Zeeland PZCIr Kapelle is i gemeente van het jaar Dader steekincident een week geschorst Travalje voor Colijnsplaat is klaar BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 Geen passen geskimd bij Rabo LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! almanak I30 VERKIEZING Titel blijft op de Bevelanden door Frank Balkenende door Raymond de Frel door Claudia Sondervan Historie boogschutterij heeft niets met Zorro te maken Dinsdag 31 mei 2011 Alleen Goes houdt een UWV-loket Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl vlissingen - Bij de Rabobank aan de Lange Zelke in Vlissingen is geen skimapparatuur aangetroffen in het chipknipoplaadpunt. Afgelopen weekeinde werd ge meld dat aan de Gildeweg en aan de Lange Zelke pasjes geskimd wa ren. In dat laatste geval is dat niet waar, meldt de Rabobank na vra gen van verontruste klanten. Tip? redactie@pzc.nl Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. tfm vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl Op weg naar de familie in Den Hel der zag de jongste van het Middel burgse gezin langs de snelweg in Noord-Holland een bord staan met daarop her getal 130. Zijn vader, die achter het stuur zat, zag het ook en remde terstond wat af zodat de kilometerteller al snel 110 aanwees. Waarom doe je dat pa, vroeg de jongste en smeekte om toch vooral het gaspedaal wat dieper in te druk ken. Ook de andere leden van het ge zin wilden wel eens ervaren hoe het is om legaal 130 km per uur te rij den. De vader weigerde echter en zei dat hij niet van plan was op welke ma nier ook te profiteren van deze maat regel van het PW-gedoogkabinet. KAPELLE - Kapelle is uitgeroepen tot landelijk Gemeente van het Jaar 2011. Dat is gistermiddag be kendgemaakt tijdens een bijeen komst in Venlo. De Kapelse wet houder Jon Herselman is er trots op. „We scoren in acht van de tien categorieën het hoogst. Dat zegt wel iets." De titel blijft in Zeeland en, speci- fieker, op de Bevelanden. Goes was namelijk het afgelopen jaar Gemeente van het Jaar. Kapelle en Goes gingen dit jaar nek-aan-nek 1 in deze internetverkiezing. Bur gers konden stemmen. Als ge meente ging je alleen door als er minimaal 100 burgers een beoorde ling op internet hadden ingevuld. Kapelle bleef met 110 beoordelin- gen net boven die ondergrens. In totaal zijn 23.715 beoordelingen ge geven. Kapelle had goede hoop op de overwinning, omdat de gemeente in alle tien categorieën was geno- meerd. Concurrent Goes in acht, net zoals Oud-Beijerland. Kapelle won echter glansrijk. „We stonden aan kop in acht categorieën. Goes behaalde alleen in recreatie en toe risme een eerste plaats." Kapelle scoorde het best in de cate gorieën: winkelen, wonen, werken en ondernemen, jeugd en welzijn, verkeer en vervoer, veiligheid, schoon en groen en gemeentelijke dienstverlening. Volgens Hersel man zegt de internetverkiezing iets over de kwaliteit van het be leid en de dagelijkse uitvoering daarvan. „We zijn rijk aan voorzie ningen en hebben mooie nieuwe wijken. Kapelle ligt er goed bij." De Goese burgemeester René Ver hulst, geboren en getogen in Kapel le, feliciteert de buurgemeente met de titel. „We hadden nooit verwacht dat we de prijs voor een tweede keer achter elkaar zouden winnen." Wel een tip: „De drem pels en palen in de Biezelinge- straat en Ooststraat zijn gevaarlijk, omdat de straten er te smal zijn. Daar moeten ze iets aan doen." Ambachtsman Bram Dierkx spant de kontketting van het nieuwe travalje. foto Willem Mieras TERNEUZEN - De veertienjarige jon gen die gisterochtend op scholen gemeenschap De Rede in Terneu- zen twee klasgenoten verwondde is tot het einde van de week ge schorst. „In de tussentijd bekijken we of er nog sprake is van een houdbare si tuatie als hij in de klas terugkeert", vertelt algemeen directeur Pieter Gransbergen van De Rede. De vmbo-leerling (tweede klas) raak te in een praktijklokaal tijdens een techniekles door een ruzie buiten zinnen. „Hij pakte daarop een stan- Ieymes en verwondde een vijftien jarige klasgenoot in zijn arm. An dere klasgenoten hebben hem overmeesterd. Daarbij liep één jon gen ook nog schrammen op. Ge lukkig is geen sprake van blijvend letsel", zegt Gransbergen. De vijftienjarige ligt nog in het zie kenhuis. De andere jongen kon na behandeling naar huis. De dader is aangehouden. Een docent en een aantal leerlingen werden als getui ge gehoord. De twintig leerlingen uit de klas kregen de rest van de dag vrij. wemmm&Bmsssm mias GOES - Pront staat hij hoog op de palen bij het Ambachtencentrum in Goes, de nieuwe travalje voor Colijnsplaat. De blankhouten be kisting voorkomt dat het bouw werk verzakt, want eerst moeten de de vier staanders zeker 1.20 me ter diep in de grond zijn geborgen. Bouwers Bram Dierkx (77) uit Goes en Piet van der Aa (82) uit Burgh-Haamstede hebben al meer travaljes op hun naam staan. De oud-docent Dierkx van de vroege re ambachtsschool verzorgde het houtwerk en de verbindingen. Smid Van der Aa maakte de ha ken, plaatste de hielstang en ver zorgde het overige ijzerwerk. In middels werkt het duo in de werk plaats van het Goese Ambachten centrum ook aan een hoefstal voor Ovezande. De travalje komt voor de gevel van Kapsalon Sylvia, vlakbij de Kruis straat, te staan. De omgevingsver gunning is aangevraagd. Zonder bezwaarmakers kan de hoefstal over enkele weken geplaatst wor den. Vroeger waren er twee hoefstallen in de Voorstraat; Dierkx heeft via de stiching Vrien den van de Travalje één ervan als voorbeeld genomen voor de nieu we. Hoef-, sier- en wapensmid Eric Amperse, met zijn bedrijf De Vier Hoeven een nieuwe inwoner van Colijnsplaat, wil de hoefstal passend in gebruiknemen door een paard te beslaan. Dat wil hij overigens geregeld gaan doen, ook in de travaljes van Kamperland en Kats, vertelt voorzitter Hendrik Jan Hoffman van de dorpsraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37