'Harp was liefde op eerste gezicht' Guzman, Polderman en anderen naar Tholen cultuur 127 TRY-OUT Stalconcert bij Boerderijgalerie Bellas Artes agenda Zeeuwse bands naar kwartfinale Ross komt niet Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto dinsdag 31 mei 2011 Meer agendanieuws op de website van deze krant. Kapelle Open dag speel-o-theek. Speel-o-theek De Schatkist (naast Fruit teeltmuseum), 13.30-15.30 uur. PODIUM Middelburg Concert De Lakersisters Band. Leescafé Zeeuwse Bibliotheek, 19.00 uur Gwyneth Wentink (r) en Felicia van den End door Ali Pankow Vier jaar was Gwyneth Wentink(29) nog maar toen ze heel blij werd van het geluid van een harp. „Het was liefde op het eerste gezicht en de liefde is gebleven", zegt de harpiste. Samen met fluitis te Felicia van den End(25) brengt Wentink vrijdagavond bij Boerde rijgalerie Bellas Artes een try-out van hun nieuwe programma. „Het programma is echt nog in wording. Een datum voor de pre mière is nog niet eens gepland, maar het is prettig om tussentijds voor een beperkt publiek op te tre den en Bellas Artes biedt daar zo'n prettige ambiance voor. Ik heb daar al twee of drie keer eerder op getreden. Het is heel sfeervol en in tiem en dan ontstaat er ook al snel een band met de toeschouwers", zegt Wentink. Zij komt uit een muzikaal gezin.. Haar moeder was pianiste, haar vader speelde trom bone en ze heeft twee muzikale broers. „Wij hadden ongeveer alle instrumenten in huis, behalve een harp. Op de muziekschool hebben ze destijds geprobeerd me eerst blokfluit te leren spelen, maar dat werd niks. Ik wilde per se een harp. Toen besloten mijn ouders me toch maar privéles te geven en hebben ze eerst een kleine harp ge huurd om te zien of het geen be vlieging was." Gwyneths liefde voor de harp bleek van blijvende aard. Op haar zesde jaar had ze haar eerste televi sie-optreden. Op haar achtste trad ze op in de Doelen in Rotterdam samen met Abbie de Quant (fluit) en het Nationaal Jeugd Orkest en toen ze tien jaar oud was, speelde ze voor Koningin Beatrix. Het woord 'wonderkind' viel diver se malen. „Dat had ik zelf allemaal niet zo in de gaten hoor. Ik vond het gewoon altijd leuk om te spe len, dus was ik ook nooit echt ze nuwachtig. Zelfs nog niet toen ik op mijn zestiende een belangrijk harpconcours in Israël won. Pas wat later besefte ik dat het toch al lemaal best snel gegaan was", con stateert Wentink. Heel veel composities voor harp dateren uit de Romantiek. Dat spreekt een breed publiek aan. Wentink wisselt die klassieke stuk ken graag ook af met hedendaagse composities. Zij verzorgt zowel so lo-optredens als concerten in groepsverband. Ook dat is een mix die haar zeer aanspreekt. Zo speelt Wentink onder meer ook in het Kirwani Kwartet, dat zich toelegt op klassieke Indiase muziek. In dat ensemble kan Wentink weer een heel andere klank van de harp la ten horen. Veel vakgenoten leve foto Daan Noppen ren haar inspiratie op. „Zo hoorde ik zondag bijvoorbeeld nog de Co lombiaanse harpist Edmar Casta- neda. Die brengt dan weer heel wat anders: beetje bepop, vooral jazzy-achtig. Niet dat ik dat jazz genre meteen zelf wil gaan beoefe nen. Als je dat goed wilt doen, moet je jezelf er ook helemaal in vast bijten, vind ik en dan is jazz dus niet mijn eerste keus." Naast musiceren, besteedt Wen tink veel tijd aan zoeken en samen stellen van repertoire. In samen werking met Felicia van den End werkt zij nu dus aan het program ma voor een nieuwe concerttour met muziek voor harp en fluit. Zij zullen tijdens het try-out concert bij Bellas Artes ook toelichting ge ven op hun keuzes. Vrijdag 3 juni, Bellas Artes, Heuvelsweg 2A, Kerkwerve, 20.30 uur; vanaf 20.00 uur: koffie/thee. OP PAD Terneuzen Stichting Prometheus presenteert: Tom Lanoye 'Sprakeloos live on Stage'. Porgy en Bess, 20.00 uur GOES - The Santanaband uit Goes en The Good, The Bad 8c Bart XL uit Biervliet hebben zich geplaatst voor de kwartfinale van de Clash of the coverbands. Dat. is de groot ste bandcompetitie voor cover bands in de Benelux. Beide bands spelen op vrijdag 21 oktober in de vijfde kwartfinale van Zuid-Neder land in Poppodium Gebouw-T in Bergen op Zoom. MIDDELBURG - De lezing van au teur Tomas Ross op 7 juni in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg gaat niet door. Reden is het te lage aantal reserveringen. .yjj'il—l11 I illI laSBBMBgBj.lHHMiilifLVLTjIIfS—BB8B—B WIN EIGEN FILMZAAL Stem op de beste boekverfilming en maak kans op eigen zaal bij Film by the Sea: www.pzc.nl/filmverkiezing STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Rolf Bosboom THOLEN - Cabaretier Javier Guz man opent vrijdag 23 september het nieuwe seizoen van Uit op Tholen. Hij komt met een reprise van zijn programma Oorverdovend naar de Meulvliet in Tholen. Uit op Tholen biedt in het seizoen 2011-2012 vijftien voorstellingen, gericht op een breed publiek. Daar bij is ook gekeken naar spreiding over Tholen. Behalve in Tho- len-stad (Meulvliet) zijn er voor stellingen in Sint-Maartensdijk (in de nieuwe zaal in de Haestinge) en Oud-Vossemeer (De Vossen- kuil). Zeeuwse inbreng is er van cabare tière Katinka Polderman met de re- prise van haar programma Polder man tuigt af (12 november in Tho len) en violist Mathieu van Bellen, die 24 november met zijn Busch Ensemble naar Oud-Vossemeer tornt. De beide reizende voorstellingen van Theaterproductiehuis Zeelan- dia zijn in de Meulvliet in Tholen te zien. Op 5 november gaat het om de psychologische thriller Het Land van Martin Crimp en op 31 maart om King, Sweet King van Paul Pourveur, over de in Zeeuws- Vlaanderen gewortelde snoepfabri kant Van Melle. Andere voorstellingen in het aan bod zijn: Marjolein Meijers met haar jubileumprogramma Van Beri- ni tot Solex (14 oktober), Rapalje met Celtic kNights It (Keltische mu ziek, 18 november), goochelaar Hans Kazan met zijn 'magie thea tershow' Het koffertje (13 januari), Andersmans Veren Live met Kijk omhoog (21 januari), Hans Dorres- tijn met zijn nieuwe programma Het buigen (11 februari), Hakim met de familievoorstelling Rood kapje (25 februari), Joris Linssen Caramba met Vuur! (10 maart), lite raire avond met schrijver Ger- brand Bakker (14 maart in Tho len), cabaretier Richard Groenen dijk met de voorpremière van Alle dagen (24 maart) en als afsluiting Sam Pari met het theaterconcert Country Roots (21 april). www.uitoptholen.nl Javier Guzman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27