sport 129 niet gerust op Delta Tour Zeeland Djokovic ronde verder Zeeuwse turnsters presteren naar behoren Vloed aan afmeldingen rukt hart uit Oranje Sjarapova naar laatste acht in Parijs dinsdag 31 mei 2011 ««5S88$S33SKKS8S HaHBUSHUBBMBHSKNi De Russische tennisster Maria Sjarapova heeft de kwartfinales bereikt op Ro land Garros. De nummer zeven van de plaatsingslijst versloeg de Poolse Agnies- zka Radwanska in twee spannende sets: 7-6 (4) 7-5. Sjarapova knokte zich in de eerste set terug van een 4-1-achterstand en overleefde in de tweede liefst vijf setpoints. Sjarapova speelt in de kwartfinale tegen Andrea Petkovic. door Edward Swier parijs - Rafael Nadal is de laatste anderhalve week nog maar zelden (glim)lachend op het tennispark van Roland Garros gesignaleerd. De Spanjaard lijkt zich aan van al les te ergeren. En, wat verontrus tend is: zijn eigen spel irriteert hem nog het meest. Natuurlijk, ook dit jaar bereikte Nadal - die in zijn hele carrière pas één verliespartij in Parijs liet note ren - de kwartfinales. Maar aan een zesde trofee kan hij nog niet denken. Gistermiddag knokte Na dal zich op een winderig Court Philippe Chatrier langs de Kroaat Ivan Ljubicic: 7-5, 6-3, 6-3. Het zag er, na zijn magere prestaties in met name de eerste (John Isner) én tweede ronde (Pablo Andujar), weer iets beter uit. Maar over één ding is de nummer één van de we reld het eens met de verzamelde wereldpers. „Als ik zo blijf spelen, dan win ik dit toernooi niet." Het zou inderdaad maar zo kunnen, want in de kwartfinales treft hij morgen Robin Söderling. De Zweed was de afgelopen twee jaar verliezend finalist in Parijs! Nadals norse blik, de donkere ogen, de vale huid. Het gezucht vooral. Probeert hij te lachen, dan is het een slechte imitatie van een tandpastareclame. In niets is de 24-jarige Nadal nog de nummer één die hij de voorbije jaren was. Het zou kunnen komen omdat de wisseling van de wacht dreigt. Als Novak Djokovic de finale in Parijs haalt, zal de Serviër Nadal aan de kop van de wereldranglijst aflos sen. Die onheilstijding maakt van Na dal een schichtig jongetje, dat nog niks verkeerd heeft gedaan maar nu al bang is voor de oorvijg van de juf. Nadal is zelf maar matig te spre ken over zijn prestaties, maar houdt wel moed. „Want als je niet optimistisch bent, vind je nooit de oplossing voor je problemen." De linkshandige Mallorcaan mist de overtuiging, heeft het telkens over angsten. Hij houdt in op de baan, klaagt ook over zware benen. Vol gens zijn tegenstander van giste ren, Ivan Ljubicic, maakt Nadal een grote fout. „Het is zaak dat hij in zijn hoofd een klik maakt, dat hij dingen gaat accepteren. Het duurt niet lang meer voor hij afge lost wordt als nummer één van de wereld. Rafa denkt daar momen teel te veel aan, heeft Novak Djoko vic in zijn hoofd rondspoken. Ter wijl hij zich op zijn eigen spel moet concentreren." Ljubicic had zich verbaasd dat Na dal afgelopen week op een pers conferentie had gezegd dat hij 'heus nog wel wist hoe je moet tennissen'. „Alsof iemand daar aan twijfelt. Het geeft aan dat hij heel nerveus is, dat hij zich druk maakt over wat anderen van hem den ken." Het maakt dat Nadal overal en nergens naar oorzaken zoekt. Al vanaf de voorbereiding op Ro land Garros is Nadal in discussie met journalisten over de nieuwe ballen die in Parijs worden ge bruikt. Voor de bühne laat de Spanjaard telkens weten dat er niks mis is met de ballen van Babolat, niet toevallig ook zijn racketsponsor. Maar uit zijn omgeving komen toch telkens geluiden dat Nadal weinig op heeft met de gele stui ters. Na zijn overwinning op de Kroaat Antonio Veie in de derde ronde liet Nadal zich ook al fel uit over de huidige opzet van de ten- niskalender. Nadal wil onder meer naar een ranglijst die opgemaakt wordt naar aanleiding van de resul taten in de afgelopen twee seizoe nen, zodat spelers de drang om te veel te moeten spelen niet voelen. Hij is moe. „Ik ben bijna 25, maar heb het gevoel alsof ik al honderd jaar op de Tour meedraai. Het wordt te veel. Ieder jaar, iedere week. Ik ben al tijden geen week einde thuis op Mallorca geweest. Een seizoen van twee weken kor ter, dat is de oplossing niet. Er moet écht iets veranderen." parijs - Novak Djokovic heeft zon der te spelen de halve finales be reikt van Roland Garros. Zijn tegenstander Fabio Fognini is niet fit genoeg om op de tennis baan te verschijnen, zo maakte hij gisteren bekend. De Italiaan speel de in de vierde ronde een mara thonpartij tegen de Spanjaard Al- bert Montanes en heeft nog steeds last van kramp en spierpijn. De als tweede geplaatste Serviër Djokovic speelt in de halve finales mogelijk tegen Roger Federer. De Zwitser moet zich dan eerst ont doen van de Fransman Gaël Mon- fils. De afmelding was emotioneel voor de 24-jarige Fognini. Hij was de eerste Italiaan sinds 1995 die in Parijs de laatste acht haalde. „Het is de moeilijkste beslissing die ik ooit heb genomen. Ik moest van nacht huilen. Als ik speel, wordt vooral de blessure aan mijn linker dij veel erger." Fognini onderging nog een scan en een behandeling door de fysiotherapeut. stand goedmaken met bonificaties in de etappes Middelburg-Goes en Temeuzen-Terneuzen. De Frans man Romain Feillu zal dé sprinter voor Vacansoleil-DCM worden. Andrea Guardini is namens Farne- se Vini de te kloppen man. De Ita liaan versloeg dit seizoen kanon nen als Tyler Farrar, André Greipel en Alessandro Petacchi. Wellicht maakt ook Giovanni Visconti zijn opwachting. De Duitser Marcel Kittel (vier etap pezeges in Duinkerke) is de troef van Skil-Shimano, terwijl Rabo bank in Theo Bos zijn rapste sprin ter heeft. Jos van Emden en Stef Clement zijn de tijdrijders na mens de Nederlandse formatie, ter wijl Sebastian Langeveld (winnaar van de Omloop Het Nieuwsblad) zich ongetwijfeld op de kasseien zal doen gelden. Hans Dekkers (Landbouwkrediet) uit IJzendijke is de enige Zeeuw in de koers. amsterdam - Bondscoach Bert van Marwijk had zich veel voorge steld van de prestigieuze Oranje tournee langs Brazilië en Uruguay, maar de trip dreigt al een farce te worden voordat ook maar een voet in Latijns-Amerika is gezet. De regen aan afmeldingen heeft het complete hart uit zijn ploeg ge rukt. De discussie over het nut van een lange, vermoeiende reis na een loodzwaar seizoen zal onge twijfeld opnieuw oplaaien. Gisteren meldde ook sterspeler Wesley Sneijder zich met een lich te blessure af, nadat de gevestigde waarden Mark van Bommel en Rafael van der Vaart al waren afge haakt. Daarmee mist Oranje in de as van het elftal in één klap meer dan tweehonderd interlands. Ook doelman Michel Vorm (breuk in hand), Theo Janssen (knie) en Jere- main Lens (enkel) ontbreken. Demy de Zeeuw verraste de bonds coach - tot diens ergernis - met een late afmelding, omdat hij 'mentaal en fysiek' uitgeput zou zijn. En ook Ibrahim Afellay (Bar celona) liet na de winst van de Champions League weten dat hij eigenlijk het liefst thuis was geble ven, snakkend naar vakantie en een daverend feest op de Ramblas. Het dwingende verzoek van Van Marwijk om toch in het vliegtuig te stappen, wijst erop dat de Oran jechef behoorlijk met de absentie- golf in zijn maag zit. De bondscoach zit in een onge makkelijke spagaat, waarin hij voortdurend moet laveren tussen de belangen van zijn werkgever (KNVB) en die van zijn sportief ka pitaal, de internationals. De voet balbond wist Hongarije zover te krijgen dat er in de EK-kwalificatie- cyclus een dubbel in maart werd gespeeld, zodat de eerste weken in juni vrij zouden komen voor een lucratieve en met veel prestige overgoten trip naar Latijns-Ameri- ka. Van Marwijk zegt begrip te hebben voor die keuze, maar ageert ook voortdurend tegen de moordende speelkalender, die top- spelers nauwelijks ruimte geeft om Georginio Wijnaldum in actie voor Jong Oranje. bij te tanken. Zo kregen veel Oran je-internationals een terugslag na het veeleisende WK, vaak gepaard gaande met hardnekkige blessures. Omdat er volgend jaar weer een groot toernooi wacht (het EK in Polen en Oekraïne) was de maand juni ideaal geweest om hoofd en lijf weer op te laden. Maar zolang andere dan louter sportieve belan gen blijven meespelen, zal van een overzichtelijke agenda geen sprake zijn. Door de gedeeltelijke ontmante ling van de Oranjeselectie krijgt het avontuur in Latijns-Amerika nu veel weg van een debutanten circus. Van Marwijk riep Georgi nio Wijnaldum (20), de ruwe dia mant van Feyenoord, gisteren voor het eerst op, als stand-in voor §neijder. Ook de keepers Jas per Cillessen (22) en Tim Krul (23) speelden nog nooit voor de natio nale ploeg. Verder maken ook Oranjegroentjes als Kevin Stroot- man (21), Luuk de Jong (20) en Jef frey Bruma (19) deel uit van de se lectie. Het Nederlands elftal landt vanochtend om 10.20 uur (Neder landse tijd) in Rio de Janeiro. Za terdag is Brazilië de tegenstander, volgende week woensdag Uru guay. door Janny Vermeule middelburg - De Zeeuwse turn sters turnden afgelopen weekend de Bondsfinale in de eerste divisie en talentendivisie. Het beste resul taat was voor Fleur van Damme van Turnschool Zeeland. Zij haal de een keurige elfde plaats bij de instap in de meerkamp en pakte de bronzen medaille op vloer in de toestelfinale. Nadeche Tuankot- ta werd 21e in de categorie pupil 1, Larissa Borgs behaalde een 24e plek bij de pupillen 2 en bij de ju nioren wist Savannah Poppe de 25e plaats en Yarah Zandee de 28e plaats te behalen. Richelle Salawa- nej (MTV) werd 33e bij de pupil len 2. Bij de instappers in de talen tendivisie waren drie turnsters uit Zeeland vertegenwoordigd in de Bondsfinale. Frederique Snijders werd zesde, Minnah Sharifi even eens zesde en Ilse van Rijswijk haalde de achtste plaats. Rachelle Hamels werd achtste bij de pupil len 2. De turnsters in de talenten divisie hebben zich voor diverse toestelfinales op het NK topsport in Heerenveen geplaatst. Er werd ook geturnd in de halve fi nale eredivisie jeugd waarbij een plaats op het NK te verdienen viel. Diona van Herwijnen behaalde op het hoogste landelijke niveau met 45.201 punten knap een negende plek. Daarnaast plaatste ze zich op vloer en sprong voor de toestelfina le en mag zij zich dus rekenen bij de beste zes turnsters van Neder land. De zusjes Goedegebure turn den de kwalificatiewedstrijd voor de European Youth Olympic Festi val. Met een zevende en een acht ste-plaats kwamen zij tekort voor deelname aan dit festijn. Zij plaat sen zich wel voor het NK turnen. door Roel Wiche Daniele Bennati doet waarschijnlijk mee aan de Delta Tour Zeeland. foto Guillaume Horcajuelo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43