Zeeland PZCI: Financiering scholen tegen het licht SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 ONDERZOEK Accountant onderzoekt of bijzonder onderwijs benadeeld is door gemeente Nog vele kuubkisten te gaan LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! ///nn*. Rijbewijs kwijt almanak 130 Wildbreien haalt hobby een beetje uit de oubollige sfeer Dinsdag 31 mei 2011 Ko Sies heeft na 58 jaar z'n lintje terug Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland laat een diepgra vend onderzoek uitvoeren naar de afrekeningen die zijn gedaan voor het openbaar en bijzonder onder wijs in de jaren 2006 tot 2010. Aan leiding is het diepgewortelde wan trouwen van het bijzonder onder wijs over centen. Dat wantrouwen is gebaseerd op fouten die in het verleden zijn gemaakt. Het gaat om de zogenoemde over schrijdingsregeling. In deze wet is geregeld dat alle geld wat de ge meente extra steekt in het open baar onderwijs (dus bovenop de inkomsten vanuit het rijk) ook moeten worden uitbetaald aan het bijzonder onderwijs. In het verleden is hiermee het no dige misgegaan. In de jaren 2001-2005 zou er geen sprake zijn van overschrijding van het budget, terwijl uit de gemeentelijke cijfers gelezen kon worden dat de ge meente wel meer lasten had dan baten. In eerste instantie erkende de gemeente deze overschrijding niet, maar nadat de gemeente in 2004 op de vingers is getikt door de accountant is alsnog een diep gravend onderzoek gedaan. Toen bleek dat het bijzonder onderwijs recht had op bijna zes ton. Nu is er opnieuw twijfel over de juistheid van cijfers bij het open baar onderwijs. Die discussie open baarde zich al tijdens het proces rondom de verzelfstandiging van het openbaar onderwijs en is ei genlijk nooit afgemaakt. De over schrijdingsregeling staat los van de verzelfstandiging van het open baar onderwijs. Het bestuur van het bijzonder on derwijs heeft nu verzocht om een onderzoek en daarin gaat het colle ge van burgemeester en wethou ders mee om een einde te maken aan de twijfels die er zijn. Juist omdat deze zaak gevoelig ligt gezien het verleden heeft het colle ge besloten accountantskantoor Deloitte opdracht te geven het on derzoek uit te voeren. Dit bureau is hierin gespecialiseerd en heeft geen banden met de gemeente Schouwen-Duiveland. Naar verwachting is het onder zoek in oktober dit jaar klaar waar na de gemeenteraad een besluit kan nemen over de overschrij dingsregeling. OOSTERLAND - Er moeten nog heel wat kuub kisten worden verplaatst, maar dan is PJZ Schouwen-Duiveland er weer helemaal klaar voor. Voor de 37-ste keer wordt zaterdag het jaarlijkse schuurfeest van de plattelandsjonge ren gehouden. De schuur van Willem Geluk (Lage Maireweg 5 in Oosterland) is voor de tweede keer feestlocatie. In een week tijd wordt die schuur tot sfeervol onderkomen omgebouwd. Zo wordt onder meer een po dium gemaakt van een trailer en doen stapels kuubkisten dienst ais bar en erfafscheiding. Er z. mm ~ss Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. tfm vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, zijn optredens van dj's Benjamin Scott, Bertin en Pim en dj K. Aanvang 21.00 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema Q www.schuurfeest.nl Tip? redactie@pzc.nl zö. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl ZIERIKZEE - Een 29-jarige man uit Zierikzee heeft maandagmiddag zijn rijbewijs moeten inleveren. Op de Haringvlietstraat was hij met zijn auto uit de bocht gevlo gen en daarna in de bosschages be land. Toen de gealarmeerde politie aankwam in de straat, had hij zijn auto al verlaten en liep hij even verderop op straat. De man was ongedeerd. Bij controle bleek hij vier keer te veel alcohol te hebben genuttigd. Op weg naar de familie in Den Hel der zag de jongste van het Middel burgse gezin langs de snelweg in Noord-Holland een bord staan met daarop het getal 130. Zijn vader, die achter het stuur zat, zag het ook en remde terstond wat af zodat de kilometerteller al snel 110 aanwees. Waarom doe je dat pa, vroeg de jongste en smeekte om toch vooral het gaspedaal wat dieper in te druk ken. Ook de andere leden van het ge zin wilden wel eens ervaren hoe het is om legaal 130 km per uur te rij den. De vader weigerde echter en zei dat hij niet van plan was op welke ma nier ook te prof teren van deze maat regel van het PW-gedoogkabinet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45