me een echte Oudendiekenaar' Jeiipis bd store zeeland21 nu 20% korting Nieuwe-Tonge viert het 550-jarig bestaan Elke plaats heeft zijn eigen sfeer. In deze serie vertellen mensen hoe ze het vinden om er te wonen. Jacco Elenbaas uit Ellemeet: 'Iedereen kent Nienkes broertje en zusje' 'Graag een veilig wandelgebied rond Ellemeet' Containerbrandjes Middelharnis dinsdag 31 mei 2011 DORPSBEWONERS „Ik had als kind een hand aangedreven rolstoel waar ik al snel heel bedreven mee omging. Andere kinderen duwden soms mee. Zo kon ik gewoon mee doen met honkbal. Nadat ik de bal had geslagen duwden ze me snel naar het volgend honk." Zeeuwen, die weten dat dit bij het leven hoort." Mede door die 'gewo ne behandeling' accepteerde ook Jacco zijn lot en gaat er heel re laxed mee om. „Ik trek 's morgens mijn rolstoel aan, zoals jullie je schoenen aantrekken." Dat begon reeds toen hij, na een jaar revalidatie, terug keerde naar basisschool 't Stoofje, voortaan gehaald en gebracht met een taxibusje. „Het was wel moei lijk om vriendjes te zien voetbal len en niet mee te kunnen doen. Maar ik had toen al een hand aan gedreven rolstoel waarmee ik al snel heel bedreven omging. En de andere kinderen duwden soms mee. Zo deed ik gewoon mee met honkbal. Nadat ik de bal had gesla gen duwden ze me snel naar het volgend honk." Na zijn basisschooltijd behaalde Jacco het diploma Middelbare Landbouwschool en vormde sa men met zijn vader en oudste broer John een maatschap. „We hadden een akkerbouwbedrijf en leghennen. Ik reed op een aange paste tractor en pakte eieren in." Toen dit werk lichamelijk steeds zwaarder voor hem werd, school de Jacco zichzelf om door het di ploma Boekhouden en Admini stratief Medewerker te behalen. Sinds die tijd doet hij administra tief werk, aanvankelijk bij Europa- tuin in Renesse en tegenwoordig bij Voogd Voogd verzekeringen in Middelharnis. Na 8 jaar in een huurwoning in Scharendijke gewoond te hebben, keerde Jacco weer terug naar zijn geboortedorp. „Ik voel me een ech te 'Oudendiekenaar'. Ellemeet wordt hier d'n Ouden Diek ge noemd." Danielle Mansier (38), die werd geboren in het Zuid-Be- velandse Nieuwdorp, voelt zich prima thuis in Ellemeet, waar ze zeven jaar geleden terecht kwam door haar huwelijk met Jacco Elen baas. „Het is prettig om hier te wo nen. Ik hoef al die drukte van een grotere stad niet. Het is hier rustig en kleinschalig. Zo kent bijvoor beeld iedereen op de basisschool het broertje en zusje van Nienke, hoewel ze nog maar 2 jaar zijn." Danielle, die in het Badhotel in Renesse werkt als receptioniste, is sinds enkele maanden lid van de Dorpsraad Ellemeet. „Ik vind het belangrijk dat het dorp via die raad een stem heeft." Ze is ook ac tief op de basisschool wanneer er activiteiten georganiseerd moeten worden. „Bijvoorbeeld Koningin nedag." Echtgenoot lacco is reeds 12 jaar penningmeester van de Straocommissie. MIDDELHARNIS - De politie op Goe- ree-Overflakkee onderzoekt een aantal containerbrandjes die in de nacht van zondag op maandag, tus sen 03.00 en 04.00 uur woedden in Middelharnis. Vaak moesten containers en kli- ko's het ontgelden. De brandjes le verden geen gevaar op voor de om geving, en zijn direct geblust door de brandweer. De politie onder zoekt de zaak en roept daarbij de hulp in van bewoners van Goe- ree-Overflakkee door hen te vra gen 112 te bellen zodra ze verdach te omstandigheden zien. Deze week 20% korting op alle jear OUTDOOR FASHION ACTION Middelburg Achter de Houttuinen 34 Goes. Grote Markt 15 www.bd-store.nl NIEUWE TONCE - Het Flakkeese dorp Nieuwe-Tonge bestaat 550 jaar. Het jubileum wordt gevierd tijdens een feestweekend van vrij dag 10 en zaterdag 11 juni. Het 2500 inwoners tellende dorp pakt groots uit. Alle bezoekers van de festiviteiten worden door de orga nisatie verzocht om zich te kleden in Middeleeuwse stijl. De viering opent met een pro gramma in de dorpskerk op vrij dagavond met zang, muziek, een lezing over de geschiedenis van de kerk en later op de avond, om 20.30 uur, de opening van een ex positie in het dorpshuis. Zaterdag begint het programma Wanneer ze een wens moch ten doen ten aanzien van hun dorp kozen Jacco en Danielle Elenbaas voor een veilig wandelge bied in de omgeving. „Ellemeet is klein. Daarom loop je al snel over de weg als je gaat wandelen. Dat is gevaarlijk en ongezellig, terwijl de omgeving zo mooi is." Deze wens kwam ook ter sprake in het pro ject 'Dromen voor Ellemeet'. „Uit breiding van de speelplaats zou ook mooi zijn. Er staan nu twee schommels en een wipkip." Ver der hoopt het stel dat de mobiele skatebaan van de gemeente ook eens in Ellemeet wordt geplaatst. Maar vooral dat in het dorp vol doende huizen worden gebouwd voor gezinnen. „Dan blijft de school behouden. Gelukkig is Zeeuwland bezig met een nieuw bouwproject waarin tien gezinswo ningen zijn opgenomen." met een officieel tintje: Bij de dorpskerk wordt om 9.00 uur een gezamenlijk kunstwerk onthuld. Daarna is het tijd voor feest. In de schuur van de familie Ver boon aan de Molendijk zijn kinder spelletjes, zoals een ouderwetse tolwedstrijd. Ook is er een een schandpaal en een ouderwetse smidse te vinden. Verder wordt drie keer per dag 'Het Galgenmaal' uitgevoerd op historische locaties. Rond 13.00 uur is er een dorp- broodbordenmaaltijd waar ook niet Nieuwe-Tongenaren aan mo gen schuiven. Wel aanmelden voor 4 juni. Meer info op www.nieuwetongeinbloei.nl TWEEMAAL ORKATER Ali Pankow zag twee voorstellingen van Theatergroep Orkater. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij MEEST CELEZEN 1Kitesurfer gewond Brouwersdam 2. Plan voor Jan van Renesseweg 3. College sceptisch over Obase TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Jacco Elenbaas met echtgenote Daniëlle, hun dochter Nienke (4) en de tweeling Ilse en Joost (2). foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49