20 zeeland Ko Sies heeft na 58 jaar z'n lintje terug IMU IN2Q13 'Ik voel 3.997,5(L wmm r nEw eluk komt vanzelf, je moet het alleen wel pakken Verwacht meer. DE HELFT EN DE HELFT 2 Jaar 0% rente. 4314% Meer paviljoens mogelijk op stranden in Sluis dinsdag 31 mei 2011 MnMMHtt ntteïtx<m*J7.:*rn door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Sinds een paar weken prijkt er weer een rood-wit-blau- we onderscheiding op het vetera- nenuniform van Ko Sies. Hij had zich er bij neergelegd dat hij z'n onderscheiding voor de periode dat hij als marinier in Neder- lands-Indië verbleef, voorgoed kwijt was. Dus ook toen Ruud Es- man na een potje badminton op perde dat hij best een vervangend lintje kon aanvragen, geloofde hij er niet echt in. „Dat lukt je nooit meer", zei de 86-jarige Zierikzeeë- naar. Daar dacht Esman anders over. „Ik had vooraf naar de De Kanselarij der Nederlandse Orden gebeld. Ze zeiden dat ze niet gauw een ver vangende onderscheiding verstrek ken, maar in dit geval wilden ze graag medewerking verlenen." Het originele exemplaar, dat Sies even na zijn thuiskomst in 1948 per post opgestuurd kreeg, raakte hij kwijt tijdens de watersnood ramp. „Ik woonde in de Regen boogstraat. Bijna alles in huis stond onder water." 's Nachts kon het jonge echtpaar bij de bovenbu ren blijven. Toen de volgende dag het water wat was gezakt, konden maar weinig spullen gered wor den. De oorkonde, die hij met het lintje kreeg, zat daarbij. Esman: „Samen met z'n marinenummer, een kopie van de oorkonde en ge gevens over de tijd dat hij in Indië diende, heb ik dat opgestuurd naar de kanselarij." Nog steeds had Sies er weinig vertrouwen in. „Na de ramp had ik ook een brief ge stuurd, maar daar heb ik nooit ant woord op gekregen." 1\vee weken na de brief kreeg hij een nieuw lintje. Precies op tijd voor de jaar lijkse dodenherdenking, waarbij de veteraan altijd een krans legt bij het monument in Renesse. Es man: „Hij had niets tegen me ge zegd. Bij de herdenking vloog hij in m'n armen. De burgemeester die er bij stond had nog nooit zo'n dankbare omhelzing gezien." Ko Sies met zijn lintje in de hand. Naast hem (links) Ruud Esman foto Dirk-Jan Gjeltema BBBS mmammmam KrTJ THinKinG. nEw HYurmm POSSIBILITIES. Daar word je vrolijk van. De actie is simpel. Je betaalt de helft nu (vaak is de inruil van je huidige auto al voldoende). En de andere helft over twee jaar; rentevrij. In de tussentijd betaal je geen rente. En ontvang je wel meteen 5 jaar garantie. Hoeveel kilometers je ook rijdt. Sommigen herkennen kansen. Anderen grijpen ze. Wat doe jij? Rij de nieuwe Hyundai i10 voor www.hyundai.nl JAAR I DRIEDUBBELE I GARANTIE n betaal de rest rentevrij over 2 jaar. de huidige lenleslard) Voor de voorwaarden verwijzen wij u on afwi|kon van de standaarduilvocring Dn aanbod betreft een uilgeslr ha Credit Nederland (Vergunningnmmer 12012518). Tousling en registratie bij he1 Genoemde prijzen zijn incl, BTW en 8PM en excl. kosten rijklaar maken, laktoeslag en verwijderingsbijdrage. Afgebeelde modellen kunnen afwijken van slandaarduitvoering Energielabel en wegcnbelaslingvrijsielling is afhankelijk van de verkrijgbare uilvoering. Actie is alleen geldig op de Hyundai i10, Hyundai iZO. Hyundai Ï30 en Hyundai i30 CW en geldt op de consumentenprijs excl. opties, accessoires en overige kosten Betaling 2e heltt uiterlijk 2 jaar na registratiedalum Geldt mot op actiemodellen. Voor de voorwaarden verwijten wij naar de brochure. Druk- en telfouten voorbehouden Actie geldig met datum koopovereenkomst vanal 15 april 2011 met een in 30 juni 2011 Vraag uw dealer naar de voorwaarden. Gecombineerd brandstofverbruik: 4,6 - 5,5 (1/100 km) 21,7 -18,2 (km/l); C02 - emissie: 108 - 129 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. BURGH HAAMSTEDE: AUTOBEDRIJF LANDEGENT B.V., DE R0TERIJ 22, TEL. 0111 - 658042. door Marijke Vael- Zijn grootouders, zowel van vaders- als moe derskant woonden er reeds. Zijn ouders zijn er geboren en getogen en ook Jacco Elenbaas zelf zag het levenslicht in Ellemeet. Hoewel hij er op 6-jarige leeftijd slachtoffer werd van een verkeersongeluk dat zijn leven voorgoed veranderde is het kleine dorp nabij de duinen en Brouwersdam voor Jacco nog steeds 'the place to be', zoals hij het uitdrukt. De 42-jarige boek houder en administrateur keerde er, na zeven jaar in Scharendijke, in 1998 terug. In een huis 'op maat', met alle aanpassingen die nodig zijn voor iemand die aan een rolstoel is gebonden. „Mijn be nen zijn verlamd door een hoge dwarslaesie." Dat gebrek liep Jacco op toen hij als 6-jarige op de Schelpweg nabij Ellemeet geschept werd door een auto die met hoge snelheid over het viaduct reed. „Ik fietste naar school met mijn twee oudere broers en twee andere kinderen." Het ongeluk zette niet alleen Jac- co's leven op zijn kop, maar vooral ook dat van zijn ouders Cees Elen baas en Martine Elenbaas-van den Hoek. „Zij wisten niet hoe mijn le ven er uit zou zien." Nu, 36 jaar later, vertelt Jacco dat hij gelukkig is. Gelukkig met Daniëlle Mansier met wie hij bijna zeven jaar geleden trouwde, met hun drie kinderen die hij evenveel verzorgt als zijn vrouw. Gelukkig met zijn baan bij een verzekerings kantoor in Middelharnis, met zijn familie en vrienden die de aanpas singen in het huis de Heernisstraat verder perfectioneerden. En geluk kig met Ellemeet, zijn dorp. „Ik voelde me hier nog nooit bui ten gesloten. Toen het ongeluk ge beurde gaf dat wel een schok in het dorp. Maar daarna accepteer den de mensen op een vanzelfspre kende manier dat ik in een rolstoel zat. Ik werd nooit extra vertroeteld of anders behandeld dan mijn broers. Het zijn hier nuchtere SLUIS - B en W van Sluis houden vast aan de mogelijkheid voor de komst van meer strandpaviljoens aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust. Het college legt een protest van de huidige strandtenthouders naast zich neer. In het concept van de strandnota, die een aantal we ken ter inzage lag, stellen B en W voor om bij Cadzand-Bad ruimte te maken voor drie extra pavil joens en bij Groede en Breskens voor elk één. Daarmee doorbreekt het college de huidige bepaling dat paviljoens minstens 600 meter uit elkaar dienen te liggen. De verenig de paviljoenhouders vrezen teveel concurrentie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48