Rafael Nadal is er nog lang Leopard-Trek komt naar 281 sport ROLAND GARROS Rafael Nadal bereikt de kwartfinales van de Open Franse tenniskampioenschappen op Roland Garros. De Spaanse nummer één van de wereld is in drie sets klaar met de Kroaat Ivan Ljubicic: 7-5 6-3 6-3. Van de Braak en Nieuwenhuijse sterkste schakers Erwin Koeman nieuwe trainer FC Utrecht Swansea City naar Premier League Faillissement RBC lijkt kwestie van tijd Perisic van Brugge naar Dortmund Jozué Weever is elfde nieuweling bij Hoek dinsdag 31 mei 2011 UTRECHT Erwin Koeman wordt de nieuwe trainer van FC Utrecht. De 49-jari- ge oud-international en oud-trai ner van RKC, Feyenoord en Honga rije, is dat met de club overeengeko men. Hij tekent vandaag een con tract voor een jaar. Koeman volgt Ton du Chatinier op, die na een teleurstellend slot van het seizoen aan de kant werd ge zet. Utrecht lag lange tijd op koers vöor Europees voetbal, maar liep uitein delijk zelfs kwalificatie voor de play-offs mis. LONDEN Swansea City is gisteren gepromo veerd naar de Engelse Premier Lea gue, als eerste club uit Wales ooit. De nummer drie van de Cham pionship won de finale van de play-offs tegen Reading met 4-2. Topscorer Scott Sinclair was met drie treffers de grote man op Wem bley. Bij Swansea stond Dorus de Vries, die een erg goed seizoen draaide, zoals gebruikelijk in het doel. Onder de supporters in Lon den waren enkele honderden Ne derlanders. ROOSENDAAL Het faillissement van voetbalclub RBC Roosendaal lijkt een kwestie van tijd. De gemeenteraad hield gis teravond voet bij stuk en honoreer de het verzoek van RBC om 1 mil joen euro niet. De eerstedivisie- club heeft dat bedrag nodig om tot een akkoord met de schuldeisers te kunnen komen. Twee moties van de Vrije Liberale Partij (VLP) om RBC financieel te steunen haalden het niet. RBC heeft schulden. De club staat 5,2 miljoen euro in de min, waaronder een hypotheek op het stadion van 3,5 miljoen euro. DORTMUND De Duitse kampioen Borussia Dort mund kan de komende vijf seizoe nen beschikken over de Kroatische international Ivan Perisic. De 22-ja- rige middenvelder komt over van Club Brugge. Dortmund betaalt naar verluidt 5 miljoen euro voor de talentvolle Kroaat, die anderhal ve week geleden nog tot speler van het jaar in België werd uitgeroe pen. Perisic is de vijfde nieuwe aan winst voor de kampioen van Duits land voor komend seizoen. TERNEUZEN Jozué Weever speelt komend sei zoen voor zaterdag-hoofdklasser Hoek. De negentienjarige verdedi ger uit Terneuzen maakt de over stap van RBC Roosendaal, waar hij zeven jaar in de jeugdopleiding speelde maar geen contract kreeg aangeboden. Weever is al de elfde nieuwe speler voor Hoek. De twaalfde nieuweling wordt in ie der geval niet Marinus Baas. De spits van Amemuiden werd zater dag bekeken door scouts van Hoek, maar kon die niet overtuigen. OOST-SOUBURG - Remco van de Braak en Louis Nieuwenhuijse hebben het Open Souburgs door- geefschaakkampioenschap op hun naam geschreven. Het Goese twee tal was oppermachtig. Halverwege het toernooi was er nog niets aan de hand voor de titel verdedigers Robin Bosters en Jeroen Hekhuis. Tegen de wat ho ger ingeschaalde teams ging het he lemaal mis. Waar Van de Braak en Nieuwenhuijse hun potjes won nen, moest het Souburgse team Bosters/Hekhuis tevreden zijn met gelijke spelen. Dit brak hun uiteindelijk op. Corné Boogaard en Roeland Alders kwamen nog dicht bij de winnaars, maar het verlies tegen het Goese tweetal bleek te veel. Wel werden Boog aard en Alders tweede voor de kampioenen van vorig jaar, Bosters en Hekhuis. door René van Stee GOES - Niet drie, maar vier World Tour-ploegen staan vrijdag 10 juni aan de start van de Delta Tour Zee land. Te elfder ure is Leopard-Trek aan het deelnemersveld toege voegd. Samen met Garmin-Cerve- lo, Rabobank en Vacansoleil-DCM moet de Luxemburgse wielerfor- matie één van de smaakmakers van de driedaagse profkoers wor den. Hoewel hij in zijn nopjes was, maakte vice-voorzitter Ronald Apers van het organisatiecomité zijn excuses richting de overige be stuursleden, omdat zij gisteravond - met uitzondering van voorzitter David Luteijn - bij de persbijeen komst in Goes nog niet op de hoogte waren van de komst van Leopard-Trek. „Het kon even niet anders. We moesten echt alles op het allerlaatste moment regelen. Maar ik weet zeker dat iedereen te vreden zal zijn zei hij. Apers doel de daarbij met name op het 'zach te prijsje' dat - ondanks een over schrijding van het budget - is be dongen voor de komst van de ploeg waarin onder anderen Tom Stamsnijder en Robert Wagner (tweevoudig etappewinnaar in de Delta Tour Zeeland) hun opwach ting zullen maken. Hoogstwaar schijnlijk maakt Daniele Bennati namens Leopard-Trek zijn rentree in Zeeland. De rappe Italiaan, veel vuldig winnaar van Tour-, Giro- en Vuelta-etappes, moest de Giro laten schieten door een sleutel beenbreuk in Romandië. Zijn ver vanger was Wouter Weylandt. De Belg kwam bij een tragische val in de derde etappe van de Giro om het leven. Leopard Trek verliet de wedstrijd, maar zocht daarna in aanloop naar de Tour de France naar extra koersen, waarbij de keu ze op de Delta Tour Zeeland viel. In de vierde en allerlaatste Delta Tour Zeeland, die wellicht een een daagse profkoers als opvolger krijgt, verdedigt tweevoudig eind winnaar Tv'ler Farrar zijn titel. Na het verongelukken van zijn goe de vriend Weylandt stapte de Amerikaanse sprinter zwaar aange daan voortijdig op uit de Giro. In aanloop naar de Tour de France had bij daardoor te weinig kilome ters in de benen. Daarom rijdt hij nu de Dauphiné Liberé of de Ron de van Zwitserland. Garmin Cerve- lo, Farrars team, vaardigt met Mar tij n Maaskant (terug na een zware val) en de kasseispecialist Roger Hammond echter geen afdanker tjes af De Delta Tour Zeeland biedt kan sen voor tijdrijders in de 3,8 kilo meter lange proloog op de Vlissing- se Boulevard, maar ook voor sprin ters en kasseispecialisten. Zo zijn in de derde rit Temeuzen-Terneu- zen twaalf kasseistroken opgeno men. Sprinters kunnen hun achter- Rafael Nadal verkeert nog niet in de vorm die nodig is om Roland Garros te winnen. Toch bereikte de Spanjaard gisteren eenvoudig de kwartfinales. foto Kerim Okten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28