waar gereedschap als een stanleymes gewoon nodig is tijdens de lessen", aldus Gransber gen. TERNEUZEN - Het UWV sluit moge lijk op termijn de loketten - Werk pleinen - van de uitkeringsinstan tie in Temeuzen en Middelburg. Alleen het UWV-loket in Goes blijft bestaan. De inkrimping is het gevolg van de bezuiniging door het Rijk op de arbeidsbemid deling van het UWV voor een be drag van 600 miljoen euro. Het UWV wil in de periode 2012-2014 het aantal Werkpleinen terugbrengen van honderd naar zo'n dertig. In Zeeland zijn nu nog drie Werkpleinen: in de hallen van de stadskantoren van Middel burg, Terneuzen en Goes. Het Werkplein in Zierikzee is eind vo rig jaar al gesloten. De inkrimping gaat in twee ron des. In de periode 2012-2013 wor den 31 Werkpleinen gesloten en tussen medio 2013 en eind 2014 nog eens 37. De Werkpleinen van Middelburg en Terneuzen vallen in de tweede inkrimpingsronde. Het 'aangespoelde' bootje op de Markt. De eigenaren laten zich niet horen, maar het vermoeden bestaat dat ze uit Biervliet komen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51